TyfloPrzegląd Odcinek nr 264

Dodany 13 stycznia 2025
4 komentarze

W najnowszym odcinku TyfloPrzeglądu tradycyjnie opowiadamy o różnorodnych nowościach technologicznych i dostępnościowych. Omawiamy ułatwiające pracę rozwiązania, takie jak dodattek do NVDA z funkcją dźwiękowego oznajmiania kontrolek i formatowania tekstu, a także galerię skrótów Apple dla osób z dysfunkcją wzroku. Prezentujemy również nowe możliwości nawigacji dla osób niewidomych, porównując pas wibracyjny z urządzeniami zmieniającymi kształt. Wspominamy o obchodach 200. rocznicy urodzin Ludwika Braille’a organizowanych przez Europejską Unię Niewidomych oraz zastanawiamy się nad podejściem do audiodeskrypcji filmów niemych. Oprócz tego, przybliżamy temat użycia Wingeta podczas reinstalacji systemu Windows oraz nowości w grach i aplikacjach na iOS.
Audycja dostępna jest również w wygenerowanej automatycznie wersji tekstowej

Pliki do pobrania :

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.