Advanced Braille Keyboard

Dodany 19 października 2019
9 komentarzy

Paweł Masarczyk prezentuje to rozbudowane narzędzie do pisania brajlem w systemie Android.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Advanced Braille Keyboard

Ten podcast był pobierany 4484 razy

Komentarze

 • Zenek pisze:

  Czy jest możliwość ustawienia tej klawiatury żeby punkty nie wędrowały po ekranie za palcami tak jakby ciągle się dostosowywując do położenia palców, tylko były na stałe w ustalonych miejscach ekranu?
  Oraz czy w trybie sześciopunktowym zamiast prezentowanego ośmiopunktowego też nie da się postawić kropki, przecinka lub innego przestanku bez włączania interpunkcji?
  Poza tym wydaje mi się, że miękka klawiatura braillea ma nie wiele mniejszą ilość gestów tylko są one bardziej poręczne w użytkowaniu ponieważ niektóre są gestami przesunięcia jednego punktu w czterech kierunkach a nie tak jak w tej tylko w kierunkach lewo i prawo, lub z jednoczesnym przytrzymaniem innego punktu.
  Do testów jak najbardziej mnie zachęciłeś, ale żeby stała się moją najlepszą klawiaturą to musi spełnić dwa pierwsze wyżej wymienione warunki.
  Pozdrawiam.

  • Paweł pisze:

   Hej!

   Ja korzystam na co dzień z trybu ręcznej kalibracji i mam wrażenie, że kropki nie uciekają. Co do interpunkcji w trybie 6-punktowym: tak, jest to konieczne we wbudowanym silniku ABK, docelowo ma tego nie być w Liblouis, ale są te problemy z tablicami, o których wspominałem.
   Ograniczenie gestów na punktach do dwóch kierunków również mi przeszkadza – domyślam się, że autor chciał w ten sposób zapewnić działanie w każdej orientacji ekranu, ale trochę nie o to w tym chodzi. Radzę śledzić rozwój projektu, może zmiany, których Ci potrzeba wkrótce się tam pojawią.

   pozdrawiam

   • Zenek pisze:

    Faktycznie lepiej teraz kupić, bo może być podobnie jak pisze Adelcia że cena będzie wyższa później.
    W miętkiej klawiaturze brailea mam wrażenie, że kalibracja służy tylko do tego aby rozpoznało ułożenie w którym poziomie lub pionie chcemy pisać a mniej dotyczy samego ułożenia punktów, bo i tak są one ruchome. Zawsze gdy w niej trochę popiszę to punkty jednej ręki w końcu zachodzą na siebie i wychodzą jakieś dziwne litery ale wtedy nie robię nowej kalibracji tylko wciskam pełny sześciopunkt ze trzy razy i pojedyńcze punkty znowu się rozdzielają. Ustaliłem to po współpracy z widzącym który obserwował kółka na ekranie podczas mojego pisania. Dlatego wydaje mi się że najlepiej było by gdyby punkty nie miały kształtu kółek na ekranie tylko na stałe jakby klawisze fortepianu po trzy takie prostokąty dla każdej dłoni po obu stronach ekranu. Nie musiały by wtedy aktywnie podążać za palcami ciągle się dostosowując tylko najwyżej gdy podczas pisania wcisneła by sie zła litera to trzeba było by się poprawić z uchwytem telefonu lub z ułożeniem palców. Przynajmniej wiadomo było by wtedy czego szukać, bo teraz i ułożenie palców się zmienia i ułożenie kropek i czasami nie mogą się zsynchronizować.
    Przekonuje mnie do zmiany klawiatury na advancet opcja regulacji długości przesunięcia, bo w miękkiej pomimo że mam ustawione na najbardziej czułe i krótkie to i tak bez przerwy zamiast spacji wstawia się ` i trzeba go bez przerwy usuwać.
    Pozdrawiam.

 • adelcia pisze:

  a ja niezakupie jej narazie, bo 10 zlote to nie to samo co 7€50 centow.

 • Michał Zabłocki pisze:

  Dzień dobry. Zakupiłem tą klawiaturę i pojawił się problem z syntezą mowy. Gdy wyłączę talk backa klawiatura nie mówi i nic się nie piszę. Czy ktoś wie jak ten problem rozwiązać? Używam samsunga galaxy a3

  • Paweł pisze:

   Hej!

   Spróbuj w ustawieniach brajla pokombinować z opcją mowy, sprawdź czy jest zaznaczona, spróbuj pozmieniać syntezatory i zobacz czy przyniesie to efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych