BrailleSense Polaris MINI

Dodany 5 stycznia 2021
6 komentarzy

O wyglądzie i możliwościach tego notatnika w rozmowie z Michałem Dziwiszem opowiada Agata Białobrzeska.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: BrailleSense Polaris MINI

Ten podcast był pobierany 2777 razy

Komentarze

 • Mateusz Bobruś pisze:

  Witajcie.
  Wiem, że będę się czepiał, ale opowiem o tym, co mi się niepodoba w BS polaris:
  Po pierwsze, dość stara wersja Android, bo tylko, a może aż, 5.0 Lollipop. Nie wiem, kiedy Lollipop wyszedł, ale dla mnie, jest to urządzenie dość stare, niestety.
  Po drugie, brak możliwości zmiany języka systemu, bo o ile można w samych ustawieniach zmienić język przeglądarki i całego systemu android, to już języka głównej nakładki się zmienić tak łatwo nie da. W prawdzie można to zrobić poprzez pobranie odpowiedniego pliku z oprogramowaniem i przeprowadzenie aktualizacji offline, ale trzeba wchodzić na strony dystrybutorów i tam szukać odpowiedniego języka. Dobrze byłoby, gdyby producent udostępnił wszystkie lokalizacje, ale zapewne tak się nie stanie, ponieważ musieliby płacić za lokalizację wszystkim dystrybutorom, a pewnie ich na to nie stać, ale z drugiej strony, co mnie to obchodzi?
  Po trzecie, procesor. Bardzo słaby, jak na Androida i poza nakładkę nie da się wyjść na zewnątrz, bo się dławi. Z tego, co wiem, to w BS Polaris jest jakiś gładzik do wykonywania gestów dotykowych, ale w Mini, jak słusznie Agata zauważyła, nie ma.
  Reasumując, uważam, że za taką cenę, nieważne, czy byłoby to 16000, czy 22000, nie kupiłbym takiego urządzenia. To już za 1299 zł można kupić telefon Realme 7 Pro z Android 10, a producent planuje aktualizację do Android 11 w styczniu. Jeśli ktoś chce sam notatnik bez niczego, to może kupić urządzenie Q braille.

 • szymon udała pisze:

  za takom cene niekupił bym takiego sprzentu . Moge z pewnością przyznać że nadaje się jedynie jako maszyna do pisania w wersji rozszeżonej . do obsługi aplikacji z androida się w ogule nie nadaje , za takie pieniądze niekupił bym sprzentu z którego będe kożystał okazzjonalnie bo sie nienadaje nawet do przeglądania internetu . o faceboku messengerze whats uppie można zapomnieć . wole kupić tableta z możliwością podłączenia klawiatury fizycznej noże za troche ponat tysiąc złotych .

 • szymon Udała pisze:

  jedynie co podoba mi się to że nadaje się do szkoły lub pracy zawodowej . bo naprzykład w matematyce notacja jest bardzo ważna . ale ja nie ucze się ani niejestem aktywny zawodowo . Przez pandemie zastanawiam się czy w ogule jest jakaś przyszłość w zawodzie masażysty . Nauka mi zawsze leżała i zadne udogodnienia mi nie pomagały . Mam wrażenie że ten potcast jest nie dokładny , ona chyba się nie zna na tym braille sen-sie może wiencej kożystała z komputera , może nie czytała książki od obsługi . nie wieże żeby niebyło skrutów do androida. Możd chcąc ovbsługiwać androida lepiej mieć jakiś gładzik do wykonywania gestów dotykowych zamiast tej linijki brailowskiej .

 • szymon udała pisze:

  za takom cene niekupił bym takiego sprzentu . Moge z pewnością przyznać że nadaje się jedynie jako maszyna do pisania w wersji rozszeżonej . do obsługi aplikacji z androida się w ogule nie nadaje , za takie pieniądze niekupił bym sprzentu z którego będe kożystał okazzjonalnie bo sie nienadaje nawet do przeglądania internetu . o faceboku messengerze whats uppie można zapomnieć . wole kupić tableta z możliwością podłączenia klawiatury fizycznej noże za troche ponat tysiąc złotych .ciekawe jak jest z bezpieczeństwem użądzenia które ma stary system operacyjny . Hakeży tylko czekają na leszczy któży kożystają z przestażałych wersji systemu . Pewnie oni nie aktualizują systemu za często . Gdzieś słyszałem o możliwości instalacji aplikacji OCR czyli do rozpoznawania tekstów drukowanych , ale przy takim wolnym procesorze to chyba niema sensu bo jedną książke naprzykład o masażu lub o samochodach będe czytał może miesiąc .

 • Aga pisze:

  Ciekawypodcast. Nie kupiłabym jednak tak drogiego urządzenia. No chyba że nie miałabym zbyt dużego wyboru w doborze sprzętu. Na ten moment nie posiadam linijki braillowskiej, gdyż uważam iż ona mi się w ogóle nie przyda. Pozdrawiam i dziękuje za ciekawą audycję. Intrygowało mnie jak takie urządzonko działa 🙂

 • Andy Elusive pisze:

  Witam.
  Jestem użytkownikiem BS Polaris Mini.
  Przesiadkę zrobiłem z BS Plus który służył mi aż 12 lat a na końcu padła bateria i w sumie jeden raz był serwisowany.
  To był pierwszy sprzęt mój od firmy Hims dlatego skusiłem się na następny.
  Skorzystałem jeszcze ze zniżki gdzie można było kupić go po niższej cenie w zeszłym roku a dokładniej 2 lata temu bo trochę człowiek czekał na dofinansowanie i zdążyłem dosłownie chwile przed Pandemią.
  Używa się go przyzwoicie tylko trzeba przeczytać instrukcje to podstawa.
  Po Aplikacjach zewnętrznych po systemie Android porusza się klawiszami F3 do przodu i F3 z odstępem jako ruch do tyłu.
  Jeśli okno jest większe choćby w Sklepie Play z listą aplikacji do aktualizacji to możemy przesunąć listę klawiszami control i alt bo to one znajdują się obok spacji Pani Agato.
  Rzeczywiście urządzenie łapie czkawkę poza aplikacjami od firmy Hims jednak idzie z niego korzystać choć z dozą cierpliwości.
  Mimo braku ekranu nie odczuwam problemu przy użytkowaniu.
  Głównie używam notatnika w pracy a reszta opcji to taki jak dla mnie dodatek ponieważ od momentu gdy zauważyłem spowalnianie systemu przy używaniu aplikacji Android stwierdziłem że mimo że przepłaciłem bo mogłem wzionć z dofinansowania linikę QBraille XL jednak mnogość opcji i funkcji a przede wszystkim rozmiar mnie skusił.
  Kompaktowe to urządzenie jednak niszowe i do szczególnych wymagań może komuś się przydać choćby podobnie jak mi w pracy.
  Liczę że posłuży mi na następne 10 lat przynajmniej.
  Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych