Dźwięk w Windows 10

Dodany 12 lutego 2019
4 komentarze

O możliwościach najnowszego Windowsa w zakresie zarządzania dźwiękiem opowiada Tomasz Bilecki.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Dźwięk w Windows 10

Ten podcast był pobierany 3811 razy

Komentarze

  • Michał pisze:

    A taki pomysł na praktyczne wykorzystanie gniazda HDMI, żeby nie marnowało się. Jeszcze nie testowałem, ale gdyby stabilność nie zawiodła, to wygląda ciekawie. Pod wyjście HDMI podpinamy adapter przejściówkę z HDMI na VGA plus gniazdo na Jack audio. No i do tego słuchawki lub głośniki. Wiem, że ten przetwornik to nie to samo, co profesjonalna karta dźwiękowa, ale zawsze, tym bardziej, że to nie koniec pomysłu. Teraz pomiędzy komputer a tę przejściówkę wkładamy tzw. sprzętowy przełącznik HDMI (odpowiednik KVM). No i możemy mieć kilka komputerów pod jednym przełącznikiem i podpiętą do niego przejściówkę. Wybór komputera, który ma aktualnie grać dokonujemy sprzętowo. Troszkę drożej można nabyć przełącznik HDMI dwukierunkowy i wtedy mamy nawet odwrotnie jeden input na komputer i kilka outputów na przejściówki HDMi na audio i analogicznie sprzętowy wybór, które ze słuchawek/głośników mają grać aktualnie z naszego komputera. Gdyby okazało się, że Windows stabilnie to obsługuje, to za powiedzmy około 100 lub 200 zł mamy fajny gadżet w formie sprzętowego przełącznika wejść/wyjść audio, a jednocześnie całkowicie oszczędzamy USB i mamy je wolne na akcesoria typu dyski, których przez HDMI nie podepniemy. Pozdrowienia

  • aiwaz pisze:

    i co sie tak podniecasz to badziew

  • „Może się zdarzyć, że pomimo fizycznego podłączenia routera do komputera nie ma pomiędzy nimi komunikacji tzn. nasz komputer nie otrzymuje adresu IP, maski, oraz bramy. Prawdopodobnie router ma wyłączoną opcję DHCP i dlatego nie przydziela dynamicznie adresów IP komputerom, które są do niego podłączone.”I co wtedy, kiedy jest wyłączone DHCP na routerze? Bo nie napisaliście.

  • kamila pisze:

    Bardzo ciekawe treści. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych