Asystent Google

Dodany 1 lutego 2019
11 komentarzy

Ostatnio głośno o tej nowości, która pojawiła się dzięki twórcom najsłynniejszej wyszukiwarki. O tym, co potrafi mówiący pomocnik od Google w języku polskim opowiadają Tomasz Bilecki i Paweł Masarczyk.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Asystent Google

Ten podcast był pobierany 5491 razy

Komentarze

 • wredny pisze:

  radzi sobie nawet z wadami wymowy wiem bo mam ze spotify współpracuje bez zarzutu fajny jest.

 • Michał Zabłocki pisze:

  Asystent google ukazał się w wersji polskiej na iOS

 • Grzegorz 76 pisze:

  Witam
  mam asystenta na ios,czy można go ustawić tak jak w audycji,że po wypowiedzeniu ok google asystent przemówi z góry dzięki,pozdrawiam ?.Dzięki za odpowiedź

  • Miki pisze:

   Myślę, że nie da się gotak ustawić. Z oczywistych względów – Apple na to nie pozwoli. Na Androidzie Google Assistant jest częścią systemu a na IOS-ie tylko aplikacją zewnętrzną. Domyślnym asystentem jest SIRI i tak zostanie. Poza tym Google Assistant będzie tam miał ograniczoną funkcjonalność w stosunku do Androida. Należy mieć tylko nadzieję, że Google zdopinguje Apple do dodania języka polskiego do SIRI.

   • Krzysztof z Jaworzna pisze:

    Dokładnie Miki!! Sam sobie wczoraj pobrałem na swojego Ipchona asystenta i jest tam opcja żeby go ustawić żeby po powiedzeniu słowa ok google się odezwał ale do końca się to nie sprawdza bo w trakcie kiedy mu powiemy ok google to odzywa się asystent google i siri ruwnocześnie jest to denerwujące trzeba poczekać na siri w języku Polskim

    • Grzegorz 76 pisze:

     Witam
     dokładnie tak mam też ustawione,że po dłuższym naciśnięciu home i wypowiedzeniu ok google siri otwiera nam asysystenta,i chyba musi tak pozostać.Chociaż zauważyłem,że po podyktowaniu smsa i komendzie wyślij pojawia mi się pole edycyjne z podyktowanym smsem i musze sam stuknąć wyślij aby sms został wysłany,tak samo jest przy dzwonieniu muszę stuknąć połącz.Chyba,że mam coś źle skonfigurowane i tak się dzieje

     • Krzysztof z Jaworzna pisze:

      Grzegorzu u mnie też tak się ten asystent zachowywał tak jak u ciebie. Ja go sobie odinstalowałem bo jest z nim wiencej kłopotów niż to warte pozdrawiam

 • weronika pisze:

  Świetny podcast

 • Rafal pisze:

  Zainstalowałem asystenta Google na iPhone Se i… po pierwsze głos, jest jakiś taki dziwny, wolę tego standardowego kobiecego od Google lub tego, który jest w Google maps. Po drugie to jedynie gadżet dla użytkowników iOS. Myślę, że siri będzie bardziej stabilna. Asystent Google może być ddobrym dodatkiem, dla kogoś, kto kupi głośnik od Google.

 • Tomek pisze:

  Witajcie. Wczoraj na necie wyczytałem, że na androidzie od 8.00 nie trzymając telefonu w ręce gdy powiemy ok google, google asystent się uruchomi i będziemy mogli go o coś zapytać. Czy jest to prawda? Jeszcze pytanko czy dzięki niemu można dodać kontakt? Pozdrawiam.

 • Katrine pisze:

  Obawiam się, że aż tak dobrze to nie ma. Z tym dodawaniem kontaktów też próbowałam, ale to nie działa.
  A tak poza tym, ja mogę mieć inną wersję asystenta albo po prostu nie wiem o takim skrócie, o jakim mówiliście.
  Ja robię w ten sposób, że normalnie wchodzę w aplikację, wyszukuję przycisku mikrofon, a po jego naciśnięciu, odzywa się sygnał, po którym mówię hej google, po czym słyszę: Hej Katarzyna, Jak mogę Ci dzisiaj pomóc?
  Albo też: hej, co mogę dla Ciebie zrobić? lub cześć, jak mogę Ci pomóc?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych