Asus Rog Ally

Dodany 17 maja 2024
1 komentarz

Rog Ally to ciekawe urządzenie, będące połączeniem komputera i konsoli. O jego wyglądzie, możliwościach oraz zastosowaniach w przypadku osób niewidomych rozmawiają Robert Rosiejka i Patryk Chojnacki.
Zapoznaj się z tekstową wersją odcinka

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Asus Rog Ally

Ten podcast był pobierany 716 razy

Komentarze

 • Pates pisze:

  Witam!
  Minęło trochę czasu, od kąd miałem w rękach Rogalika. Chciałbym tutaj dodać kilka rzeczy, o których niedopowiedziałem w audycji z uwagi na to, że kilka rzeczy się zmieniło, a o innych po prostu się dowiedziałem później.
  Istnieje dodatek do nvda nazywający się enchanced touch gestures, który dodaje sporo interesujących możliwości apropos opsługi dotykowej nie tylko Ally, ale generalnie ekranów w komputerach. Mówię z perspektywy tego sprzętu, bo tam mogą się nam one przydać najbardziej. Możemy sobie zmapować jakąś akcję do gestu, np 3krotne stuknięcie dwoma palcami w ekran aktywuje nam nvda ocr, wciska escape, zamyka nvda, albo co tam sobie chcemy. Dodatek daje nam dodatkowe tryby przeglądu trochę rodem z androida czy symbiana, gdzie możemy poruszać się po systemie bardziej jak z użyciem narratora, lub po prostu po tekście, lewo prawo po znaku, góra dół zmieniając to, po czym chodzimy.
  W niedługiej przyszłości ma się pojawić Ally x, którego zamierzam testować, oczywiście stosowna audycja pojawi się na łamach tyflopodcastu, gdy będzie taka możliwość.
  Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych