Dostępność Pralki Indesit IWSC 61253 C ECO EU

Dodany 18 lipca 2015
18 komentarzy

Na temat wyglądu, dostępności tej pralki oraz jej funkcji dla osób niewidomych opowiada Alicja Witek.

Pliki do pobrania :

Komentarze

 • Piotr pisze:

  Bardzo dziękuję Ala za ten podcast. Świetnie zrobiony, bardzo przydatny, ułatwiłaś mi podjęcie decyzji w tej w sumie dość ważnej kwestii. Pozwolę się tylko jeszcze dopytać, jaka jest kultura pracy? W podcaście oczywiście była o tym mowa, ale już na pewno trochę jej używałaś, więc tylko prosiłbym o potwierdzenie: Pierze w miarę cicho, ale cichością wirowania nie grzeszy? Czy otwór na ewentualne „niespodzianki” znajduje się na dole po lewej, czy po prawej stronie i jak się go obsługuje? Celowo o to pytam, bo mam pralkę, gdzie dla mnie to, które ona posiada, nie jest fajnym rozwiązaniem. Raz jeszcze dziękuję za ten podcast! Pozdrowienia!

 • Ala Witek pisze:

  Bardzo się cieszę, że podcast się przydał. Pralka faktycznie pierze i pobiera wodę cicho za to odwirowuje ją straaasznie głośno. Pranie jest czyste, jednak wirowane z prędkością 1200 obrotów niemiłosiernie wymięte, nawet gdy materiał takie mocne wirowanie dopuszcza. To też decyduję się z niego korzystać, tylko w przypadku: rzeczy wytrzymałych, z bardzo grubych tkanin, albo łatwych do uprasowania. Programy 1 i 2 są bardzo długie w porównaniu do np. polara lub mastercooka. To tyle o kulturze. Co do niespodzianek, to w instrukcji jest napisane, że: aby dostać się dokomory wstępnej, zabezpieczającej pompę, należy przy pomocy śrubokrętu odkręcić przedni panel, zdjąć go i przekręcić przednią pokrywę zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Cokolwiek to oznacza. Ja nawet nie wiedziałam, że w jakichś pralkach są na takie skarby specjalne pojemniki. Człowiek uczy się przez całe życie. Pozdrawiam.

 • Ala Witek pisze:

  Komora o którą pytałeś, znajduje się rzeczywiście na dole, ale z której strony nie udało mi się dowiedzieć. Jak będę miała do dyspozycji jakieś inteligentne oko, to zapytam czy nie jest jakoś oznaczona np. na obudowie. Pozdrawiam.

 • Zator pisze:

  Ala! To znów dobry podcast. ja wspominałem o chęci zrobienia takiej audycji czy to o pralce czy to o odkurzaczu i jego dostępności względem wymiany worków. Ale do rzeczy, od 2 lat jestem z żoną posiadaczem indesit iwud 4105 tj. pralka o głębokości 33 centymetry i wsadzie 4 kilo. Mała ale od przodu otwierana z podobną obsługą i 1000 obrotów. Programy trochę są inne, np na 15 minutowym praniu tj. u mnie program numer 10 pralka przy niepełnym wsadzie potrafi się z nienadzka zawiesić podczas pierwszego płukania, wtedy trzeba przytrzymać klawisz on of i pralka po 5 sekundach się wyłączy następnie należy ją uruchomić i wymusić płukanie. Pójdzie. Problemem jest szuflada ponieważ by ją wyjąć należy to po prostu na chama wyszarpnąć, instrukcja stanowi to tak jak tty napisałaś. Ponad to szuflada jest dodatkowo składana mi po wyjęciu kiedyś wypadła i się rozłożyła, to jest problematyczne bo nie widząc trudno trafić w szyny czołową częścią zasobnika.. Jednak Indesit jest bardzo oszczędną pralką pod względem poboru mocy i wody. Każdemu polecam dziękując za podcast.

 • Ala Witek pisze:

  Nie jestem przekonana czy faktycznie się Wam zawiesza. Instrukcja w mojej podaje, że niektóre programy wymagają ręcznego włączenia płukania. Niestety nie precyzuje które. Z tego co piszesz może wynikać, że chodzi o jeden z nich właśnie. Bo tak wygląda normalna procedura włączania ręcznego płukania. U mnie szuflada na detergenty wychodzi też bardzo opornie ale wolę żeby tkwiła ciasno niż luźno i się dołem ulewała. Mam też pytanie. Co to za patent ze składaniem zasobnika? Na czym to polega i czemu służy.

  • Zator pisze:

   Alu, to zawieszanie się czasem następuje, nie jest to kwestia ręcznego płukania, może wada samej elektroniki. Co do zasobnika tj. szuflady ona jest składana wygląda niczym jedna całość, jednak czoło szufladki osadzone jest na takich zgrzewanych nazwę to torami. Tego nie jesteś w stanie sprawdzić puki ci się nie rozpadnie szufladka np jak spadnie ci na podłogę i się rozpołowi. Ja to pierwszy raz i na chwilę obecną jedyny składałem ok 40 minut. Mam nadzieję, że nie będziesz musiała tej czynności wykonywać gdyż jeśli tylko szufladę wyjmujesz do umycia to nie powinna ci się rozłożyć. Ona mi kiedyś spadła z impetem i się rozłożyła, jednak jak wspomniałem było to tylko raz. Co do samego prania jeszcze dopowiem, że używamy żelu lub koncentratu nie proszku to ze względu na to, że w zasobniku sporo proszku zostaje i zasycha, trzeba to myć w środku, również tą część gdzie umieszczony jest zasobnik. Po co sobie utrudniać. To oczywiście moje zdanie, teraz jesteśmy na etapie testowania kapsułek piorących, jeszcze nie mam zdania, choć wkładanie ich pod ubranie jako pierwsze do bębna mnie nie przekonuje, żona też nie wyrobiła jeszcze zdania na ich temat. To na chwilę obecną tyle, jak masz pytania, chętnie się podzielę odpowiedzią. .

 • Ala Witek pisze:

  A to przepraszam. umknęło mi to „czasem”. Dzięki za przestrogę z zasobnikiem postaram się nie upuścić. Ja w żelach piorę tylko czerń i wełnę. Nie odnosiłabym tego przekonania do wszystkich żeli, bo oczywiście wszystkich nie próbowałam. Jednak co do tych kilku, których używałam to lekko i średnio zabrudzone rzeczy były wyprane dobrze ale bardzo brudne już tak sobie. Natomiast jeśli chodzi o białe ubrania żeli nie używam wcale. Przypuszczam, że każdy ma inne spostrzeżenia ale moim zdaniem w przypadku bieli nawet najlepszy nie dawał tak dobrych rezultatów jak proszek. Pozdrawiam. i dziękuję Ci za komentarze.

 • Ploch pisze:

  Dzięki za dobry podcast. Dwa tylko krótkie pytania: czy pralka nie posiada żadnego wyświetlacza? Czy przy zakupie brałaś pod uwagę pralki Whirlpoola z nakładkami dla niewidomych?

 • Ala Witek pisze:

  Pralka nie posiada wyświetlacza. Posiada diody, oznaczające: czy jakaś funkcja została włączona, postemp prania lub timera, i to czy można już otworzyć drzwiczki. Pralkę z oznaczeniami brałam pod uwagę jako ostateczność, w sytuacji kiedy nie znalazłabym takiej, która będzie dostępna bez oznaczeń. Dlaczego? Dlatego że ogranicza to wybór do urządzeń jednego producenta i zawęża wybór w zakresie innych parametrów. Pozdrawiam i dziękuję za komentarz.

 • Ala Witek pisze:

  Nie ma i nie mów mi że wszystkie Indesit mają bo widziałam więcej takich, które nie mają niż które mają. W instrukcji też nie ma słowa o żadnym wyświetlaczu. Masz model w tytule, jak odwiedzisz jakiś elektro market to sobie zobacz. Pozdrawiam.

  • Zator pisze:

   A faktycznie nie ma wyświetlacza, mój błąd, sory, poniżej dane techniczne twojego modelu.
   Dane techniczne
   pralka Indesit IWSC 61253 C ECO EU
   Sposób załadunku
   od przodu
   Wymiary bez elementów wystających (GxSxW)
   42 x 59,5 x 85 cm
   Kolor 
   biały
   Regulacja prędkości wirowania 
   skokowa
   Dobór wody do wielkości załadunku 
   automatyczny
   Programator (sterowanie)
   elektroniczny
   Wyświetlacz elektroniczny
   nie
   Opóźnienie startu pracy 
   płynne
   Regulacja temperatury 
   oddzielne pokrętło
   Mniej zagnieceń (łatwe prasowanie)
   nie
   Możliwość zabudowy pod blatem 
   tak
   Programy prania
   bawełna, eco, intensywny, jeans, mix, pranie butów, sport, syntetyki, wełna
   Funkcje dodatkowe 
   dodatkowe płukanie, pranie ECO
   Efektywność energetyczna 

   Pojemność znamionowa (kg)
   6 kg 
   Klasa energetyczna
   A+++ 
   Roczne zużycie energii
   152 kWh 
   Roczne zużycie wody
   8391 litrów 
   Klasa wirowania

   Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)
   1200 obr/min 
   Poziom hałasu (pranie/wirowanie) 
   60 dB / 81 dB 
   Wilgotność resztkowa
   53 % 
   Zużycie prądu
   0,79 kWh 
   Zużycie wody (litr)
   39 litrów 
   Klasa prania

   Bezpieczeństwo użytkowania 

   Blokada rodzicielska 
   nie
   Bezpieczeństwo użytkowania 
   blokada przedwczesnego otwarcia drzwi
   Wyposażenie 

   instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, wąż dopływowy, wąż odpływowy
   Gwarancja 

   Gwarancja 
   24 miesiące 

 • Piotr pisze:

  Witam. Może pani powiedzieć jaka cena jest tej pralki?

 • Ala Witek pisze:

  Jasne, w Euro kupiliśmy ją za 1000 bez złotego. Pozdrawiam.

 • Ploch pisze:

  Pytałem o wyświetlacz, bo podobnie jak Zator mam Indesit IWUD 4105 i ona posiada mały wyświetlacz. Teraz chcę coś kupić do drugiego mieszkania, ale ładunek 6kg to dużo.

 • Piotr pisze:

  Dziękuję.

 • Paweł Pluszczyk pisze:

  Witam. Przyznam, że nie słuchałem podcastu, jednak z komentarzy sporo się dowiedziałem. Chciałbym tutaj odnieść się do pralek z nakładkami Whirpoola. Niektórzy wiedzą a inni nie, że jest specjalna strona dedykowana owym produktom z nakładkami http://www.siegnijpo6zmysl.pl/ Posiłkowałem się tą stroną dokonując wyboru. Moja sytuacja była jednak dość specyficzna z uwagi na bardzo wąskie miejsce w łazience. Mimo sprawdzania przez kilka miesięcy różnych pralek po prostu żadna otwierana od frontu nie zmieściłaby się w ową wnękę. Dlatego też zdecydowałem się na pralkę otwieraną od góry. Nakładka mi mo zamówienia już chyba ze 3 miesiące temu nie dotarła do mnie do tej pory, ale nie jest do niczego potrzebna. Wszystko na stronie opisane jest tak dobrze, że nawet totalny ignorant sobie poradzi. Whirpoole też są przeróżne w kontekście układu klawiszy i innych takich ale każda pralka z tego programu jest bezproblemowo do obsłużenia. Nie podam w tej chwili modelu jaki posiadam, poza tym i tak myślę, że naprawdę niewielu ludzi ma taką sytuację jak ja, że nie ma innego rozwiązania, niż pralka ładowana od góry. Powiem jedynie tyle, że moja też niezwykle głośno wiruje. Ja dokupiłem sobie do niej trzeci rok gwarancji co w zasadzie dziś do każdego tego typu produktu na forach jest mocno polecane. Tak więc reasumując, jeśli ktoś w kontekście obsługi po niewidomemu chce się zdecydować na Whirpoola z listy dostępnej na podanej przeze mnie stronie śmiało może to robić bo na pewno sobie z tą pralką poradzi. A do wyboru jest kilkadziesiąt modeli. Są też modele Polara, ale już w mniejszej ilości. Moja partnerka była zdziwiona tym jak dobrze owa pralka pierze, no ale to pewnie raczej zasługa kapsułek do prania a nie samego ustrojstwa. Żeby nie było, że całkowicie nie w temacie, również myślałem nad firmą którą Ala posiada, jednak z wyżej wymienionych względów okazało się, że dostępny jest tylko 1 model, więc sobie odpuściłem.

 • MMar pisze:

  Witam. Posiadam pralkę Electrolux (dokładnego modelu nie pamiętam) o głębokości 36 cm. Obsługa prosta, jedno pokrętło plus przycisk start i pięć nieużywanych przeze mnie przycisków (timer, dodatkowe płukanie, wolne wirowanie itp.). Wszystko niby w porządku, ale na małych prędkościach pralka hałasuje jak młockarnia i ma tendencję do spacerów po łazience mimo dobrego wypoziomowania. Znajomy twierdzi, że to z powodu niewystarczającego wyważenia bębna w tak niewielkiej pralce, więc podobno albo niewielki rozmiar, albo kultura pracy. Ile w tym prawdy nie jestem w stanie powiedzieć. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swój 1% podatku 1 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych