GOM Player

Dodany 20 lutego 2018
13 komentarzy

Krzysztof Bruzda prezentuje możliwości tego odtwarzacza multimediów.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: GOM Player

Ten podcast był pobierany 4784 razy

Komentarze

 • wredny pisze:

  a ja pytam jaką ten program ma przewagę nad VLC?

  • Michał Dziwisz pisze:

   Choćby odczytywanie syntezą napisów do filmów, VLC ma możliwość wczytania napisów, ale zdaje się, że na głos nie jest w stanie ich wypowiedzieć. Poza tym VLC gorzej radzi sobie z odczytywaniem niektórych strumieni, choćby przykład internetowej stacji sportowej Zapinamy Pasy.

 • Milena Jakubowska pisze:

  Witam serdecznie:
  Jak pobrać ze strony: dziwisz.net/gom ten plik English.ini? Bo jak na tym pliku daję enter to otwiera mi się całe tłumaczenie.

  • Michał Dziwisz pisze:

   Należy użyć menu kontekstowego i opcji zapisz element docelowy jako, lub podobnej. Warto też sprawdzić, czy plik na pewno zapisał się jako ini, a w razie potrzeby zmienić rozszerzenie.

 • Mirela pisze:

  Nie czyta mi napisów do filmów z youtube. Niby wszystko OK, test wypada pomyślnie. Co robię nie tak?

  • Michał Dziwisz pisze:

   Której metody użyłaś? Sapi, czy czytnika ekranu? Na jakim materiale próbowałaś?

   • Mirela pisze:

    Próbowałam na filmach INK oraz Dobry thriller Używałam obu metod i nic. Przeczytał tylko tytuł filmu z dopiskiem napisy, i tyle.

 • tomecki pisze:

  Obawiam się, że problemy z odczytywaniem napisów to nie jednostkowy przypadek. Próbowałem na kilku filmach i czasem coś czyta, jednak różnie z tym bywa.

  • Mirela pisze:

   U mnie wcale nie czyta. Sprawdzałam na kolejnych filmach. A tts się zgłasza bo przy zaznaczeniu odzywa się Paulina. poza tym przy instalacji odtwarzacza chciał się zainstalować kolejny jakiś audio. Może źle zrobiłam nie instalując go. Czy to ma wpływ?

   • Krzysztof Bruzda pisze:

    Jeżeli pobrałaś prawidłowy instalator ze strony producenta, nie powinnaś być proszona o instalowanie dodatkowych koderów. Sprawdź czy przypadkiem nie pobrałaś wersji pro która jest płatna. Do tej wersji dodawany jest kodek za który należy zapłacić. Jeśli nie czyta Ci napisów, sprawdź czy nie masz zaznaczonego czytania tts i przy pomocy czytnika ekranu, ponieważ jeśli masz zaznaczone obie opcje, program nie wie z której skorzystać i wtedy faktycznie może milczeć lub odezwać się z tej funkcji która pierwsza „dopcha” się do głosu, a potem, mogą się wzajemnie spychać. Proponuję dokładnie przejrzeć ustawienia w sekcji dostępność.

    • Mirela pisze:

     pobrałam ze strony podanej w audycji, i nie mieszam obu sposobów odczytu tekstu a mimo to nie działa. Mam Windows 8.1.

     • Krzysztof Bruzda pisze:

      Hmm dla porównania spróbuj na innym podobnym odtwarzaczu np. na wspomnianym przez nas w podcascie podplayerze. Być może problem leży w przechwytywaniu ekranu albo jeszcze gdzieś indziej. Jak można było usłyszeć na audycji, nam działało :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych