Dostępność Pralki Indesit IWSC 61253 C ECO EU
Dodany 18 lipca 2015
18 komentarzy
Na temat wyglądu, dostępności tej pralki oraz jej funkcji dla osób niewidomych opowiada Alicja Witek.
Pliki do pobrania :
Pobierz plik z audycją: Dostępność Pralki Indesit IWSC 61253 C ECO EU
Ten podcast był pobierany 3541 razy
Komentarze
Bardzo dziękuję Ala za ten podcast. Świetnie zrobiony, bardzo przydatny, ułatwiłaś mi podjęcie decyzji w tej w sumie dość ważnej kwestii. Pozwolę się tylko jeszcze dopytać, jaka jest kultura pracy? W podcaście oczywiście była o tym mowa, ale już na pewno trochę jej używałaś, więc tylko prosiłbym o potwierdzenie: Pierze w miarę cicho, ale cichością wirowania nie grzeszy? Czy otwór na ewentualne „niespodzianki” znajduje się na dole po lewej, czy po prawej stronie i jak się go obsługuje? Celowo o to pytam, bo mam pralkę, gdzie dla mnie to, które ona posiada, nie jest fajnym rozwiązaniem. Raz jeszcze dziękuję za ten podcast! Pozdrowienia!
Bardzo się cieszę, że podcast się przydał. Pralka faktycznie pierze i pobiera wodę cicho za to odwirowuje ją straaasznie głośno. Pranie jest czyste, jednak wirowane z prędkością 1200 obrotów niemiłosiernie wymięte, nawet gdy materiał takie mocne wirowanie dopuszcza. To też decyduję się z niego korzystać, tylko w przypadku: rzeczy wytrzymałych, z bardzo grubych tkanin, albo łatwych do uprasowania. Programy 1 i 2 są bardzo długie w porównaniu do np. polara lub mastercooka. To tyle o kulturze. Co do niespodzianek, to w instrukcji jest napisane, że: aby dostać się dokomory wstępnej, zabezpieczającej pompę, należy przy pomocy śrubokrętu odkręcić przedni panel, zdjąć go i przekręcić przednią pokrywę zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Cokolwiek to oznacza. Ja nawet nie wiedziałam, że w jakichś pralkach są na takie skarby specjalne pojemniki. Człowiek uczy się przez całe życie. Pozdrawiam.
Komora o którą pytałeś, znajduje się rzeczywiście na dole, ale z której strony nie udało mi się dowiedzieć. Jak będę miała do dyspozycji jakieś inteligentne oko, to zapytam czy nie jest jakoś oznaczona np. na obudowie. Pozdrawiam.
Ala! To znów dobry podcast. ja wspominałem o chęci zrobienia takiej audycji czy to o pralce czy to o odkurzaczu i jego dostępności względem wymiany worków. Ale do rzeczy, od 2 lat jestem z żoną posiadaczem indesit iwud 4105 tj. pralka o głębokości 33 centymetry i wsadzie 4 kilo. Mała ale od przodu otwierana z podobną obsługą i 1000 obrotów. Programy trochę są inne, np na 15 minutowym praniu tj. u mnie program numer 10 pralka przy niepełnym wsadzie potrafi się z nienadzka zawiesić podczas pierwszego płukania, wtedy trzeba przytrzymać klawisz on of i pralka po 5 sekundach się wyłączy następnie należy ją uruchomić i wymusić płukanie. Pójdzie. Problemem jest szuflada ponieważ by ją wyjąć należy to po prostu na chama wyszarpnąć, instrukcja stanowi to tak jak tty napisałaś. Ponad to szuflada jest dodatkowo składana mi po wyjęciu kiedyś wypadła i się rozłożyła, to jest problematyczne bo nie widząc trudno trafić w szyny czołową częścią zasobnika.. Jednak Indesit jest bardzo oszczędną pralką pod względem poboru mocy i wody. Każdemu polecam dziękując za podcast.
Nie jestem przekonana czy faktycznie się Wam zawiesza. Instrukcja w mojej podaje, że niektóre programy wymagają ręcznego włączenia płukania. Niestety nie precyzuje które. Z tego co piszesz może wynikać, że chodzi o jeden z nich właśnie. Bo tak wygląda normalna procedura włączania ręcznego płukania. U mnie szuflada na detergenty wychodzi też bardzo opornie ale wolę żeby tkwiła ciasno niż luźno i się dołem ulewała. Mam też pytanie. Co to za patent ze składaniem zasobnika? Na czym to polega i czemu służy.
Alu, to zawieszanie się czasem następuje, nie jest to kwestia ręcznego płukania, może wada samej elektroniki. Co do zasobnika tj. szuflady ona jest składana wygląda niczym jedna całość, jednak czoło szufladki osadzone jest na takich zgrzewanych nazwę to torami. Tego nie jesteś w stanie sprawdzić puki ci się nie rozpadnie szufladka np jak spadnie ci na podłogę i się rozpołowi. Ja to pierwszy raz i na chwilę obecną jedyny składałem ok 40 minut. Mam nadzieję, że nie będziesz musiała tej czynności wykonywać gdyż jeśli tylko szufladę wyjmujesz do umycia to nie powinna ci się rozłożyć. Ona mi kiedyś spadła z impetem i się rozłożyła, jednak jak wspomniałem było to tylko raz. Co do samego prania jeszcze dopowiem, że używamy żelu lub koncentratu nie proszku to ze względu na to, że w zasobniku sporo proszku zostaje i zasycha, trzeba to myć w środku, również tą część gdzie umieszczony jest zasobnik. Po co sobie utrudniać. To oczywiście moje zdanie, teraz jesteśmy na etapie testowania kapsułek piorących, jeszcze nie mam zdania, choć wkładanie ich pod ubranie jako pierwsze do bębna mnie nie przekonuje, żona też nie wyrobiła jeszcze zdania na ich temat. To na chwilę obecną tyle, jak masz pytania, chętnie się podzielę odpowiedzią. .
A to przepraszam. umknęło mi to „czasem”. Dzięki za przestrogę z zasobnikiem postaram się nie upuścić. Ja w żelach piorę tylko czerń i wełnę. Nie odnosiłabym tego przekonania do wszystkich żeli, bo oczywiście wszystkich nie próbowałam. Jednak co do tych kilku, których używałam to lekko i średnio zabrudzone rzeczy były wyprane dobrze ale bardzo brudne już tak sobie. Natomiast jeśli chodzi o białe ubrania żeli nie używam wcale. Przypuszczam, że każdy ma inne spostrzeżenia ale moim zdaniem w przypadku bieli nawet najlepszy nie dawał tak dobrych rezultatów jak proszek. Pozdrawiam. i dziękuję Ci za komentarze.
Dzięki za dobry podcast. Dwa tylko krótkie pytania: czy pralka nie posiada żadnego wyświetlacza? Czy przy zakupie brałaś pod uwagę pralki Whirlpoola z nakładkami dla niewidomych?
Pralka nie posiada wyświetlacza. Posiada diody, oznaczające: czy jakaś funkcja została włączona, postemp prania lub timera, i to czy można już otworzyć drzwiczki. Pralkę z oznaczeniami brałam pod uwagę jako ostateczność, w sytuacji kiedy nie znalazłabym takiej, która będzie dostępna bez oznaczeń. Dlaczego? Dlatego że ogranicza to wybór do urządzeń jednego producenta i zawęża wybór w zakresie innych parametrów. Pozdrawiam i dziękuję za komentarz.
Ala, ona ma wyświetlacz, który wyświetla czas prania. Każdy indesit ma takowy.
Nie ma i nie mów mi że wszystkie Indesit mają bo widziałam więcej takich, które nie mają niż które mają. W instrukcji też nie ma słowa o żadnym wyświetlaczu. Masz model w tytule, jak odwiedzisz jakiś elektro market to sobie zobacz. Pozdrawiam.
A faktycznie nie ma wyświetlacza, mój błąd, sory, poniżej dane techniczne twojego modelu.
Dane techniczne
pralka Indesit IWSC 61253 C ECO EU
Sposób załadunku
od przodu
Wymiary bez elementów wystających (GxSxW)
42 x 59,5 x 85 cm
Kolor
biały
Regulacja prędkości wirowania
skokowa
Dobór wody do wielkości załadunku
automatyczny
Programator (sterowanie)
elektroniczny
Wyświetlacz elektroniczny
nie
Opóźnienie startu pracy
płynne
Regulacja temperatury
oddzielne pokrętło
Mniej zagnieceń (łatwe prasowanie)
nie
Możliwość zabudowy pod blatem
tak
Programy prania
bawełna, eco, intensywny, jeans, mix, pranie butów, sport, syntetyki, wełna
Funkcje dodatkowe
dodatkowe płukanie, pranie ECO
Efektywność energetyczna
Pojemność znamionowa (kg)
6 kg
Klasa energetyczna
A+++
Roczne zużycie energii
152 kWh
Roczne zużycie wody
8391 litrów
Klasa wirowania
B
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)
1200 obr/min
Poziom hałasu (pranie/wirowanie)
60 dB / 81 dB
Wilgotność resztkowa
53 %
Zużycie prądu
0,79 kWh
Zużycie wody (litr)
39 litrów
Klasa prania
A
Bezpieczeństwo użytkowania
Blokada rodzicielska
nie
Bezpieczeństwo użytkowania
blokada przedwczesnego otwarcia drzwi
Wyposażenie
instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, wąż dopływowy, wąż odpływowy
Gwarancja
Gwarancja
24 miesiące
Witam. Może pani powiedzieć jaka cena jest tej pralki?
Jasne, w Euro kupiliśmy ją za 1000 bez złotego. Pozdrawiam.
Pytałem o wyświetlacz, bo podobnie jak Zator mam Indesit IWUD 4105 i ona posiada mały wyświetlacz. Teraz chcę coś kupić do drugiego mieszkania, ale ładunek 6kg to dużo.
Dziękuję.
Witam. Przyznam, że nie słuchałem podcastu, jednak z komentarzy sporo się dowiedziałem. Chciałbym tutaj odnieść się do pralek z nakładkami Whirpoola. Niektórzy wiedzą a inni nie, że jest specjalna strona dedykowana owym produktom z nakładkami http://www.siegnijpo6zmysl.pl/ Posiłkowałem się tą stroną dokonując wyboru. Moja sytuacja była jednak dość specyficzna z uwagi na bardzo wąskie miejsce w łazience. Mimo sprawdzania przez kilka miesięcy różnych pralek po prostu żadna otwierana od frontu nie zmieściłaby się w ową wnękę. Dlatego też zdecydowałem się na pralkę otwieraną od góry. Nakładka mi mo zamówienia już chyba ze 3 miesiące temu nie dotarła do mnie do tej pory, ale nie jest do niczego potrzebna. Wszystko na stronie opisane jest tak dobrze, że nawet totalny ignorant sobie poradzi. Whirpoole też są przeróżne w kontekście układu klawiszy i innych takich ale każda pralka z tego programu jest bezproblemowo do obsłużenia. Nie podam w tej chwili modelu jaki posiadam, poza tym i tak myślę, że naprawdę niewielu ludzi ma taką sytuację jak ja, że nie ma innego rozwiązania, niż pralka ładowana od góry. Powiem jedynie tyle, że moja też niezwykle głośno wiruje. Ja dokupiłem sobie do niej trzeci rok gwarancji co w zasadzie dziś do każdego tego typu produktu na forach jest mocno polecane. Tak więc reasumując, jeśli ktoś w kontekście obsługi po niewidomemu chce się zdecydować na Whirpoola z listy dostępnej na podanej przeze mnie stronie śmiało może to robić bo na pewno sobie z tą pralką poradzi. A do wyboru jest kilkadziesiąt modeli. Są też modele Polara, ale już w mniejszej ilości. Moja partnerka była zdziwiona tym jak dobrze owa pralka pierze, no ale to pewnie raczej zasługa kapsułek do prania a nie samego ustrojstwa. Żeby nie było, że całkowicie nie w temacie, również myślałem nad firmą którą Ala posiada, jednak z wyżej wymienionych względów okazało się, że dostępny jest tylko 1 model, więc sobie odpuściłem.
Witam. Posiadam pralkę Electrolux (dokładnego modelu nie pamiętam) o głębokości 36 cm. Obsługa prosta, jedno pokrętło plus przycisk start i pięć nieużywanych przeze mnie przycisków (timer, dodatkowe płukanie, wolne wirowanie itp.). Wszystko niby w porządku, ale na małych prędkościach pralka hałasuje jak młockarnia i ma tendencję do spacerów po łazience mimo dobrego wypoziomowania. Znajomy twierdzi, że to z powodu niewystarczającego wyważenia bębna w tak niewielkiej pralce, więc podobno albo niewielki rozmiar, albo kultura pracy. Ile w tym prawdy nie jestem w stanie powiedzieć. Pozdrawiam