Loopback
Dodany 12 lutego 2025
1 komentarz
Arkadiusz Świętnicki demonstruje możliwości Loopback, narzędzia dla systemu macOS pełniącego funkcję wirtualnej karty dźwiękowej. Program umożliwia przekazywanie sygnału audio między różnymi aplikacjami bez użycia fizycznych kabli, co znajduje zastosowanie w podcastingu, nagrywaniu i transmisjach na żywo. Użytkownik może tworzyć wirtualne urządzenia, łączyć źródła dźwięku oraz precyzyjnie zarządzać kanałami audio.
Audycja dostępna jest również w wygenerowanej automatycznie wersji tekstowej
Pliki do pobrania :
Pobierz plik z audycją: Loopback
Ten podcast był pobierany 364 razy
Komentarze
Oj tak aplikacja jest bardzo fajna. Przyznam szczerze że miałam do niej kilka podejść nim zrozumiałam jak to wszystko tam łączyć, i tak pomalutku kroczkami sobie to ogarniałam. Najbardziej chciało mi się śmiać jak sobie zrobiłam kuku małe, gdy postanowiłam wypuścić dźwięk na monitory w postaci dwóch par słuchawek bluetooth i tak z ciekawości czystej chciałam sprawdzić co się stanie, gdy w trakcie tego jak dźwięk będzie mi płynął przez słuchawki i to obie pary naraz, co będzie jak odpalę sobie whatsappa i co będzie gdy zacznę nagrywać coś jako ta wiadomość głosowa. Oooo i działo się wiele. Obie pary słuchawek zaczęły się łączyć i rozłączać przez co raz dźwięk miałam i za chwile go nie miałam. Wyskoczył błąd wtyczki ark, którego nawet nie mogłam przeczytać hihihi. Oj tak ja lubię sobie czasem takie głupie testy robić. Tak czy siak uśmiałam się wtedy.
Trzeba też uważać gdy się daje na wyjście w ustawieniach systemowych nasze urządzenie audio. Jeśli nie odznaczymy tam opcji Mute when capturing przy źródle VoiceOver, to możemy się pozbyć dźwięku naszego czytnika ekranu. A najlepiej sobie od razu nim połączymy kanał z czytnikiem ekranu od razu to pole odznaczyć.
Co do nagrywania podcastów, to ja akurat robie to audio hijackiem i również na kilka ścieżek, ponieważ wtedy w postprodukcji mam większą nad wszystkim kontrolę. Oczywiście na dźwięku się zupełnie nie znam jestem totalnym żółtodziobem. I potwierdzam twoje słowa jak już się zrozumie logikę tych połączeń to się jest w domu. Jeszcze tylko nieco wyobraźni i z aplikacji korzysta się naprawdę wygodnie.
Co zaś do tych automatycznych połączeń to uważam że powinno to wyglądać tak jak w audio hijacku, że możemy sobie to autotworzenie kabelków wyłączyć. Może to pomagać ale jak się chce stworzyć coś własnego na różnych kanałach to wtedy to jest koszmar to edytować i bardzo to utrudnia sprawę moim zdaniem. Może warto by do dewelopera napisać w tej sprawie by dał taką możliwość wyboru użytkownikowi?
Aha i co do ceny to aplikacja kosztuje obecnie 122 dolary gdy kupuje się ją jako nowy użytkownik. Natomiast gdy tylko przechodzimy z poprzedniej wersji to aplikacja jest wtedy dużo tańsza. Również jak chcemy sobie zakupić audio hijacka i loopbacka razem w jednym pakiecie to wtedy jest taniej. Bardziej się to opłaca niż kupować obie te aplikacje osobno.