Apple Pay

Dodany 27 czerwca 2018
25 komentarzy

Mikołaj Rotnicki opowiada o dostępności systemu płatniczego od Apple, który od kilku dni dostępny jest również w kilku polskich bankach.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Apple Pay

Ten podcast był pobierany 4593 razy

Komentarze

 • Mikołaj Kamiński pisze:

  Usługa idealna dla mnie!
  Nie trzeba podawać pinu, a poza tym, jest bezpieczna. Podcast jest dobrze zrobiony, zwięźle objaśnia działabnie tej usługi.

 • Maciek pisze:

  Dobrze zrobiony podcast. Zwięźle i na temat, jak jest w rzeczy samej. Korzystam z usługi i bardzo sobie chwalę. Dzięki Mikołaj za dobrą robotę. 🙂 Dobrze, że AP wreszcie w Polsce. Tylko czekać, aż wszystko się ładnie uklepie. Ma być niby wspierana Visa a nie do końca tak jest. Mastercard owszem, ale nie Visa. BZW i Mbank napewno, ale np Getin już nie.

 • Katarzyna Piotrowska pisze:

  Witam poproszę o nazwę aplikacji dzięki której można uruchomić tą usługę. Pozdrawiam

  • Maciek pisze:

   Katarzyno. Zdaje się Mikołaj wymienił nazwę tej apki. Raczej musiał to zrobić, gdyż w przeciwnym razie cały podcast nie miałby sensu. Apka nazywa się Wallet. Jest ona z automatu preinstalowana na naszych iPhone’ach.

 • Andrzej pisze:

  Proszę podać jak zmienić kartę domyślną.

  • Maciek pisze:

   Andrzeju. Myślę że dla nas najprościej a napewno najbezpieczniej będzie wejść w ustawienia/Wallet i Apple Pay. Odnajdujemy nagłówek wartości domyślne transakcji i na pierwszym miejscu będzie przycisk karta domyślna. Można tam ustawić jeszcze inne pierdółki typu dane do wysyłki, mail czy telefon, ale to już że tak powiem poza tematem. 🙂 Mówi się, że można to jeszcze zrobić w apce Wallet przeciągając kartę, którą chce się mieć jako domyślną na samą górę listy, ale z racji, że mam wyłącznie jedną kartę, nie umiem nic o tym więcej powiedzieć i dlatego zachowawczo podaję jeden ze sposobów, który napewno powinien zadziałać. Serdecznie pozdrawiam.

 • wioletta nowak pisze:

  Wioletta witam jednej rzeczy pan Mikołaj nie podał, myślę, że dość ważnej jakie modele iphonów przyjmują applepay bo pewnie nie wszystkie pewnie od jakiegoś modelu to działa

 • Grzegorz 76 pisze:

  Witam
  mam jedno pytanie mam ,m ipfhone se wersja systemu jeszcze 10 chciałem uruchomi usługę,wszystko szło ok do momentu zatwierdzenia końcowego.Wyskoczyła informacja musisz aktualizować oprogramowanie,mniemam,że do wersji 11 a słyszałem,że wersja 11 jest mało stabilna są jakieś problemy z fokusem.Poradzicie co z tym fantem zrobić ? pozdrawiam

 • Roman Hojny pisze:

  Uwaga klienci banku Pekao s.a. czyli tego z żubrem. Na niektórych starych terminalach możemy przy zakupach powyżej 50 zł zostać poproszeni o Pin i tutaj musimy podać Pin naszej karty, lub Pin do aplikacji Peopay. 4 zera nie zadziałają.

 • Sebastian pisze:

  Uwielbiam tę funkcję.

 • Zbyszek pisze:

  nikt nie pokazał jak się płaci Apple play w Internecie

  • Maciek pisze:

   Po pierwsze Apple Pay a po drugie narazie nie ma czego pokazywać, gdyż płatności Apple Pay w polskich sklepach internetowych nie działają, gdyż nie są wdrożone. To tak samo jak nie zostały pokazane płatności w aplikacjach, bo też tego jak na lekarstwo. Jedynie co, to poprzez Apple Pay konto w Revolut można sobie doładować. Jeszcze ponoć Uber wspiera tę metodę i to by zdaje się było na tyle. Jak sobie wpiszesz w AppStore frazę „apple pay”, to ci się pokażą apki, w których w ten sposób można płacić. Już niedługo jednak będzie można AP płacić na Allegro. Operator płatności PayU także zamierza wdrożyć, więc tam gdzie w płatnościach będzie pośredniczyć PayU, tam i w niedługim czasie Apple Pay.

  • Maciek pisze:

   Po pierwsze Apple Pay a po drugie nie ma czego pokazywać, gdyż operatorzy płatności ani żaden polski sklep nie wdrożyły tej metody płatności. Tak samo jak nie ma czego pokazywać jeśli chodzi o płatności w aplikacjach, bo też jest tego jak na lekarstwo. Jednak wkrótce ma się to zmienić, gdyż w niedługim czasie Allegro zamierza wdrożyć Apple Pay. PayU na szerszą skalę również, więc będzie tak, że tam gdzie przy szybkich płatnościach pośredniczy PayU, tam będzie można płacić poprzez Apple Pay.

 • gp pisze:

  Podcast ok. Ale nie we wszystkich iPhonach, tylko tych wyposażonych w moduł NFC – czyli od iPhona 6/6 Plus w górę.

 • Witam ja mam już wszystko gotowe. Chciałam tylko spytać jedną rzecz. Wtedy kiedy w sklepie chce zapłacić przy pomocy tej metody to co trzeba mieć uruchomione w naszym iphonie żeby takiej płatności dokonać, bo nie bardzo zrozumiałam.

  • Nic nie musisz mieć włączone. Telefon sam wykryje, że obok jest terminal i połączy się z nim. Jeżeli masz więcej, niż jedną kartę, to na zablokowanym ekranie klikasz dwukrotnie przycisk Home i wybierasz, którą kartą zapłacisz.

 • Grzegorz 76 pisze:

  Witam
  mam ipfhome se konto w Getin,i jest wszystko ok nawet powyżej 50 zł nie muszę podawać pinu rewelacja

 • borys pisze:

  A to czy pin potrzebny to nie zależy od karty, u mnie w pekao S.A. powyżej 50 zeta trzeba podać pin. Tylko nie wiem czemu tej samej karty nie mogę ustawić dla Appstore wyskakuje komunikat że karta nie obsługiwana w Polsce.

 • borys pisze:

  Posiadam iphone SE wersja systemu 11.4 potwierdzam że wszystko śmiga, nawet przy zakupach powyżej 50 PLN nie jest potrzebny pin, bank to pekao S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych