Edycja Tekstu w Systemie iOS, Stan Na Rok 2022

Dodany 6 października 2022
9 komentarzy

O pracy z tekstem na mobilnych urządzeniach Apple opowiada Maciej Walczak.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Monika pisze:

  Dziękuję bardzo panu Maciejowi za piękną a tym samym bardzo ciekawą audycję, dzięki której mogłam dowiedzieć się nowych rzeczy na temat edycji tekstu na Iphone. Pozdrawiam i oczekuję na dalsze

  • Maciek pisze:

   Witam serdecznie!

   Ogromne dzięki za słowa uznania.

   Tak, będą kolejne. W kolejce do publikacji czeka ten o aplikacji Poczta a w niedalekiej przyszłości, z mojej strony ruszy produkcja dalszych. Także będzie na co czekać.

   Pozdrawiam promiennie.

   • Monika pisze:

    Kilka dni temu zaznaczyłam sobie właśnie ten wybór tekstu, bardzo fajna opcja, z której także skorzystałam zaznaczyłam sobie pewien numer telefonu, skopiowałam i wkleiłam do kontaktów a poprzednio miałam go w notatkach. Posiadłam zatem nową umiejętność i tą radością się tu dzielę! Pozdrawiam serdecznie

    • Maciek pisze:

     Serducho rośnie. Więlkie dzięki za komentarz, no i; przyjemnego zaznaczania, kopiowania, wycinania, wklejania czy czego tam jeszcze. Interakcji z hiperłączami również.

 • Małgosia pisze:

  Przydałyby się tutaj jak dla mnie znaczniki położenia, ułatwiły by one dotarcie do fragmentu audycji bez zbędnego jej przewijania. Jak dla mnie przy tak długich audycjach to powinno być obowiązkowe. W końcu wygoda przede wszystkim prawda?

 • Bacha pisze:

  Witam !
  Maćku , ten podcast wprowadził ład w mojej głowie , choć przyznam , że jak słuchałam i robiłam notatki czasem z niej się dymiło . Mnóstwo wiedzy w bardzo przystępny sposób i wielkie dzięki za to .
  Może warto byłoby zająć się facebookiem ?
  Pozdrawiam

  • Maciek pisze:

   Cześć.

   Wielkie dzięki za komentarz. Cieszę się, że audycja i tobie pomogła.:)

   Niewykluczone, że kiedyś coś powstanie odnośnie Facebooka. Myślałem o tym szczerze mówiąc, ale tematów troszkę jest odnośnie obsługi tej aplikacji dla iPhone’a i narazie nie wiem jak to ubrać w coś zdatnego do spożycia, znaczy przekazania, ale coś się kiedyś zrobi. Dzięki wielkie za sugestię.

   Serdecznie pozdrawiam.

 • Magda Marciniszyn pisze:

  Świetna audycja. Wszysko rewelacyjnie, czuję jednak mały niedosyt związany z edytowaniem tekstu za pomiocą klawiatury brajlowskiej. Czy takowe podcasty powstały? Jakoś nie potrafiłam się dogrzebać. Jeśli nie czy planują powstać? Wbrew pozorom sporo osób niewidomych korzysta z klawiatury brajlowskiej.

  • Maciek pisze:

   Zgadza się; sporo niewidomych korzysta z wejścia ekranu braille’a, w tym i ja, niemniej ja póki co jeśli chodzi o edycję tekstu, korzystam sobie tradycyjnie, ale niewykluczone że się również przekonam do edytowania, bo to całkiem wygodne musi być. Podcastu tutaj nie ma, natomiast jest artykuł na tyfloswiat.pl, poza tym Piotr Witek zrobił filmik na ten temat na swoim kanale na Youtube. Polecam zajrzeć. Ode mnie coś być może wyjdzie, jak się sam nauczę używać, ale co ważniejsze, gdy się do tego przekonam.:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych