Aplikacje Do Strumieniowego Odtwarzania Audiobooków (wersja tekstowa)

Pobierz napisy w formacie SRT
Pobierz napisy w formacie VTT
Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego prezentuje Tyflo Podcast.
W kalendarzu czwartek to 13.04.2024 roku, a my startujemy z kolejnym spotkaniem na żywo na antenie Tyflo Radia przy mikrofonie Michał Dziwisz,
przy drugim mikrofonie Wojciech Dulski. Cześć Wojtku.
Dobry wieczór, dzień dobry.
Dobry wieczór, dziś pokażesz naszym słuchaczom kilka aplikacji, które myślę, że mogą przydać się wszystkim tym, co to lubią sobie poczytać.
Lubią poczytać sobie książki audio, no ale raczej nie kolekcjonują ich jako fizycznych plików,
tylko wolą korzystać z tego, co oferują różnego rodzaju usługi przesyłania strumieniowego, takich audiobooków, prawda?
No tak, będą to cztery aplikacje, które sobie wybrałem, jedną poleciłeś mi ty, z dwóch korzystam, z jednej korzystam regularnie,
już na co dzień można powiedzieć, z jednej tak co jakiś czas, no a jedną miałem okazję testować, bo była ciekawa promocja, to o tym opowiem.
Z tym nie kolekcjonowaniem plików, to też tak nie do końca, bo jedna z tych aplikacji w sumie umożliwia nam zakup fizycznych plików i to jest też jej zaletą.
Generalnie temat bardzo ciekawy moim zdaniem, bo rynek audiobooków się rozwija w Polsce i jak czytałem, to nawet rozwija się prężniej niż ten rynek książek papierowych.
No oczywiście, jak w przypadku książek elektronicznych, czy można to porównać do siebie.
Chociaż ja mam wrażenie, że jednak mimo wszystko mamy więcej miłośników audiobooków niż ebooków z jednego powodu, że ludzie nie mogą się jakoś za specjalnie przyzwyczaić do tego czytania z ekranu,
ale z drugiej strony audiobooki o tyle chętnie konsumują, bo to można sobie włączyć gdzieś w tle, można sobie w trakcie sprzątania, w trakcie jazdy samochodem taką książeczkę uruchomić i sobie jej słuchać.
No a w przypadku ebooka, no to dobra, niewidomi to wiadomo, że sobie poradzą, ale powiedzmy sobie szczerze, dla osób widzących czytanie z użyciem syntezy jest chyba jednak mało komfortowe.
No dokładnie, pełna zgoda. Książki, w ogóle audiobooki, no trochę się wzięły stąd, że właśnie nagrywało się książki mówione o Negdaj, tak, w Polskim Związku Niewidomych w Zakładzie Nagrody i Wydawnictw,
nagrywało się dla osób niewidomych, tak, no to początki tam, tam chyba lata 60., ja taką najwcześniejszą książkę pamiętam i to były kasety.
Jakoś całkiem, nie wiem, kiedy, kiedy ostatnie książki były nagrywane w Polskim Związku Niewidomych, ale jakiś czas temu to było.
No i później, później najwyraźniej ktoś doszedł do wniosku, że te audiobooki też dla osób widzących się mogą przydać, poza tym też, no pamiętajmy o tym, że osobom widzącym też się męczą oczy
i to też nie jest tak, że można czytać, czytać, czytać i nie odczuwać zmęczenia, tak. No i takim w sumie prekursorem w Polsce była audioteka.
Nie wiem, Michał, jak Ty wspominasz, kiedy się u Ciebie zaczęła przygoda z audiobookami, jak możesz to określić?
To znaczy, powiem szczerze, że u mnie ona się nigdy na dobrą sprawę nie zaczęła. Wiesz, ja jestem raczej marnym konsumentem audiobooków.
Od czasu do czasu oczywiście jakąś książkę sobie przeczytam, zwłaszcza jak dowiem się, że jest to tak zwana superprodukcja, która to jest czasem w ofertach różnych, różnych serwisów dostępna,
że to jest z podziałem na role, że tam zaangażowana jest naprawdę całkiem niezła ekipa aktorów. Natomiast ja pamiętam, że odkąd w moim domu pojawił się komputer,
to jakoś w ogóle zrezygnowałem z czytania książek tych tak zwanych mówionych, bo to jeszcze wtedy właśnie tak było, tak jak słusznie wspomniałeś,
książki mówione dla osób niewidomych, przerzuciłem się totalnie na książki elektroniczne i tak mi zostało. I ja jestem bardzo słabym konsumentem książek audio.
Zdecydowanie wolę książki elektroniczne czytane syntezą.
Dobra, ale czemu?
Wiesz co? Bo jest szybciej.
Okej, no jest szybciej, ale też masz na pewno świadomość, że te aplikacje, o których będziemy dzisiaj mówili, mają taką opcję, żeby przyśpieszać sobie odtwarzaniem.
Wiesz, tak, oczywiście mam tego świadomość, natomiast z racji tego, że ja się dość mocno jednak przyzwyczaiłem do tej mowy syntetycznej, to jakoś po prostu jest mi najzwyczajniej w świecie wygodniej w ten sposób.
Ten lektor, który, to jest jeszcze inna kwestia, że okej, ja sobie mogę przyspieszyć, ale dla mnie na przykład głos ludzki, który jest przyspieszony, jest zdecydowanie bardziej sztuczny i nienaturalny niż przyspieszona synteza.
Bo tu jednak, wiesz, ten lektor, który czyta daną książkę, wkłada to w to mniejsze lub większe emocje. Synteza tego nie robi. Synteza po prostu akcentuje tam, gdzie masz znaki interpunkcyjne.
Przestankowe jakieś czy tak?
Wycinki, kropki, znaki, zapytania, wykrzykniki ewentualnie. Natomiast to jest tyle, co ta synteza robi. Lektor, jeżeli jest dobrym lektorem, no to postara się jakoś zagrać daną postać z książki, jeżeli ona jest jakaś taka charakterystyczna.
I teraz przyspieszenie tego, to mi po prostu brzmi źle. Najzwyczajniej w świecie brzmi źle.
Dla mnie to brzmi okej. Natomiast problem jest inny. Czasami problem jest z lektorem. Ja na przykład, no wiadomo, że staram się być obiektywny, natomiast nie ukrywajmy, że trochę tej subiektywnej oceny to też zawsze gdzieś tam w nas jest.
I patrzymy przez pewne pryzmaty. No i ja na przykład nie lubię książek czytanych przez kobiece głosy i są też tacy lektorzy, którzy wybitnie mi nie pasują.
Tak zwłaszcza, że ten próg wejścia do pracy lektora w dzisiejszych czasach jest zdecydowanie mniejszy, mam wrażenie. I kiedyś lektorzy, mam wrażenie, że jednak trochę więcej szkoły i niejednokrotnie szkoły aktorskiej musieli przejść, żeby siąść za mikrofonem i żeby czytać książki.
Dziś z racji tego, że tych książek produkuje się naprawdę mnóstwo, no to też mam wrażenie, że i poprzeczka została znacznie obniżona. I teraz nie chcę powiedzieć, że lektorem może zostać każdy, bo nie. To już przesadziłbym.
Natomiast zdecydowanie mniejsze wymagania stawia się lektorom, bo po prostu ktoś to musi wszystko przeczytać, ktoś to musi wszystko zrobić, a nie każdy po prostu ma warunki i też przede wszystkim doświadczenie, bo to nie każdy urodził się od razu z predyspozycjami na przykład Xawerego Jasieńskiego w jego najlepszych latach albo innych lektorów.
Tak, inny głos Xawerego Jasieńskiego, tak. Ale też, żeby tutaj daleko nie szukać, to Leszek Teleszyński, Rochciem Janowski.
Oczywiście.
Mirek Udta, którego może nie każdy lubi, ale bo ma taki troszkę głos, ja to się zawsze śmieję, jest przyjacielem, taki pan robocik. Ale no jest, Jacek Brzostyński, to też lektorzy z telewizji, tak.
Tak, albo na przykład Henryk Pijanowski, który teraz to gdzieś w ogóle zniknął, no to już jest zresztą też myślę starszy pan wiekowy, natomiast on kiedyś przecież dość dużo w telewizji pracował, głosem swoim.
Tak, w jedynce, w dwójce w programach telewizji polskiej. No i też sporo książek dla nas przeczytał. A też głos taki miał, bardzo charakterystyczny.
Bardzo charakterystyczny, walił też charakterystyczne takie babole, można by powiedzieć, często gesto, co było takim swego rodzaju urokiem. To jest też taka różnica, nie wiem czy Michał się zgodzisz ze mną,
między właśnie książkami tymi mówionymi, tak, kiedyś, a audiobookami, że no teraz to już takie rzeczy raczej nie przychodzą. Ktoś tam to sprawdza jakoś tak.
No wiadomo, że bywa różnie, no ale dawniej też ktoś to pewnie sprawdzał, ja tam jakby nikogo obrażać nie chcę, natomiast tak, no była inna akustyka, tak, no studia było wiadomo, było słychać czasami na przykład, kto tam coś czyta za ścianą i tak dalej.
Albo jakiś remont jak był. W paru książkach mówionych to spotkałem się z tym, że na przykład ktoś tam walił jakimś młotem i coś remontował. No było tak oczywiście, to zupełnie inne warunki akustyczne.
W dzisiejszych czasach no też i możliwości są większe, żeby tych efektów ubocznych się pozbyć, bo dziś to przecież można wszystko po nagraniu przepuścić przez odpowiednie wtyczki, odpowiednie efekty, tu czegoś dodać, tu czegoś odjąć i jest ten dźwięk zupełnie, zupełnie inny niż kiedyś.
Kiedyś to po prostu nagrywano i jak się nagrało, tak poszło.
Dokładnie, dokładnie, ale no tak, to było dawniej teraz. Jest też tak, że mam takie wrażenie, że czasami troszkę więcej jednak jest tych e-booków niż audiobooków, z tego też względu, że jednak e-booka, czyli tą wersję elektroniczną danej książki papierowej, łatwiej jest jednak przygotować.
I no jest ona trochę tajsza, no bo jednak tutaj nie płacimy lektorowi za godzinę jego nagrań, czy jak on tam sobie liczy, prawda. Nie musimy też się liczyć jakby z grafikiem danego lektora, tylko po prostu ktoś tam, no wiadomo, kupujemy licencję, bo to też jest temat taki, że na każde wydanie, czy to audiobooka, czy tam e-booka, musimy mieć oczywiście od danego wydawnictwa pozwolenie, tak.
Musimy tą, znaczy my, dane wydawnictwo musi sobie tą licencję wykupić. Miałem taką sytuację właśnie a propos audiobooka, że w listopadzie ubiegłego roku wyszła książka Joanne K. Rowling pod pseudonimem Roberta Galbraitha.
To jest książka o przygodach Cormorana Strike’a i generalnie książka wyszła chyba w listopadzie, czy tam w końcu października, czy jakoś tak. No i generalnie cały ten cykl czyta Maciej Sztur.
No i dużo było właśnie zapytań, dużo było głosów właśnie, że kiedy będzie audiobook, tak, no bo najlepiej by było, gdyby ten audiobook się pojawiał w dniu premiery w ogóle książki, tak, albo zaraz po.
No a summa summarum książka się chyba dopiero ukazała w styczniu, bo jak napisało właśnie na Facebooku wydawnictwo, no właśnie pan Maciek miał po prostu zajęty cały swój harmonogram.
I, a nagranie książki też trochę trwało. I też wiadomo, że to jest męczące gdzieś tam dla lektora. To nie jest tak, że lektor siada i nagrywa 8 godzin, podejrzewam, że tak to nie wygląda, no bo to przecież chyba nie dałoby się, nie?
Nie, no to są krótsze odcinki, sesje, bo po kilka godzin rzeczywiście można, natomiast to wszystko też zależy od doświadczenia lektora, od tego jak często się myli, bo to oczywiście nie jest tak, że lektor nie myli się absolutnie, robi się różne cięcia i to potem wszystko wygładza się w postprodukcji.
Natomiast jeszcze co do tego, jak to wygląda z e-bookami, z książkami elektronicznymi, ktoś by sobie w ogóle tak mógł pomyśleć i w sumie dla nas niewidomych to w zasadzie nawet i miałby rację, że przecież każda książka w dzisiejszych czasach powstaje w wersji elektronicznej.
Nie ma już raczej sytuacji, że autor siada do swojej wysłużonej maszyny do pisania, czy tam inny Oliver, czy inne takie i zaczyna pisać, następnie to oddaje do wydawnictwa, ktoś potem nanosi poprawki, potem znowu ktoś to przepisuje itd., itd.
Nie, to wszystko odbywa się już elektronicznie, to wszystko już jest, więc ktoś by mógł sobie pomyśleć, że no w zasadzie nic prostszego, tylko wziąć od autora ten tekst, te pliki, gdzieś tam po prostu wypuścić do sieci i w zasadzie to jest tyle i tak wygląda proces wydawniczy e-booka.
No i właśnie z racji tego, że tak wiele osób myśli, to trzeba też kilka słów na ten temat powiedzieć, okej, tak mógłby wyglądać proces wydawniczy książki elektronicznej, jeżeli jej odbiorcami byliby niewidomi.
Bo wtedy naprawdę rzeczywiście nie byłoby problemu, tak, wystarczyłoby zrobić korektę i można to już oddać. Ale e-booki, oprócz tego, że mają warstwę tekstową, często też mają warstwę graficzną, są odpowiednio łamane też, gdzieś tam dba się o ten układ tekstu.
To nie jest tak, że autor napisze sobie w Wordzie ileś tam stron i to już jest e-book, tylko mu się zmienia rozszerzenie z .cix na przykład na ePUB albo na PDF. Nie, nie.
Albo na Mobi.
Proces tworzenia e-booka może nie jest jakoś bardzo, bardzo złożony w porównaniu do tworzenia takiej papierowej książki, no bo nie ma tego procesu drukarskiego.
Tu sobie w e-booku można też na więcej pozwolić, ale to też nie jest tak, że tam nie ma tego składu, łamania, tego całego, tej obróbki DTP, że tam się nie dodaje ilustracji.
No i oczywiście, last but not least, znaki wodne.
Znaki wodne, watermarki.
Tak, trzeba dodać.
Tak, tutaj powiemy sobie o tych kwestiach, no każda książka musi być teraz, mamy takie czasy, że do, no walczy się z tym piractwem, prawda?
I no chyba słusznie tak mi się wydaje, że gdzieś tam co innego tam jakby dzielić się w rodzinie, no to jest pewnie też jakaś tam dłuższa.
Ten dozwolony użytek, tak?
Tak, tak. To jest też pewnie dłuższy temat. No i wstawiać te watermarki, one inaczej wyglądają w formie papierowej, inaczej w formie audio.
Ale wiesz co, Michał, ja tak sobie myślę na podstawie moich rozmów z wydawnictwami, a trochę ich tam odbywam, odbyłem, no bo są takie książki, są takie tytuły, na które mi bardzo zależy.
No i często właśnie słyszę, że tutaj są, że na drodze stoją problemy po prostu licencyjne, że licencja po prostu jest za droga dla wydawnictwa.
A są takie wydawnictwa małe albo mniejsze od tych takich, no gigantów typu tam, nie wiem, Musa, Albatros, tak?
Na przykład takie wydawnictwo Vesper jest, bardzo, bardzo polecam, jak ktoś lubi science fiction, fantastykę dobrą.
I oni na przykład wydają książki Dana Simonsa. No i właśnie ja z nimi te oczy takie boję, znaczy uświadamiam właśnie, bo najczęściej, wiesz co, pada pytanie, kiedy ja rzucam hasłem, czy będzie audiobook,
no bo nie ukrywam, że właśnie na tych audiobookach mi teraz najbardziej zależy, to pada pytanie, a co, ty nie umiesz czytać, nie?
I tutaj jakby też myślę, że jeszcze w niektórych jest takie przekonanie, że jak ktoś pyta się audiobooka, no to nie wiem, to nie umie czytać albo coś.
Tutaj trzeba tłumaczyć, że nie, no umiem czytać, tylko…
Ale to czekaj, to wydawnictwo odpowiada Ci w ten sposób?
Nie, nie, nie, nie, nie wydawnictwo, to już tam jakby komentarze, wiesz, użytkowników Facebooka, nie?
Właśnie zdziwiłem.
Nie, wydawnictwo odpowiada standardowo, że myślą, że coś tam, że może będzie, ale właśnie to są problemy licencyjne.
Te tak zwane różne pole eksploatacji, tak, że e-book, książka papierowa, książka audio, to wszystko to są różne te pole eksploatacji i na to wszystko trzeba mieć licencję,
a autorzy to są przeważnie też zagraniczni gdzieś tam z jakimiś różnymi pośrednikami, którzy też na tym wszystkim chcą zarobić i tak dalej, i tak dalej, to jest cały złożony proces niestety.
No niemniej jednak, niemniej jednak ten rynek się moim zdaniem bardzo fajnie rozwija, mamy kilku fajnych graczy, że tak to ujmę i nie ma co się oczekiwać.
Takimi dwoma największymi w tym momencie jest, to jest Audioteca i Storytel.
Audioteca to, no słuchajcie, jest, czy słuchaj Michale, to jest rok 2009, kiedy oni się pojawili, Marcin Beme sobie tak wymyślił, że trzeba tutaj jakoś zagospodarować te nisze w postaci książek dźwiękowych.
No i pojawiła się Audioteca i ja nie pamiętam dokładnie kiedy z Audiotecą się zetknąłem, ale tak myślę, że to może być 10 lat już, może 8, ale już długi kawał czasu jesteśmy, że tak powiem razem z Audiotecą.
Storytel to jest trochę świeższy produkt, znaczy w ogóle to się pojawił tam chyba około roku 2012, a w Polsce w 2016 się pojawił Storytel.
No to nie, no to już odkąd, no to nie, to może być Audioteca, to jest 10 lat u mnie, bo Storytel od początku, od początku znam ten projekt, bo no niejako znam osobę w pewnym sensie oczywiście, nie może nie osobiście, ale miałem z nią kontakt kiedyś.
Znam osobę, która swego czasu była dyrektorem właśnie Storytel w Polsce, bo w ogóle to jest skandynawska, szwedzka, szwedzki projekt. No i Michał Szolc, człowiek jak ktoś się interesuje, no nie wiem, słuchowiskami na przykład, to było swego czasu takie słuchowisko, takie studio, studio chyba nagraniowe, nie wiem czy tak to dobrze ujmę.
No w każdym razie było studio Soundtropé i właśnie Michał nagrywał bardzo fajne rzeczy, bo on, głównie zajmowali się w tym studiu jakby adaptowaniem na formę taką właśnie dźwiękową słuchowisk. Nie wiem czy kojarzysz Michał, Żywe Trupy powstało dzięki nim.
Tak, kojarzę, jak najbardziej.
Coś tam było z Konanem jeszcze, Kajko i Kokosz, Szkoła Latania, to takie trochę dla może młodszych usztkowników, ale też, Boże, dla młodszych czytelników, ale fajne rzeczy. No i potem właśnie Michał się zaangażował w ten Storytel.
No i to są zdecydowanie najwięksi gracze i tak naprawdę mamy jeszcze właśnie Empik, który od jakiegoś czasu poszedł właśnie z tym takim trendem.
Z trendem mam tu na myśli takie właśnie streamingowanie, dawanie użytkownikowi dostępu do swojego katalogu, ale nie na zasadzie, że on przychodzi do sklepu i kupuje sobie płytę, albo nie na zasadzie, że on sobie kupuje daną książkę, tylko trochę tak chyba jak w Netflixie, nawet ktoś tak to kiedyś określił, to jest, że po prostu kupujemy sobie dostęp,
kupujemy sobie subskrypcję i cały jakby…
Cały katalog jest nasz.
Tak, cały katalog jest nasz.
Możemy sobie słuchać, ile mamy ochotę, taki Netflix albo Spotify dla audiobooków.
Albo Spotify, natomiast audioteka się troszkę od tego różni. To może tak, zanim też będziemy pokazywali te aplikacje, jak one fizycznie wyglądają, to jeszcze powiedzmy właśnie o tych różnicach i o cenach i o takim trochę modelu subskrypcyjnym.
To jeszcze zanim, to ja przypomnę o naszych drogach kontaktu, bo jesteśmy na żywo, więc jeżeli macie ochotę do nas zadzwonić, no to śmiało, tyflopodcast.net, tam znajdziecie wszelkie linki, za pomocą których możecie to uczynić, jest YouTube, jest Facebook, tam również się znajdują nasze transmisje, no i kontakt.tyflopodcast.net.
Zapraszamy serdecznie do korzystania z tych dróg kontaktu, można do nas pisać, można do nas dzwonić, jeżeli będziecie mieli jakieś pytania, albo na przykład, jeżeli macie ochotę polecić serwisy streamingowe, książek, z jakich wy korzystacie, więc jeżeli jest jakaś aplikacja, której używacie, która wam się podoba, no to bardzo chętnie ją poznamy.
Dokładnie, poznamy, przetestujemy, tak jak sobie jeszcze o tym myślę, to też ostatnio stało się taką praktyką, że wydawnictwa wrzucają takie jakieś zajawki na YouTube’a, nie wiem czy zauważyłeś.
Owszem, to się bardzo często zdarza, na YouTube’ie to w ogóle pojawiają się różne rzeczy, ale te rzeczy legalne różnią się tym, że są zazwyczaj we fragmentach, bo też oczywiście na YouTube’ie niejednokrotnie pojawiają się książki, częściej czytane przez lektorów amatorów, niż rzyce wzięte z wydawnictw różnych.
Ale właśnie, jeżeli coś na przykład ma jakiś znany tytuł i trwa jakąś powiedzmy godzinkę, no to prawdopodobnie to jest jakiś taki teaser, który ma za zadanie zachęcić do tego, żeby kupić sobie tę książkę, albo po prostu skorzystać z oferty danego katalogu i sobie legalnie jej posłuchać.
Albo właśnie pojawiają się książki z tego katalogu książek umówionych, nagrywanych dla osób niewidomych, ktoś tam to w jakiś sposób pozyskał?
Tylko też warto przypomnieć o tym, że te katalogi, te zbiory od pewnego czasu są również obwarowane znakami wodnymi. I bardzo słusznie oczywiście, żeby tego nie rozpowszechniać dalej.
Natomiast inna rzecz jest taka, że ja się naprawdę zastanawiam kto chciałby słuchać tych książek, zwłaszcza w tych wersjach cyfrowych, które tam potem się pojawiały. Przecież one są tak podłej jakości w większości te pliki.
To się gotuje, to bulgocze, tego się nie da słuchać moim zdaniem. To jest naprawdę tragedia. Przynajmniej to, co było kiedyś, być może teraz jest lepiej i jeżeli tak jest, to dobrze.
Znaczy jest różnie to w zależności od nagrania. Natomiast ja uważam w ogóle, że takie zajawki są bardzo fajne, bo właśnie audioteka ma taki model, że generalnie oni to obliczają, no jeżeli książka ma tam załóżmy 20 godzin, to im dłuższa książka, tym dłuższy jest fragment.
Tak, żeby to jakiś był procent, tak?
Tak i zawsze jakąś taką zajawkę sobie można posłuchać, zobaczyć też jak dany lektor nam odpowiada, bo to właśnie z tym różnie bywa. No i tak, no i ja nie ukrywam, że gdzieś tam najbliżej jest mi ta audioteki z różnych przyczyn.
Przede wszystkim dlatego, że mają świetną naprawdę aplikację, zwłaszcza na iOS-a, tego się naprawdę dobrze używa. Jak sobie to porównałem ostatnio z Empikiem, no to nie była ziemia praktycznie.
A aplikację Empiku sobie pobrałem i wykupiłem sobie abonament Empik Go Premium, czy Empik Premium, ponieważ tam była taka promocja, jak się ktoś interesuje, to ostatnio pojawiła się książka taka autobiograficzna księcia Harego, którą on napisał, no i właśnie ta książka była niejako dodatkiem do abonamentu,
czyli kupowałeś sobie abonament i w gratisie dostawałeś sobie książkę tego Harego, ale właśnie co było dla mnie plusem, o czym jeszcze powiem później, że ja ją mogłem sobie pobrać fizycznie na dysk.
Bo generalnie, no właśnie tu jest ten problem, że nie wszyscy usztkownicy, nie wszyscy, że tak powiem ludzie, no potrafią, chcą, mają możliwości, żeby słuchać tych książek w takiej formie, o jakiej my tu mówimy teraz.
Że sobie włączają telefon i sobie gdzieś tam strumieniują, że kupują sobie abonament i tak dalej. Są osoby też starsze, żeby daleko nie szukać, moja mama na przykład, no ona gdzieś tam takich rzeczy nie ogarnia i ja dlatego się cieszę, że audioteka na przykład pozwala na kupowanie książek.
Ja mogę sobie ta książkę pobrać fizycznie na dysk i zapisać tam gdzie chce, czy na mp3, czy tam na jakimś innym urządzeniu, czy nawet na płycie CD sobie tam wypalić, tak?
I wrzucisz do takiego odtwarzacza, który twoja mama bez problemu obsłuży i może sobie z tego spokojnie korzystać. W międzyczasie pojawił nam się komentarz od Patryka, który napisał do nas tak.
Spotify jest moim zdaniem najlepszy do słuchania audiobooków. To jest ciekawa myśl Patryku, gdybyś mógł na przykład nam wskazać, jakie ciekawe książki udało Ci się posłuchać na Spotify, bo ja mam wrażenie, że oczywiście tam audiobooki są, ale ten ich katalog jest taki ograniczony.
Na pewno, wiesz co Michał, fajnie tam można podcastów sobie słuchać, zgodzę się z tym, ale też nie wszystkich autorów.
Tak, bo to trzeba być w tym anchorze, trzeba tam po prostu się jakby zarejestrować i wrzucić swój podcast. Zresztą Spotify dla otwartości podcastów, to już niektórzy autorzy też wspominają o tym, że robi taką trochę kreczą robotę,
bo podcast kiedyś to był taki typowo otwarty twór, którego można było sobie posłuchać w zasadzie wszędzie, a Spotify przez tę swoją platformę podcastową, no to bardzo tak zachęca autorów do tego, żeby publikowali tylko i wyłącznie tam.
Co nie jest dobre, Tyflopodcast jest oczywiście również w Spotify, natomiast no my nie ograniczamy się tylko do tej platformy, my jesteśmy wszędzie albo prawie wszędzie, a jak nas gdzieś nie ma, to dawajcie znać, będziemy.
No tak i to jest fajne, o czym mówisz, bo tak jak mówię, no każdy ma prawo słuchać tego w różnej formie, na różnych urządzeniach. No i dobra, no i powiedzieliśmy sobie o tych, czyli audioteka, Storytel w naszym przypadku, BookBeat i EmpicGo.
No i tak, w audiotece słuchajcie, bo to też czasami jest trochę tych możliwości, jest trochę tych abonamentów i czasami to się mieni ludziom. W audiotece mamy tak, możemy sobie wykupić subskrypcję miesięczną i to nazywa się audioteka Klub.
To kosztuje 24,99 zł, niecałe 25 zł. Oczywiście jeżeli kupimy to na stronie audioteki, bo trzeba mieć też świadomość, że jeżeli będziemy kupowali jakąś subskrypcję za pośrednictwem czy to Apple, czyli iPhone, czy to Google Play, czyli jakichś telefonów z Androidem,
to niestety mniejszą lub większą, ale sobie ci giganci, że tak powiem, 2i, Google i właśnie Apple sobie naliczą prowizję. I tak na przykład taka audioteka Klub, która normalnie kosztuje te 25 zł, no to już przez Apple Paya kosztuje 35 zł. No dycha różnicy.
To jest sporo.
To jest sporo, bądźmy szczerzy. Trochę mniej to, bo sprawdzałem, trochę mniej to kosztuje w Google Playu, to kosztuje niecałe trzydyszki, także no ja jednak proponuję sobie kupować przez stronę, aczkolwiek mam też świadomość, że znowu to się wiąże z jakimiś uczulieniami, bo trzeba dodać kartę na przykład, bo nie zawsze mamy dostęp do komputera na przykład, a czasami chcemy kupić coś szybko.
No i generalnie może dobrze, że, znaczy na pewno dobrze, że jest takie rozwiązanie, którego na przykład już z tego co wiem nie ma w Storytelu, tutaj trzeba sobie dodać kartę osobno i trzeba to zrobić właśnie, no albo generalnie przez przeglądarkę, tak? Trzeba to zrobić.
Tak, bo też Apple zabrania generalnie, nie wiem jak Google, ale Apple zabrania w aplikacjach swoich zachęcania użytkowników do dodawania metod płatności innych niż poza tą ich wewnętrzną subskrypcją, tym tak zwanym zakupem wewnątrz aplikacji.
I nawet ktoś, kto zainstaluje sobie tylko taką aplikację, to może po prostu nie wiedzieć, że gdzieś tam można tej subskrypcji dokonać poza tym, bo nie powinien twórca aplikacji nawet o tym specjalnie informować, bo może się to skończyć po prostu banem.
No to jest ciekawe, też się z tym spotkałem i na przykład właśnie audioteka trochę to obchodzi, bo o ile subskrypcję Audioteka Klub da się już wykupić, właśnie płacąc Apple Payem czy Google Playem, no to już na przykład jak sobie chcemy kupić książkę, to przekierowuje nas do płatności zewnętrznych, czyli przeglądarka nam się otwiera i tam sobie dokonujemy płatności.
Tak to wygląda. Na co nam pozwala ta Audioteka Klub, bo to jest bardzo ciekawa opcja, ona się pojawiła jakiś czas temu. Audioteka Klub pozwala nam, słuchajcie, na taki właśnie dostęp nielimitowany do prawie wszystkich tytułów.
Oni tam to jakoś wyliczają, że to jest tam kilkanaście tysięcy tytułów, są tam podane dokładne liczby, których ja tak nie pamiętam, nie chcę tutaj gadać o jakiejś głupot.
W każdym razie dużo.
Dużo, dużo. Natomiast to są książki, których możemy słuchać tylko na urządzeniu mobilnym w aplikacji Audioteki i one są dostępne tylko dla nas w momencie, kiedy mamy abonament.
Kiedy abonament się kończy, te książki znikają w naszej półki. Ale czy to jest jasne? Myślę, że chyba tak.
Tak, jak najbardziej.
Myślę, że chyba tak. Czyli to jest taki podobny model jak np. w Storytelu. Ale nie mamy dostępu do całości. Oni piszą na swoich stronach, że to z powodów licencyjnych, cokolwiek to znaczy.
Ale jeszcze bardzo fajną funkcją tej Audioteki Klub jest to, że jeżeli chcemy jakąś książkę sobie kupić jednak, bo uważamy, że chcemy ją mieć, chcemy sobie ją po prostu mieć na stałe, nawet jak nam się skończy abonament, to możemy sobie ją kupić i mamy wtedy zniżkę.
Niezależnie od tego, ile dany audiobook kosztuje, my kupujemy go za dwie dyszki. No tam 19,90.
No to rzeczywiście fajna sprawa.
Fajne. Oczywiście też nie wszystkie książki tam… Oni piszą, że kilkadziesiąt tytułów jest tylko wyłączonych właśnie z powodów licencyjnych. Czyli podobnie jak z tą Audioteką Klub, jeżeli chodzi o całość katalogu.
Ale no, powiem tak, dla mnie to jest naprawdę fajne rozwiązanie, bo możemy sobie przy założeniu, że ktoś właśnie dużo słucha i jakoś tam sobie chce kolekcjonować te rzeczy, no to może sobie…
Powiem tak, są takie książki, które naprawdę kosztują niemało, bo jak czytałem, to średnia cena audiobooka to jest gdzieś koło, wahać tam od 20 do 40 złotych, ale są takie książki, które naprawdę kosztują powyżej 5-6 dych, nie?
Więc to jest jakaś opcja. Czyli mamy Audiotekę Klub. Tam też jeszcze fajną funkcją, to też w sumie jest ważne, jest to, że jak sobie będziemy mieli tą Audiotekę Klub, to możemy udostępniać zakupione książki komuś innemu.
To znaczy komuś, kto nie ma Audioteki Klub, ale kto ma konto w audiotece. Więc to jest też fajne, bo możemy się podzielić.
Ale jak działa to udostępnianie? To znaczy, że my kupujemy tę książkę dla kogoś, czy w ramach tego, że my kupiliśmy tę książkę sobie, to możemy się nią z kimś podzielić?
Tak, to my ją musimy kupić, my musimy mieć Audiotekę Klub jakby dostępną, aktualowaną i możemy się podzielić tą książką z kimś innym. Wchodzimy sobie w ustawienia i tam przy danej książce mamy po prostu taką opcję, żeby sobie to udostępnić komuś.
Wpisujemy mail tylko kogoś, ten mail, który dana osoba ma jako swój login w audiotece i ta osoba dostaje na swoją półkę po prostu książkę od nas, tak?
A ona nam z tej półki znika, czy nie?
Nie, nie, nie, nie, nie. Ona jest jakby cały czas u nas, tylko to jest takie jakby właśnie dzielenie się audiobookiem.
Taki dozwolony użytek po prostu.
Dokładnie, tak byśmy to nazwali. Ta książka w tym momencie jakby nie wychodzi poza aplikację, tak? Tylko udostępniamy ją innemu kontu, bo są też takie książki niestety w audiotece, których nie da się słuchać poza aplikacją, czyli nie można sobie ich kupić w żaden sposób po prostu w formie plików takich dostępnych do pobrania.
Tylko aplikacja. Też z powodów licencyjnych, nie wiem, ale tak to jest. Mało takich książek jest, ale pojawiają się. Właśnie chyba tak było z książką o księciu Harym, z tym audiobookiem, ten drugi, że ta książka była dostępna tylko w aplikacji audioteca.
No i to jest takie trochę nieszczęśliwe rozwiązanie, no, ale tak jest. Czyli mamy tą audiotekę Klub, tam też jeszcze jest dostęp do czegoś, z czego ja kompletnie nie korzystam, czyli do audioteka Kids, czyli dla dzieci. Jakaś taka jakby…
Taka strefa.
Taka strefa dokładnie dla dzieci. I drugie rozwiązanie, też ciekawe, to jest audioteka Plus. Klub i Plus. Audioteka Plus to jest, słuchajcie, też swego rodzaju forma subskrypcji, ale polegająca na tym, że płacimy sobie 25 złotych też, to kosztuje, to podrożało zresztą, no bo dawniej to było troszkę tańsze, ale o te parę złotych podrożało.
I wykupujemy sobie tak zwane punkty. Płacimy co miesiąc te 25 złotych, o ile chcemy oczywiście, nie? I co miesiąc dostajemy punkta. I z tym punktem możemy zrobić, za ten punkt możemy kupić dowolnego audiobooka.
Czyli jeżeli ktoś, no nie jest jakimś tam molem książkowym, maniakiem i nie słucha non stop, nie potrzebuje tego takiego katalogu właśnie jak pełnego, no to może sobie, ma załóżmy ochotę, o wychodzi jakaś książka najnowsza kogoś tam, jakiegoś jego autora ulubionego i kosztuje bach 59 złotych na przykład.
To wtedy kupuje sobie, aktywuje sobie audioteka plus, to się wszystko robi oczywiście przestrzone, audioteki, kupuje sobie, aktywuje sobie audiotekę plus, płaci, kupuje sobie punkcik i tym punkcikiem sobie dodaje sobie do kosztyka ten produkt, tę książkę i później sobie płaci punktem. Nie wiem, co ty o tym, Michale, sądzisz, moim zdaniem super sprawa.
Fajna sprawa, a te punkty, jak rozumiem, jeżeli na przykład nie wykorzystamy w danym miesiącu jakiegoś tego jednego punktu, no to on nam przechodzi na miesiąc kolejny. Możemy sobie na przykład przez, powiedzmy, trzy miesiące nie kupować nic, zebrać trzy punkty i kupić sobie potem trzy książki, tak? Dobrze myślę?
Dokładnie, możemy, z tym, że jest pewien okres, który powoduje wyzerowanie tych punktów. Właśnie chyba dokładnie, szczerze mówiąc, nie pamiętam, ale chyba to jest trzy miesiące albo pół roku.
Rozumiem.
Czyli musimy też się zdecydować, co chcemy po tym czasie, ale szczerze ja z tego często korzystam właśnie, jak wchodzą fajne książki, które są drogie, ale minus też jest taki, że to kupno tego punktu może mieć tylko miejsce w jednym okresie rozrzachunkowym, rozliczeniowym.
Czyli jeżeli kupiłem, załóżmy, pierwszego kwietnia jeden punkt, no to następny mogę kupić w maju. To nie jest tak, że mogę sobie kupić, załóżmy, 20 punktów w ciągu miesiąca.
No bo to by było za piękne niestety. Czyli muszę czekać ten miesiąc, żeby następny punkt albo się pobrał automatycznie, bo tam też się podpina, punktu nie kupimy z poziomu aplikacji mobilnej.
To musimy, ten proces trzeba wykonać znajdując się na stronie audioteki i tam się wchodzi w ustawienia i tam się wchodzi w subskrypcję i tam właśnie jest punkt.
Trzeba kartę sobie podpiąć, no i to tam już pewnie, jak to wygląda, to już mniej więcej każdy, kto robił zakupy wie. No i to są takie właściwie te dwa modele, czyli audioteka klub, czyli taki jakby abonament z dostępem do prawie całego katalogu i z możliwością kupowania poszczególnych tytułów za niecałe dwie dyszki, no i audioteka plus, czyli punkty.
Te punkty, te punkty. A jest też tak, że np. pewnych książek nie da się za te punkty kupić?
Też są pewne wyjątki. Jak z wszystkim jest tak, że są pewne wyjątki, są pewne tytuły, które po prostu kosztują tyle i tyle kosztują. I jak zapytasz czemu, to powiedzą Ci, że chodzi o prawa licencyjne.
Tak, że po prostu, no podejrzewam, że po prostu wydawca nie zgodził się na żadne obniżki, no bo wiadomo, że jeżeli audioteka daje nam coś po niższej cenie, no to mniejszą marżę dostaje finalnie chyba, tak ja to rozumiem, mniejszą marżę dostaje finalnie wytwórca, tak?
Prawdopodobnie tak, albo po prostu jest jakaś specyficzna umowa, w myśl której np. mają to, mogą np. sprzedać ileś tych licencji w ramach jakiejś tańszej opłaty. To już jest kwestia pewnie indywidualnych ustaleń z poszczególnymi właścicielami praw autorskich do tych książek.
No pewnie tak. Nie wiem, pokazujemy teraz audiotekę, czy?
Myślę, że tak, myślę, że w ten sposób możemy pójść.
Żeby trochę przerwa od takiego tylko teoretyzowania.
21-16 poziom naładowania baterii, 1-0-0. Ekran główny 1 z 2. M czytnik, mapy, smart audiobook, flask z core, audioteka.
No i mamy audiotekę, Bach.
Audioteka.
Na razie dodajmy, pokazujesz audiotekę na androidzie.
A no właśnie, to jest też myślę istotne, że słyszymy to, co dzieje się na moim telefonie, który tak dokładnie jest telefonem opartym o androida.
Start.
Na samym dole mamy takie zakładki, ekrany.
Katalog. Start. Katalog. Jeden skrzynka. Twoje.
Okej, i to jest wszystko.
Start.
Tutaj przenosimy się na stronę główną.
Katalog.
To jest myślę wiadome, katalog audioteki.
Jeden skrzynka.
To jest skrzynka, do której przychodzą jakieś tam informacje o nowościach i tak dalej, i tak dalej.
Twoje.
No i tu mamy rzeczy, które zakupiliśmy, ustawienia i tak dalej.
To może sobie zobaczmy.
Ostatnie przycisk. Start.
Jak tutaj to wygląda.
Pigołki Chmielarz gadają o książkach. Przycisk. Słuchaj przycisk. Dołącz do audioteka Klub. Tysiące audiobooków za 19,90 miesięcznie.
No i właśnie tu jest to, o czym mówiłem. Mogę to też pokazać, że jak sobie w to klikniemy.
Dołącz do Klub uruchamiając miesięczną subskrypcję. Zacznij teraz link. Przez 14 dni bezpłatnie.
O właśnie, to jest też taki plusik.
Potem 29,99 zeteł miesięcznie.
No i tu mam już opłatę, którą nam naliczy finalnie Google Play, gdybyśmy płacili u nich.
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Zyskujesz w Klubie nagłówek 3. Ponad 15 000 audiobooków po polsku w ramach abonamentu.
No, czyli 150 tysięcy.
Blisko 20 000 audiobooków po polsku do kupienia na własność w stałej promocyjnej cenie.
A no właśnie, to o czym mówiłem.
Dostęp do aplikacji dla dzieci Audioteka Kids.
No to.
Dzielenie się audiobookami z bliskim. Wcześniejszy dostęp do najlepszych premier.
A no właśnie, to jest też fajna sprawa, bo pamiętam jak…
No ja akurat jestem fanem książek Kena Folletta.
I pamiętam jak swego czasu audioteka, która no naprawdę, nie wiem czy Michał się zgodzisz,
ale myślę, że takie najlepsze, największe, super produkcje, no to właśnie chyba jest audioteka moim zdaniem.
Tak, to prawda. Akurat też bardzo Folletta lubię, więc rozumiem doskonale.
Więc ja pamiętam jak właśnie dzięki Audiotese Club, jak oni nagrywali Upadek Gigantów.
Bardzo fajną, pierwszą część trylogii Stulecia Gigantów.
Stulecie, o tak.
Tak.
Ja pamiętam jak ja czekałem na wersję w e-booku, bo to zdecydowanie wcześniej było.
Dzisiaj nie mogłem doczekać tej chyba ostatniej części.
Ona była w jakiejś prapremierze, którą można było sobie…
Tam była chyba Krawędź Wieczności.
Wieczności, tak, tak, tak.
No to ja te książki skanowałem na przykład, skanowałem i sobie, że tak powiem, w ten sposób do nich dostawałem dostęp,
no bo z tymi e-bookami to rzeczywiście był problem.
No ale Audioteka właśnie stworzyła pierwszy tom jako super produkcję, rewelacyjna moim zdaniem.
Bardzo, bardzo fajna. Też miałem okazję posłuchać.
Super. No i właśnie dzięki temu co piątek miałem dostęp do odcinka.
Bo oni najpierw to jakby wystawiali, tak jak swego czasu, nie wiem, czy ja już w Polskim Radiu były te książki.
Powieści radiowe w odcinku.
Tak, tak. Radiowy teatr wyobraźni czy tam dalej.
No i właśnie najpierw to było w formie takiego właśnie odcinkowego, cotygodniowego cyklu,
a później jak już mieli całość to po prostu wystawiali do kupienia to w formie całości.
Tak to było.
Najczęstsze pytania na główek 3.
Okej, no i tu mamy najczęstsze pytania, więc może sobie darujemy.
Pigołki chmielasz, gadają o… Dołącz do Audioteka Klub.
Tysiące sąsiednie kolory. Jakub Małecki.
I tutaj mamy na tym ekranie głównym, na tym ekranie startowym, mamy po prostu…
Najlepsze miejsce na świecie.
Najnowsze książki, które się w Audiotyce pojawiają i też takie…
Audiobook urodzony morderca Katarzyna Bonda.
Medium 2.
Które też są najbardziej popularne.
Zemsta Manitou.
Zawód. Reporter. Historia. Drelich. Nim braknie tchu.
Dołącz do Audioteka Klub. Tysiące sąsiednie kolory. Jakub Małecki.
Znowu tutaj się pojawia reklama.
Dołącz.
Polecane. Agent 4-8. Polecane.
O, jak sobie skrócimy się dwoma palcami w dół to możemy zobaczyć, że mamy taki nabówek polecany.
Agent 4-8. Pasek postępu lokalizacja 0. Więcej opcji w Borówkowie 5-0.
Pasek postępu lokalizacja. Więcej opcji przycisk Phantom 3-9.
Ta liczba, którą słyszymy, 3-9-5-0, po tytule to jest ocena cztelników.
Też myślę, że te oceny są przydatne, żeby sobie ewentualnie poczytać,
bo no wiadomo, gdzieś tam zapoznać się z recenzjami innych.
Więcej opcji przycisk.
Mamy jeszcze przycisk więcej.
Dobrosława Bałazy w Borówkowie 5-0.
Dobrosława Bałazy w Borówkowie 5-0. Pasek postępu lokalizacja.
Polub. Udostępnij.
No i tu mamy takie.
Polub. Pasek postępu.
Dobrosława Bałazy.
Mamy autora.
Pasek postępu lokalizacja.
Dobrosława Bałazy w Borówkowie. Pasek postępu 5-0.
Pasek postępu lokalizacja. Polub.
Udostępnij.
Możemy polubić bądź udostępnić.
Ludzie z Mpły 4-7. Wybrane dla Ciebie.
Mamy tu jeszcze wybrane dla mnie. Szczerze mówiąc nie wiem na podstawie czego to się tworzy.
Pewnie kupionych książek.
No właśnie. Nie wiem.
Ludzie z Mpły 4-7. Pasek postępu lokalizacja.
Pasek postępu lokalizacja.
Taki książek ja nie kupuję.
Może ten algorytm im tam źle działa.
Pasek postępu lokalizacja.
I urodzony morderca 5-0.
Czyli Kasia Bonda na topie.
Pasek postępu lokalizacja.
Najlepsze miejsce na świecie, gdzie wschód zderza się z zachodem 4-7.
Też ciekawa książka Jacka Bartosiaka.
Pasek postępu. Więcej opcji. Przycisk. Ten drugi 4-9.
O, no tu ta książka wspomniana przeze mnie o księciu Harym.
Pasek postępu. Więcej opcji. Pakt Lipbentrop Beck 5-0.
Pasek postępu lokalizacja. Zachowisz.
Więcej opcji. Martwy klif 3-9. Pasek postępu. Więcej opcji. Przycisk.
No i tak dalej, i tak dalej.
I to jest…
Nowości od Pakt Lipbentrop Beck 5-0.
Pod spodem mamy jeszcze…
Pakt Lipbentrop Beck 5-0. Odkrywaj w audiotece.
Pakt Lipbentrop Beck 5-0. Odkrywaj nowości.
Nowości.
Nowości. Nowości. Bestsellery. Bestsellery. Oferty specjalne.
I tu już sobie możemy po prostu klikać w poszczególne tak jakby…
Oferty specjalne.
Sekcje, tak?
Bestsellery. Bestsellery. Nowości.
Ostatnie przycisk. E-katalog.
Do nowości możemy też sobie wejść z poziomu katalogu.
Ja teraz kliknąłem w tą kartę, w tę kładkę tam na dole, w ten przycisk.
Nowości. Wyszukaj audio podcasty.
I tu od razu mamy wyszukiwarkę audiobooków, podcastów, tak?
Tego jakby całego katalogu audioteki.
Nowości. Wyszukaj audio nowości. Nowości. Wyszukaj nowości. Bestsellery. Bestsellery.
Oferty specjalne. Oferty specjalne. Wszystkie przycisk.
I tu możemy też sobie podzielić to tak jakby czy skategoryzować na wszystkie książki dostępne w audiotece bądź też…
Audioteka klub przycisk.
Tylko właśnie te książki, które są w audiotece klub.
Jeżeli nie wiemy czytana książka, no to możemy sobie…
Czytana książka jest w audiotece klub?
No a chcą ją kupić na przykład, tak?
No to możemy sobie to zaznaczyć i pokażą nam się tylko te książki, które są w audiotece klub dostępne.
Oferty specjalne. Wszystkie przycisk.
Natomiast ja bym chciał pokazać jeszcze…
Nowości.
Coś takiego. Tu mamy dział nowości.
Tu zawsze warto zaglądać.
Katarzyna Berenika Miszczuk. Noc kupały.
Przełącz widok przycisk.
Też możemy sobie tutaj…
Nowości. Przełącz widok przycisk.
Kliknąć w taki przycisk u góry ekranu po prawej stronie.
Aha, audioteka się wysypała chyba niestety.
Także smutno.
Ostatnie przycisk. Katalog.
Mamy katalog.
Nowości.
Nowości.
Przełącz widok przycisk.
Przełącz widok.
Nie wiem czy dla osób niewidomych ma znaczenie.
Mamy teraz listę zamiast siatki.
Sortuj domyślnie.
Przede wszystkim ma znaczenie, jeżeli ktoś to jakoś eksploracją tak ogląda.
No właśnie.
Bo jeżeli za pomocą gestu to raczej nie.
Chyba nie.
Słuchaj przycisk.
Okej.
Katarzyna Berenika Miszczuk. Noc kupały.
Sortuj. Przełącz. Sortuj domyślnie.
I teraz tak.
Sortuj. Przełącz widok przycisk.
Prawy górny ekran. Mamy to.
Nowości. Przełącz widok przycisk.
Przełącz widok.
Katarzyna Berenika Miszczuk. Noc kupały. Sortuj domyślnie.
Pod tym mamy sortuj.
Jak sobie to klikniemy.
Alfabetycznie. Nowości.
Domyślnie przycisk opcji zaznaczone. Wybrane.
Możemy sobie ustalić w jaki sposób ma nam sortować książki.
To jest też fajne, bo.
Od najwyżej ocenionych przycisk opcji nie zaznaczone.
Domyślnie przycisk opcji zaznaczone.
Od najwyżej od nowości przycisk opcji nie zaznaczone.
Alfabetycznie przycisk opcji nie zaznaczone.
Ja na przykład chcę.
Nowości. Od najwyżej nowości przycisk opcji nie zaznaczone.
Od książki najnowszej do najstarszej.
Pasek postępu lokalizacja 0.
Nikola Katarzyna Berenika Miszczuk. Noc kupały.
Nikola Tesla. Autobiografia Nikoli Tesli.
Rebecca Jarosz. Rzeczy, których nie dokończyliśmy.
Anna Klejzerowicz. Ofiara spełniona.
Rebecca Nikola Tesla. Autobiografia Nikola Katarzyna Berenika Miszczuk.
Zobaczmy sobie te Katarzynę Berenika Miszczuk.
Kliknąłem sobie.
Słuchaj przycisk.
Pasek postępu lokalizacja 0.
Słuchaj przycisk.
Mam tu przycisk słuchaj.
Noc kupały.
Tytuł.
Okej, czyli słyszymy, że prawie godzinka dwadzieścia jest do wysłuchania.
To są takie myślę przydatne informacje.
Kto, co i jak?
No i tutaj się pojawia cena.
Czyli widzimy, że książka wcale nie jakaś tam długa i tak dalej.
No ale kosztuje ponad czterdzieści dwa złote.
No i mamy.
Następny.
Opis.
I co jest jeszcze bardzo fajne, że tutaj z poziomu opisu tej książki możemy sobie
przejść klikając nazwisko autora do wszystkich książek Pani Katarzyny Bereniki.
Katarzyna Berenika Miszczuk.
Noc kupały.
Katarzyna Berenika Miszczuk.
Szeptuha trzy siedem.
Katarzyna Berenika Miszczuk.
Żerca cztery zero.
Katarzyna Berenika Miszczuk.
Tajemnica Dąbrówki cztery sześć.
I tak dalej.
Jak się cofniemy.
Oceń.
3.
Katarzyna Berenika.
Głosy.
Klaudia Bełcik.
Jak się komuś spodoba głos Pani Klaudii Bełcik to sobie może wejść i zobaczyć co też ta
Pani Klaudia przeczytała.
A jak tu widzimy.
Katarzyna Berenika Miszczuk.
Noc kupały.
Więcej opcji przyć.
Pasek postępu lokalizacji.
Wioletta Piasecka narzeczona dla milionera.
Więcej opcji przyć.
Pasek postępu lok.
Katarzyna Berenika Miszczuk.
Szeptuha trzy siedem.
Więcej opcji przyć.
Pasek postępu lok.
Karolina Jaskuła.
Asystentka trzy pięć.
No i dobra.
Generalnie tak to wygląda.
Jeśli chodzi o nowości.
Jeśli chodzi o wyszukiwanie.
Ostatnie przycisk.
Katalog.
No to tutaj mamy.
Capslock włączony.
Przepraszam.
Mamy tutaj pole wyszukiwania.
I w tym polu możemy sobie.
Czego chcesz posłuchać?
Przełącz widok przycisk.
Już, już, już.
Katalog.
Nowość.
Wyszukaj audio podcasty.
I w tym polu moglibyśmy sobie wyszukać.
Nie wiem, czy mamy coś, Michale, wyszukiwać?
Wiesz co, może spróbujmy.
Zobaczmy, jak to będzie.
Co byś chciał znaleźć?
Co się interesuje?
To zobaczmy może, co jest z tego foleta.
Ciekawego, co mają w ofercie.
Jak wpiszesz autora.
Ostatnie przycisk.
No dobra.
Capslock wyłączony.
Przełączono do trybu memory.
Buźki K w wierszu 1.
Szeroko uśmiechnięta twarz 2.
Uśmiechnięta twarz z otwarciem.
Czego chcesz posłuchać?
Przełącz widok przycisk.
Szukaj pole edycji.
Przełącz widok przycisk.
Gdzieś stał przycisk.
Katalog.
Start.
Katalog.
Katalog.
Wyszukaj audio.
Wyszukaj audio.
Wyszukaj audio boki.
Ok.
Wyszukaj audio buki.
Usunięto.
Grada 1 załadowany.
F, O, L, L, E, T, T.
Follet.
Follet.
Filary ziemi.
Część 2, 4, 9.
No proszę.
I tutaj tylko sobie przestawię.
Wybierz język przycisk.
Przełącz widok przycisk.
No właśnie.
Na listę O jeszcze możemy sobie
Ten Follet.
Wybierz język przycisk.
Wybrać sobie język, bo możemy na przykład
sobie wyszukiwać tytuły
Referowane języki.
Polski.
W innych tytułach.
W audiotece są jakieś zagraniczne tytuły,
ale szczerze,
najwięcej z tego co ja tak kojarzę
jest ich właśnie w Storytelle na przykład.
Możesz wysłać książki po angielsku.
Polski.
No tak, bo to jest
Storytelle jest bardziej międzynarodowe jednak
mam wrażenie.
Follet usunięto.
Dokładnie.
Usunięto, usunięto.
Usunęło mi się to co wpisałem,
czyli jeszcze raz wpiszemy.
Polska grada 1 za F.
F usunięto.
Kronka, kronka usunięto.
Aha i teraz chyba nam się niestety
Rozłączyło ci się z
Już powinno być.
Zezwalaj przycisk audioteka.
Przejdź wyżej przycisk.
No dobra.
Na razie.
Niestety.
Nie.
Rozłączyło się ponieważ manipulowałem
troszkę przy USB.
Już tutaj to poprawimy.
Tryb komunikacji.
To mój, to mój.
Tak.
Komputer.
To mój komputer.
Ora, już jesteśmy.
I będzie działać.
Tak.
Okej.
Dobra.
Całkiem wysokie oceny.
No nie wiem czemu nie 5.0.
Szczerze mówiąc.
Czasami te oceny mi zaskakują.
Powiem wam szczerze.
Nie wiem, nie wiem.
Ale no to wiadomo.
Każdy ma inny gust.
Ja teraz słuchajcie.
Nie przesuwam się palcem lewo, prawo.
Bo jak się przesuwamy.
No to słyszycie.
Więcej opcji przycisk.
Więcej.
Pasek postępu.
Lokalizacja.
Pasek postępu.
Więc ja sobie po prostu jadę palcem.
Ken Follett filary ziemi.
Część trzecia cztery dziewięć.
Ken Follett filary ziemi.
Część pierwsza cztery osiem.
Log Ken Follett.
Ken Follett filary ziemi.
Część pierwsza.
Ken Follett niech stanie się.
Światłość cztery osiem.
Ken Follett upadek gigantów.
Open player.
Ken Follett niech stanie się.
Światłość cztery osiem.
Więcej.
Pasek postępu.
Ken Follett filary ziemi.
Część.
Ken Follett niech stanie się.
Światłość.
Ken Follett upadek gigantów.
Część pierwsza cztery osiem.
Ken Follett upadek gigantów.
Część pierwsza cztery osiem.
Też to takie dzielenie, wiadomo, tych części, tych tytułów na części.
Z jednej strony, wiadomo, ktoś powie, że po co to dzielić.
Ktoś powie, no, ale bo są długie audiobooki.
Wiadomo, że gdzieś tam w pewnym sensie chodzi o zarobek.
Ale też z drugiej strony powiem Wam coś.
No, ja tak nawet z ciekawości zobaczę.
Donato Carlisi.
Dom głosów cztery pięć.
Ken Follett upadek gigantów.
Część pierwsza cztery osiem.
Zobaczę, ile kosztuje ten upadek gigantów.
Opinie o produkcie cztery dwa.
Ken.
Zespół Leaudioteka.
Upadek gigantów.
Posłuchaj w całości.
Cena.
Trzydzieści siedem dziewięćdziesiąt dziewięć zetu.
No, czy to jest tak dużo za słuchowisko?
Też trwające.
Oceń.
Dodaj do.
Posłuchaj.
Długość.
Dwanaście gier czterdzieści osiem.
Trzynaście godzin.
No, to nie jest wcale krótki materiał.
Nie jest wcale krótki.
Zresztą ta książka Folletta była długa.
No, po prostu.
Tak.
Tak.
I zobacz, Michał, że masz tutaj książkę Bereniki-Miszczuk trwającą też trzynaście
godzin.
No, ale to jednak jest audiobook.
Tak.
I czytana przez lektorkę, a nie przez zespół.
No właśnie.
A cena jest bardzo podobna.
Tak.
Czy wręcz tamta jest droższa o pięć złotych.
No, to tak to.
Ten Follett upadł.
Pasek.
Postęp.
Donato Carli.
Siedem głosów.
Cztery pięć.
A to nie wiem, kto to się wziął.
Ten Follett.
Zabójcza pamięć.
Cztery sześć.
Gajin.
To jest to, co ja słucham akurat.
Ten Follett.
Zabójcza pamięć.
Cztery sześć.
Oliwer Zlemen.
Soczy Królowej.
Ten Follett.
Nigdy.
Cztery trzy.
Gajin.
Dziesięć.
Gajin.
Gajin.
Ten Follett.
Oliwer Zlemen.
Soczy Królowej.
Jego inspiracją autora był Follett albo coś.
Możemy…
Fra.
Oceń.
Osiem g.
Oliwer Zlemen.
Paweł Paprocki.
Dom wydawniczy Rebis SP.
Posłuchaj w całości.
Krew.
Gajin.
Zobaczymy.
Krew.
Spiski i początki tajnych służb jej królewskiej mości.
W pierwszej odsłonie serii Agenci Korony Człowiek, który zostanie
pierwowzorem agentów Mi-6, chroni Anglię i jej wysokość królową Elżbietę
i przed niego dziwymi planami Hiszpanii wrogiej protestanckiemu
wolno-myślicielstwu.
W tleciach nędzy prześladowań religijnych i barbarzyńskich obyczajów
Europa nareszcie otwiera się na nowe idee.
Uczeni, filozofowie i poeci wierzą, że będzie to epoka rozumu i nadziei
dla wszystkich bez wyjątku.
Niestety Hiszpania nadal poluje na tych, którzy ośmielają się sprzeciwić
katolickiej ortodoksji i wyżyna ich w pień.
Tylko jeden kraj może stawić czoło mrocznym siłom zagrażającym
renesansowym przemianom.
Jest nim Anglia, którą włada niezwykle inteligentna Elżbieta i odważna
i uparta, ale też świadoma, że tej wojny nie wygra samym orężem.
W momencie, gdy angielski skarbiec świeci pustkami, potrzebuje broni,
dzięki której uda się jej stoczyć zupełnie inną wojnę.
Wojnę podstępów, tajnych szyfrów i sekretów.
Charyzmatyczny John De, uczony, żołnierz i alchemik,
jest lojalny jedynie wobec nauki i swojej władczyni.
Dla niej, kobiety, której nie wolno mu kochać,
jest gotów ryzykować życie.
I tak staje się oczami królowej.
Oczy królowej to trzymający w napięciu, emocjonujący thriller historyczny,
idealny dla fanów Kena Folletta i Dana Brody.
Wariowany thriller historyczny, nadający się na adaptację kinową,
bezgranicznie angażowany.
Swoją drogą, całkiem długi opis też.
I całkiem, rzeczywiście ciekawa książka.
Ciekawa.
To może w ogóle być interesujące, żeby sobie to poczytać.
Ken Follett, kryptonim kawki cztery sześć.
Ken Follett, lipiec, jeden dziewięć, jeden cztery, cztery dziewięć.
Eee…
Ken Follett, kryptonim kawki cztery sze.
Ken Follett, lipiec, jeden dziewięć, jeden cztery, cztery dziewięć.
To jest fragment, eee…
superprodukcji…
Ken Follett.
Zes, audioteka wydawnictw.
Ken Follett, dostępny bezpłatnie.
Lipiec, jeden dziewięć, jeden cztery.
To jest też fragment…
Stuleciak.
Tak, tak, tak. Też właśnie upadku gigantów.
Tylko oni też to wydawali właśnie w odcinkach.
I odcinki…
Dwa B28M.
Te odcinki tam były po dwie godziny
i one zawierały po prostu
jakiś fragment książki, nie?
Generalnie książek…
Ken Follett, kryptonim kawki.
Ken Follett, lipiec, jeden dziewięć, jeden cz.
Odcinek 749.
Odcinek 1246.
Ponieważ generalnie audioteka teraz nagrywa
z wydawnictwem Albatros,
głosem pana Andrzeja.
Andrzeja…
Zapomniałem teraz.
Andrzej, Andrzej.
Ken Follett, lipiec.
Ken Follett, świat bez końca.
Odcinek…
Odcinek Ken Follett, świat bez końca.
Odcinek Ken Follett, świat bez końca.
Odcinek Ken Follett, lot ćmy.
Ken Follett, lot ćmy, 47.
Lot ćmy, Andrzej Ferenc.
Oceń.
Wydawnictwem Andrzeja Ferenc.
Andrzej Ferenc.
Także naprawdę dużo tych książek.
Praktycznie już wszystkie są nagrane.
No więc powiem tak.
Dlaczego ja korzystam z audioteki?
Bo moim zdaniem
tu jest najwięcej ciekawych tytułów.
I te takie
najgłośniejsze właśnie
Follett
dla mnie na przykład
King na przykład.
To wszystko ląduje tak naprawdę w większości
od razu w audiotece.
Są tam pewne wyjątki, bo
tak jak powiedzieliśmy, te wydawnictwa
gdzieś tam nie wiem z czego to wynika.
Może też jakaś walka między nimi o klienta.
Pewnie też tak to jest.
W każdym razie
jak dla mnie audioteka ma
taki ciekawy zbiór.
Ekran startowy, przycisk.
Jeden skrzynka.
Tu mamy taką zakładkę skrzynka.
Dzwonek nowy.
Hubert Meyer, Adam Bauman i kolejna odsłona kryminalnej serii
Katarzyny Bondy. Posłuchaj już teraz.
No i tu mamy właśnie powiadomienie
jak na przykład ktoś lubi być na bieżąco
z tym co audioteka wypuszcza, no to
dzwonek nowość. Jeden dzień temu.
Hubert Meyer, Adam Bauman i kolejna odsłona kryminalnej serii
Katarzyny Bondy. Posłuchaj już teraz.
I od razu z tej skrzynki
można sobie przejść do książki
i sobie otworzyć.
Tak. No właśnie.
Słyszymy, że jest to książka
pod tytułem Urodzony Morderca.
Ja akurat się…
W każdym razie
bo lubię.
Niepokonany misku
Amacus powraca, by dokonać krwawej zemsty.
Czyta Marcin Sabat.
Wybrane kryminały Marka Stellara
z rabatem minus 25%.
Promocja trwa do niedzieli 0204
do godz. 2359.
O, to też jest na przykład fajne, tak?
Wybrane kryminały Marka Stellara.
Dzwonek nowy podcast dwa tygodnie temu.
No i tutaj słyszymy.
Dzwonek nowość jeden dzień temu.
Takie informacje też, że
nowe podcasty.
Skrzynka. Wstecz przycisk. Twoje.
Odtwórz. Twoje. Wstecz przycisk. Twoje.
Natomiast teraz
sobie przejdziemy
na zakładkę Twoje.
Dołącz. Moja półka. Moja półka 67.
I teraz tak. Ustawienia przycisk.
Przełącz widok przycisk. Tu mamy oczywiście
ten standardowy przycisk.
Twoje. Przełącz widok przycisk.
Ustawienia przycisk. Ustawienia.
Moja półka 67. Ale słyszymy też
od razu informacje o książkach,
które są na mojej półce. I od razu,
żeby jakby rozwiać wątpliwości.
Nie, to nie znaczy, że ja
kupiłem 67 tytułów.
Chociaż też sporo kupiłem.
Tylko generalnie chodzi tu o to,
że łącznie na mojej półce
znajduje się tyle tytułów.
Bo ja na przykład sobie często zaczynam coś.
Jakub Małecki sąsiednie kolory 5.0.
Na przykład to.
Więcej opcji przycisk. I później zapominam usunąć.
Jakub Małecki sąsiednie kolory 5.0.
Jakub Małecki sąsiednie kolory 5.0.
Jakub Małecki sąsiednie kolory 5.0.
Jakub Małecki sąsiednie kolory 5.0.
Jakub Małecki sąsiednie kolory 5.0.
Więcej opcji przycisk.
Odtajnione dokumenty CIA. Archiwa CIA.
Dochodzenie Kongresu Stanów Zjednoczonych w sprawie możliwego udziału KGB
w próbie zamachu na Jana Pawła I.
Takie sobie rzeczy słuchałem ostatnio.
Odtajnione dokumenty CIA. Archiwa CIA.
To niekoniecznie muszą być książki, które kupiłeś,
a których słuchasz w abonamencie na przykład.
a których słuchasz w abonamencie na przykład.
To znaczy…
Ogólnie na mojej półce są wszystkie książki,
których słuchałem.
Jeżeli to będą książki…
Jeżeli będę miał audiotykę Klub,
to pełne wersje tych książek
znikną, tak jak powiedziałem wcześniej,
w momencie, kiedy ja ten audioty…
ten abonament jakby wygaszę, tak?
A, bo tutaj też mogą być te książki,
których słuchasz nawet w tych wersjach
takich demonstracyjnych po tej godzinie, tak?
Dokładnie, dokładnie.
Ten fragment.
Ulubione 41.
Tu mam też ulubione.
Ja niestety nie wiem,
jak…
Jak daną książkę usunąć z tej półki?
To się da tylko zrobić,
niestety, widząc,
albo przez stronę internetową.
To jest taki minus.
Niestety ja nie wiem,
jak to zrobić.
Ale mam tutaj też
miejsce,
gdzie są pobrane książki,
bo generalnie książki
można sobie też pobrać
offline, tak? No jeżeli gdzieś
wiemy, że nie…
jedziemy w takie miejsce, udajemy się w takie miejsce,
gdzie nie będzie tego dostępu do internetu,
no to w tym momencie możemy sobie
daną książkę poobrać, tak?
I ona tu się pojawi.
Zajdźmy sobie do książek, które kupiłem.
Tu mam.
Gaijin.
To jest książka, którą kupiłem sobie.
Więcej opcji, przycisk.
Ulubione.
Tutaj na dole.
O, słyszymy.
Gaijin.
Chodzi tu po prostu o to,
że książka, której ostatnio słuchaliśmy,
pojawia nam się w takim
playerze,
który jest tam
w prawym rogu ekranu.
Gaijin.
Moja półka. Ustawienia. Przycisk. Przełącz. Widok.
Przycisk. Twoje.
Moja półka. Ustawienia. Przycisk.
Moja półka.
Moja półka. 67. Moja półka.
Wszystkie. Ireneusz. Grzyb. Dębowa. Góra. 4.
Ireneusz. Grzyb. Dębowa. Góra. 4. 0.
Patryk Bogusz. Tomasz. Czarny. Nowocz. Ireneusz. Grzyb. Dębowa.
Góra. 4. 0.
Jak sobie kliknąłem w to…
Wszystkie wybrane.
Wszystkie? Cykle. Cykle.
Ireneusz. Grzyb. Dębowa. Góra. 4. 0.
I tu są już książki, które są tylko przeze mnie zakupione.
Ireneusz. Grzyb. Dębowa. Góra. 4. 0.
Patryk Bogusz. Tomasz. Czarny. Nowoczesna. Niewolnica.
1. 7. James Clavell. Gaijin. 4. 0.
James Clavell. Noble House. 4.
10. Gaijin. Skrzynka.
James Clavell. Noble House. 4.
Zbigniew Nienacki. Ja. Dago. 5. 0.
Elitz. Giacometti. Jacku S. Raven. Relikwia. Chaosu.
Czyli te książki, które ja kupiłem są…
Zbigniew Nienacki. Ja. Dago. 5. 0.
Elitz. Giacometti. Jacku S. Raven. Relikwia. Chaosu.
Kupiłem z możliwością pobrania, tak?
Czyli albo kupiłem je w pełnej kwocie,
albo kupiłem je za punkt,
albo kupiłem je na przykład będąc w klubie,
ale to są książki, za które ja zapłaciłem jakby
poza wszelkim abonamentem.
I możesz je pobrać sobie jako pliki.
W większości tak.
Tak jak powiedziałem wcześniej, nie wszystkie.
Są pewne wyjątki.
Ireneusz Grzyb. Zębowa Góracz. Wszystkie wybrane.
Ale zasadniczo to…
No większość można.
Przełącz widok przycisk. Szukaj przycisk.
Moja półka. Przejdź wyżej przycisk.
Przełącz widok przycisk. Szukaj przycisk.
Jeszcze się cofniemy.
Ostatnio odtwór. Ulu. Pobran. Doło. Moja. Pobrane.
Ulubione. Pobrane. Pobrane.
A, bo tu jest inna główka, która mi gdzieś umknął.
Ulubione. 4. Pobrane. Spacja. Pobra. Ulubione.
Ulubione. Ulub. Ulub. I mage. Gra. I mage. Graf. I mage. Graf.
Ostatnio odtwarzane.
O, ostatnio odtwarzane, Michał.
I tu są właśnie te wszystkie książki, które są…
które są po prostu…
przeze mnie odtwarzane.
Moja półka. Ustawienia przycisk.
I ustawienia oczywiście.
Automatyka. Automat trybów. Linę przełącznik wyłączone.
Włącz, aby słuchać tylko nagrań pobranych na to urządzenie.
Automatyczne odtwarzanie. Przełącznik włączone.
Po zakończeniu nagrania odtwarzaj listę rekomendacji automatycznie.
No i tu już są takie…
Ja z tego nie korzystam.
Ja z tego nie korzystam.
Wzmocnienie dźwięku przełącznik wyłączone.
Z tego też nie.
Pomijaj momenty ciszy. Przełącznik wyłączone.
Cofnij po wznowieniu odtwarzania automatycznie.
Tak, z tego korzystam, z tego względu, że
czasami tak się zdarza, że słuchamy sobie książki
albo kilku książek na raz.
No i gdzieś tam,
nie wiem, odkładamy
daną książkę na tydzień, na dwa.
Mi tak się zdarza,
bo ja słucham tego dość sporo
no i generalnie nie pamiętam, co tam się działo.
Tak dokładnie.
To wtedy przed…
Książka się odtwarza nie od momentu,
gdzie skończyłem, tylko tam kilka zdań
wcześniej, nie?
No tak, żebyś miał kontekst.
No tutaj…
Na Androidzie, wiadomo, można sobie
to miejsce wybrać.
Używaj połączenia komórkowego do transmisji nagrań
do odtwarzania. To już takie.
Pobieraj tylko w trakcie ładowania przełącznik wyłączone.
Usuń pobrane pliki 0B.
Konto. Wyloguj się Orkistr Małpak-Majlco.
Zgody prawne. Preferowane języki nagrań.
Ustawienia języków.
O aplikacji. Wersja 3.41.
Wiadomość diagnostyczna Hello…
Audioteka.
To tyle. No i tak mniej więcej wygląda ta aplikacja
Audioteki. Generalnie
jeszcze co?
Jeszcze myślę, że pokażemy, jak się odtwarza.
Twoje. Odtwórz.
Jak sobie…
Open player przycisk. Jeżeli chcesz, bym…
Bo teraz jestem na liście książek.
Jakub Małecki, sąsiednik.
Katalog. Skrzynka.
Jeżeli sobie…
Tutaj klikniemy.
To otworzyło nam się okno playera.
Opis.
I tu mamy w tym oknie…
Czyli ten 10guy8 to dlatego, że ty po prostu jesteś w trakcie
czytania tej książki.
I to jest konkretny odcinek,
w trakcie którego lektury jesteś.
Tak, tak.
I tu mamy
takie jakby też właśnie
u góry zakładki
opis.
Rozdziały.
A tu już mamy
przycisk.
Mamy okładkę
i mamy
jakby w dolnej części
ekranu mamy
przyciski takie do nawigacji.
Odtwórz. Do przodu.
15. Słowak lokalizacja.
66. 60 07 60 07
Drzemka przycisk.
1 50 x.
To jest też bardzo fajna rzecz, bo ja tak jak
Ci już Michale powiedziałem
no generalnie
słucham książek w dużym przyspieszeniu.
Znaczy dużym, no. 1 50.
Prędkość przycisk.
Zamknij przycisk.
Polub przycisk. Więcej opcji.
Odtwórz. Słuchaj wybrane.
Rozdziały. Odtwórz.
No to odtworzymy sobie fragment Gaijina.
Już nie pamiętam dokładnie gdzie skończyłem.
Odtwórz. Pauza.
Sir William wysunął pod brudek.
Bez handlarzy i handlu nie byłoby pieniędzy.
Imperium Brytyjskiego ani marynarki.
Czerwony kark posiniał.
Bez marynarki nie byłoby handlu, a Anglia
nie stałaby się pierwszym narodem świata.
Najbogatszym, największym imperium jak jest na świat.
Zablokować w tym momencie ekran.
Sir William lecz wiedział, że gdyby to zrobił tu
na pokładzie rufówki okrętu flagowego
Admirał dostałby apopleksję, marlą i pauza.
Wszyscy marynarze, którzy by to usłyszeli,
zamglęliby. Odtwórz.
No i co fajne, co ciekawe,
zarówno torbek, jak i
komentary, z którego ja teraz korzystam,
wspierają ten gest
takiego magic tapa
z iOS-a, czyli jak sobie
strugniemy dwa razy dwoma palcami,
powinno się coś zadziać.
Spróbujemy.
Pauza, aby apopleksję, marlą i wszyscy marynarze,
którzy by to usłyszeli, zamglęliby.
I słychać to cofnięcie,
że on tam odrobinkę się
cofnie.
Teraz strugnąłem znowu, no i się
otrzymanie,
otwarzanie się wstrzymało.
60, 50, drzemka,
1,5, prędkość przy 1,50x.
Tu jak sobie klikniemy,
prędkość przy equalizer,
0,75x, 1,00,
equalizer, 0,75x,
1,00x,
1,20, inna prędkość,
inna prędkość, 1,50x.
A potem sobie wpisujemy z palca.
Inna prędkość, podejrzewam.
No tak.
I tak to wygląda,
jak sobie to, jak się
cofniemy, to sobie to znowu
minimalizujemy.
I mamy tutaj znowu
katalog, wstecz przycisk,
twoje, zakładka, akurat twoje.
No i co? I to by było
wszystko, jeżeli chodzi o audiotekę.
Czy na iOS-a
coś warto o niej powiedzieć
konkretnego, czy to wygląda podobnie?
Wiesz co?
Wygląda praktycznie
tak samo, tylko
inne są
ceny, tak?
To o tym
mówiłem.
Mogę ewentualnie
w ogóle pokazać, jak wygląda to,
jeżeli chcemy kupić,
jak to wygląda, jeżeli chcemy kupić
dany tytuł, to wtedy właśnie
to, o czym mówiłem, że on nas przekieruje,
tak jakby poza
przeglądarkę. Poza aplikację.
Poza aplikację właśnie,
do przeglądarki. Nie, poza tym, no to
jest bardzo podobnie. Tutaj akurat…
To może pokaż,
jak to działa w takim razie.
No to spróbujmy sobie
to zrobić.
Okej.
Nie wiem, jak tam będzie słychać,
żeby tak było jak najlepiej słychać.
To może…
Jest dobrze.
Dobra.
Tylko, że tutaj
wiadomo, mamy już konkretnie,
że to jest pasek kart.
To jest specyfika jakby
iOS-a, nie?
Tutaj troszkę, o, może
inaczej ta moja półka wygląda, bo tu mamy
tak troszkę to lepiej troszkę
dostosowane do
wizowera.
Dobra, wejdę sobie
w to.
No właśnie, cena też, jak za 6 godzin,
prawda, no to też nie jest
jakoś super tanio.
No i klikamy sobie
i proszę bardzo.
Dołącz. Wypróbuj za darmo przez 14 dni.
Wypróbuj za darmo przez…
Wyślij instrukcję. Kup tego audiobooka
oraz tysiące innych nagrań w stałej…
Dołącz. Wypróbuj za darmo przez…
Wypróbuj za darmo przez…
I tu chodzi o to, że my generalnie
dostajemy, w momencie kiedy
chcemy kupić tą książkę, dostajemy
informację od audioteki
na swojego maila, jak to mamy zrobić.
Anuluj.
Czyli po prostu klikamy w ten przycisk
na instrukcję i tam się pojawi
konkretna informacja w naszej potwie.
Tak.
Tak.
Dobra.
No i w tym momencie, jak słyszeliście,
przyszły do mnie na…
że dokończ zakup, jakby oni już tutaj
wiadomo wysyłają nam
maila, tak.
Jest to trochę zabawne w sumie,
bo wynika to właśnie z tego,
o czym mówiliśmy, że gdzieś tam
te…
pomysły Apple,
to promowanie zakupów
wewnątrz aplikacji, co z kolei
daje Apple możliwość
nakładania tych swoich
prowizji.
Prowizji, tak jest.
No bo to tylko o to chodzi tak naprawdę.
Wspaniała książka.
No.
To by była audioteka.
Ten zakup też nie jest taki trudny, bo
potem sobie po prostu klikamy w maila,
wybieramy formę…
formę…
Płatności. Płatności, tak.
I co ciekawe, już wtedy
da się zapłacić Apple Pay,
o ile dobrze pamiętam.
Ja to mogę nawet sprawdzić, ale…
Już sobie sprawdzimy.
Dobra.
Przejdź na stronę audioteki i dokończ zakup.
Sąsiednie kolory. Audiobook automatycznie pojawi się również.
Na twojej półce w aplikacji.
No i to jest fajne, nie?
Kup teraz.
Przekierowuję na to Safari.
Sąsiednie kolory. Zezwól na wszystkie.
Najbliższa strona korzysta z plików.
Na to pliki cookie.
Ustawienia konta. Włącz, wyloguj mnie.
Aktywuj kartę. Sąsiednie kolory.
Adres, audio, ustawienia.
Regulamin serwisu audio.
42 złotych 99 groszy.
I to jest cena normalna audioteki,
taka jak była przedtem.
Tu nie ma żadnych, że tak powiem, prowizji.
Zamawiam i płacę.
No i tutaj by trzeba było kliknąć
zamawiam i płacę, żeby już sobie to
kupić.
Zamawiam i płacę.
Sąsiednie kolory.
Sąsiednie kolory.
Mam kod promocyjny.
40 płatności.
Proszę bardzo.
I w tym momencie już ta cena
nie jest obarczona
tą prowizją.
Z czego to wynika? Nie mam pojęcia.
No z tego, że tam
jest zaimplementowana, jak był u nich,
ta opcja Apple Pay,
od której Apple nie pobiera prowizji.
Natomiast w ich sklepie
no to niestety pobiera.
No właśnie. I tak to
wygląda. Jest audioteka od pewnego czasu,
bo rzeczywiście kiedyś tak nie było.
To od pewnego czasu się pojawiło.
No i cóż, no i
tak jest. Więc myślę, że audiotekę
mamy ogarniętą. Ja szczerze polecam.
Ja szczerze polecam.
A w ogóle,
jeśli mogę, takie pytanie, Michale, zanim przejdziemy do
następnej aplikacji. Proszę bardzo.
W ogóle po co twoim zdaniem,
czy nie masz takiego przekonania, że jeszcze w naszym narodzie
pokutuje takie
przekonanie, że po co w ogóle
kupować te audiobooki, nie?
To znaczy
masz na myśli to, że po co kupować,
jak można ściągnąć z internetu, czy
po co kupować… No tak ogólnie, że po co
w ogóle kupować audiobooki, tak, że przecież
właśnie gdzieś tam można z internetu
ściągnąć, czy coś, nie?
Powiem wam szczerze, że ja na przykład
wcale nie jestem tam święty,
ale często kupuję właśnie
audiobooki, bo jest mi wygodniej,
szybciej. No, ale właśnie o tym
miałem wspomnieć, że tak naprawdę
podstawową
metodą na zachęcanie
członkownika do tego, żeby on
coś kupił, to raczej nie jest straszenie go,
bo to gdzieś tam
powiedzmy lata
dwutysięczne, tak, ta pierwsza dekada,
pierwsza dziesięciolatka, kiedy to
za pobieranie różnych
rzeczy to się tyle mówiło, że
o, tu jakieś tam kontrole po domach
chodzą i tak dalej, będą tych ludzi
ścigać za różne rzeczy,
natomiast tak naprawdę i tak nic
to nie dawało, bo
na złapanego jednego
wzięło się wielu, wielu innych, którzy się
absolutnie łapać nie dawali,
natomiast
zaczęli twórcy
zarabiać na tych dobrach cyfrowych
w momencie, kiedy ułatwili użytkownikom
korzystanie z tego.
W dzisiejszych czasach tak naprawdę, no przecież
już mało kto pobiera muzykę
na swój własny dysk twardy,
a kiedyś to
było, no jednak dość
częste, a dziś nie trzeba
tej muzyki pobierać, bo mamy
aplikację, kupujemy sobie
do niej dostęp, płacimy tam te
20 czy 30 złotych na miesiąc,
no i mamy dostęp
do tego, co chcemy.
Filmy tak samo, no i książki tak samo.
A jeszcze właśnie,
no bo to w sumie
też warto o tym wspomnieć, że na przykład
zawsze możemy się do danego konta
podpiąć pod kilka osób, no i że mamy takie
Spotify na przykład, tak? Tak.
No to tam chyba jest 6 osób maksymalnie.
I jest w stanie.
No właśnie, no te
trzydychy się rozkładają, kurczę, na
tak naprawdę, to kosztuje
tam 6 złotych, tak?
Co w dzisiejszych czasach kupimy zresztą nawet za
trzydychy, to dobrego obiadu sobie
nie kupisz za to. No właśnie,
więc… Pizzy sobie nie kupisz nawet
za to już momentami.
Teraz tak ceny poszły w górę.
Więc właściwie mówię, mnie
przekonuje ta
wygoda tej audioteki, że jednak,
no bo tak, bo kiedy
są takie momenty, że kupuję książki
z zewnątrz,
kiedy na przykład dana książka
było tak swego czasu z książką
Popioły,
książką, nie, czy
Dzień Popiołów, to
taki też bardzo fajny autor, że
ten
grange
francuski taki
twórca i ta książka
przez długi czas była tylko dostępna
chyba w Mpiku na wyłączność,
a ja, że ja wtedy nie korzystałem z tego
Mpika akurat,
w Mpiku, czy
nie, chyba to była Sonia Draga.
No więc generalnie nie miałem innego wyjścia,
jak kupić przez stronę, no to
musiałem tak kupić przez stronę,
pobrać,
przepakować, no bo jak to nie było w
zipie, na przykład tylko było w rarze, prawda,
to przepakować, wrzucić na
Dropboxa i z tegoż Dropboxa
dopiero sobie pobrać akurat do
mojej aplikacji, do Boys Dreama, tak.
A więc, no okej,
można, tylko, że czasami
ta wygoda jest naprawdę fajna, jak gdzieś
właśnie jedziemy, czy jak gdzieś na
wakacjach się znajdujemy, czy tak,
no to po prostu ta wygoda
jest nie do
przecenienia, moim zdaniem.
Także tak to, tak to wygląda.
A no i ja też
powiem tak, czasami, czasami, nie wiem,
może jeszcze jakieś tam
zasady we mnie się uchowały,
ale jeżeli ktoś do mnie jest rzeczywiście autor, którego cenię,
to, to, to gdzieś tam nie mam
problemu, żeby mu zapłacić za,
no było, nie było, za jego twórczość, tak, no bo
on też to w sumie robi po to, żeby
coś z tego mieć, nie. Oczywiście, że tak.
Oczywiście, że tak. Przy czym
tu, no tak jak chociażby w przypadku
audioteki, to jest bardzo fair to,
że udostępniane są te fragmenty
i nie kupujemy w ciemno.
Kota w worku, nie? Oczywiście, bo te fragmenty
wcale nie są takie małe, to jest jakaś tam
jedna dziesiąta, powiedzmy, tej książki.
To jest całkiem sporo.
To taki Netflix na przykład,
to nie daje tyle, żeby sobie
obejrzeć jakiegoś tam filmu,
czy czegokolwiek. No inna rzecz, że
tam się nie dopłaca, to jak już masz
abonament, to po prostu, to z tego
korzystasz. Natomiast jedna
taka rzecz, na którą
chciałbym zwrócić uwagę i tu
trzeba jednak trochę zaapelować
też do naszych słuchaczy, bo to jest pewne
niebezpieczeństwo, bo te abonamenty
nie są wcale takie drogie, to
się zgadza. Natomiast
jak tak sobie policzyć, to wszystko,
no tu trzydzieści
złotych, tu dwadzieścia
złotych, tu kiedyś była promocja,
to też jakiś abonamencik na
pięćdziesiąt złotych, a było drożej,
bo osiemdziesiąt. I tu, i tu,
i tu, i gdzieś. I ja
zdecydowanie radzę
kontrolować to,
jakie my abonamenty mamy,
co nam z tego konta schodzi,
gdzie nam to schodzi, bo
może się okazać, że
po prostu tych abonamentów zrobi nam
się tyle, że to okej,
jeden, drugi, trzeci abonament, to to nie są
wielkie pieniądze. Ale do kupy.
Tak. A doba,
przypomnijmy, ma dwadzieścia cztery godziny
i jak jeszcze człowiek coś w życiu robi,
no to czasem po prostu
i tak nie znajdzie
wolnej chwili, żeby z tego wszystkiego
pokorzystać, więc tu naprawdę trzeba
dość rozsądnie podchodzić
do takiej rzeczy. I powiem tak,
to też jest pewnie temat na
jakąś inną audycję, natomiast warto
sobie dodawać takie karty,
no bo wiadomo,
jakąś kartę trzeba podpiąć
przy tych subskrypcjach, takich właśnie,
tych właśnie jak Audioteka
Klub czy tam Storytel, warto
sobie takie karty podpinać,
nad którymi też mamy kontrolę,
co nam z tych karty schodzi. I na przykład
dobrym pomysłem może być Revolut
czy jakaś karta przedpłacona,
bo często jest też tak, że my na przykład
sobie chcemy wziąć abonament
na dwa tygodnie, na miesiąc,
bo jest darmowy i gdzieś tam
niedoczytujemy, że no, po okresie darmowym
subskrypcja się przekształci
taką już płatną. I zapominamy
sobie o tym, tak,
podpiliśmy sobie kartę
z konta naszego głównego, gdzie mamy tam
jakieś większe środki, no i
ja tak nie mam,
bo ja na to jestem bardzo wyczulony,
ale wiem, że dużo osób
tak właśnie ma, Michale, tak jak mówisz,
że tu jeden, tu drugi,
tu praca i tak dalej, i potem się okazuje, że
kurczę, zniknęło mi z konta
trzy dychy, trzy dychy, coś tam, coś tam,
a tu się okazuje, że to właśnie te abonamenty,
które, no,
przekształcają się samoistnie, tak,
w tą formę płatną.
Tak, to się zgadza, tylko tu
niestety jest taki kruczek, że w świetle
prawa z tego, co wiem,
to nawet jeżeli
coś nam powiedzmy,
jeżeli my tego nie anulujemy
i nawet jeżeli nasza karta nie ma
środków
pozwalających na opłacenie,
bo my po prostu zwyczajnie z tego
zrezygnowaliśmy,
nie zasililiśmy tej karty, to jeżeli
my wprost nie zrezygnujemy, to nie zwalnia
nas to z obowiązku zapłaty.
Tak, ale jeżeli już dostaniesz monit,
że halo, była jakaś próba
pobrania z karty, to już
pobudza swoją uwagę, sprawdzasz.
Aha, co tu się podziało, czy ktoś
mi się na konto włamał? Dokładnie.
Kurczę, zapomniałem o subskrypcji.
I możesz ją wyłączyć. Dokładnie.
Nie chcę już tego korzystać, anuluję.
Natomiast tak, to tylko po prostu tak
zwracam na to uwagę,
bo to się zwłaszcza oczywiście
przy jakichś większych kwotach, bo wiadomo,
że nikt tam nas raczej nie będzie ścigał
za jakąś kwotę
rzędu 30 zł,
które gdzieś tam nam wisi,
natomiast już takie… Znaczy, wiesz,
jeżeli tego abonamentu nie anulujemy,
to mają do tego prawo. Tak.
Bo ja na przykład
ostatnio
generalnie się
ostatnio zaopatrzyłem
w subskrypcję via playa,
no i tam w abonamencie jest napisane,
że nawet jeżeli ty…
bo podpisałem
umowę roczną, tak, z nimi, bo wtedy
zamiast 55
jest 44 zł, no i generalnie
taka obniżka fajnie, ale
to jest na rok i nawet jeżeli
nie będziesz miał środków na karcie, to cię nie zwalnia
odpowiedzialności, ponieważ
umowa jest na rok i mają prawo dochodzić
tam swoich roszczeń, tak?
Zgadza się, natomiast to też często
jest podnoszony
taki argument w
przypadku różnego rodzaju takich
usług chmurowych,
jak na przykład ludzie sobie
wykupują i nie mają do końca doświadczenia
z tym, z takimi usługami, w których
płacisz za zużyte zasoby.
To mówię
najbardziej o takich rzeczach typowo
związanych z IT, że na przykład
wykupujesz sobie jakieś tam konto
i zaczynasz sobie coś działać.
No to często spotyka się z takimi
poradami, że słuchajcie,
to podpinajcie sobie jakąś kartę z takim
limitem, gdzie
po prostu w danym momencie
jeżeli nawet coś przekroczycie,
to po prostu więcej wam nie zje,
bo na tym koncie
nie będzie już tych środków.
No niestety tak to nie działa.
Były już przypadki, gdzie komuś
zatrzymało się na dwustu
złotych, ale potem się okazało, że
chmura Amazona czy Googla
nabiła rachunek na osiem tysięcy.
No i niestety to trzeba było
potem opłacić.
Trzeba mieć taką też świadomość, jasne, że tak.
No to przechodzimy
do następnej aplikacji?
Dokładnie.
I…

Ekran startowy przycisk.
Przełączymy.
No i mówiłem o tym Mepiku,
to może pokażmy tego Mepika dla odmiany.
Jasne.
A mówiłem o tym właśnie
w kontekście tego, że
była ta promocja na książkę
ten drugi, ja sobie ten abonament
wykupiłem.
On kosztuje akurat, Mepik z kolei
ma takie plany subskrybcyjne dwa.
Jeden to jest Mepik Mini
i tam mamy bodajże
do wyboru,
do kupienia dwie książki w tym pakiecie
i to kosztuje jakieś osiemnaście złotych.
Natomiast to, co oni polecają
to jest Mepik Go,
Mepik, zaraz
dokładną nazwę sprawdzimy,
Mepik, no w każdym razie ten
największy pakiet, on kosztuje
czterdzieści złotych.
I miałem, słuchajcie,
i właśnie najlepiej tutaj jakby

sytuację omawianą
zobrazowało to, co ja
z czym się spotkałem, ponieważ
skończył mi się abonament, więc ja go
sobie wcześniej anulowałem, tam dzień czy dwa
przed końcem tego abonamentu, tego okresu
rozliczeniowego.
No i
jakieś było moje zdziwienie, kiedy
po świętach dostaję
komunikat właśnie z banku
mojego, że była próba podjęcia
pobrania środków.
Ja na tej karcie nie miałem nic.
Z przyzwyczajenia już tak właśnie
robię. No i
myślę sobie, o co chodzi, patrzę w tego maila,
dostaję maila od Mepika,
że tutaj masz aktywny
abonament i że chcemy
pobrać środki.
Nie udało nam się,
wobec czego będziemy tam jeszcze
próbowali. No i patrzę,
tam w tym mailu jest opcja, że możesz sobie
ten abonament dezaktywować,
kliknij tutaj, klikam
w to, po czym okazuje się,
że żadnych takich opcji tam nie ma.
Sprawdzam jeszcze raz w aplikacji
Empik Go, no bo myślę, że może coś tam
nie wiem, nie zauważyłem,
pominąłem z voice-overem, czy tam
wiadomo jak to jest. Ale okazuje się,
że nie. A mamy
komunikat, że abonament jest
w fazie dezaktywacji
i tyle.
No i tak kilka razy taka sytuacja
miała miejsce w przeciągu tam
ostatniego tygodnia, że oni tam co dwa dni
tak właśnie te
opcje chcieli pobierać, więc ja już się wkurzyłem
no i po prostu zadzwoniłem do
Empika, mówię, o co tu chodzi,
że ja sobie abonament
dezaktywuję, a on
cały czas jest aktywny. No i gdybym
miał te środki na tym koncie,
no to te środki
by zostały pobrane, tak? Może by
mi je oddali? Może nie?
Wiadomo, że to już trzeba by było dochodzić
tam jakichś tam
swoich praw, więc…
No co na mnie pisać jakąś reklamację?
Tak, nikt tego nie lubi.
Nikt tego nie lubi, jest to też
strata czasu, tak?
No, więc szczerze
ja tego
jakoś to mnie do tego Empika
troszkę zraziło,
natomiast
co jest gdzieś tam jakąś tam zaletą,
pewnie też nie dla wszystkich, ale
dla niektórych, no…
że generalnie Empik ma dużo
takich swoich własnych produkcji,
mini seriali.
I pokażemy
jak to wygląda.
Zasadniczo ta aplikacja Empika,
Empiku,
no jest moim zdaniem taka dość słaba.
Pulpit przycisk.
I to podobnie wygląda na iOS,
jak i na Androidzie,
aczkolwiek na Android
jest nawet o tyle lepiej, że
więcej przycisków jest
czytanych.
Ja to może potem pokażę
na przykładzie konkretnym.
Tutaj jakieś
dziwne się rozkażyły.
I tutaj mamy jakieś też
propozycje na stronie głównej.
To Pulpit.
Aha, okej.
Tutaj jakaś rytma wyskoczyła.
Story dla Ciebie wybrane.
Konto dla Ciebie wybrane.
W lewym górnym jakby rogu mamy
taki przycisk dla Ciebie.
Jak słyszymy mamy tutaj
podział na ebooki, audiobooki,
podcasty.
I tu mamy
takie jakieś pozycje, które są…
Jakieś chyba takie popularne
albo polecane bardziej.
Tak, no moja emigracja,
ostatnio przecież serial
Emigracja XD na kanale Plusie.
To prawdopodobnie…
Story dla Ciebie wybrane.
Dokładnie.
Jak się przesuniemy…
To mamy też tutaj…
No właśnie, to mamy takie…
Serial audiobooka Kapral.
Wizyta prostytutki. Piątek. Serial oryginalny.
Podcastopracowanie zgorowe.
Hasz 3 z pierwszej piłki. Oryginalny serial audio.
Hasz 1 Okuniewska x Łukasik.
Czy w serialu Okuniewskiej zagra Brad Pitt?
Wszystko. No i tutaj są…
Kontynuuj.
Na główek kontynuuj.
Przycisk.
Tutaj są książki, które…
Jakaś karuzela tak zwana, czyli one tam się pewnie
jakoś przesuwają.
Pozostało. Pięćdziesiąt. Pozostało.
Najnowsze audiobooki.
Hasz 1 Piekło wciąż płonie. Serial oryginalny Tomasz Fryedrich.
Tu jest też właśnie na główek taki kolejny,
czyli najnowsze ich produkcje.
Strażnik tajemnic Morton Cate.
Sycylijczyk Puzo Mario.
Hasz 5 Gańba. Radio piekary. Serial na obcej…
Hasz 5 Gańba. Radio piekary.
Serial audio Rafał Kurowski.
To jest ciekawe nawet.
Radio piekary stworzyło swój kryminalny serial.
Co ty mówisz?
No to i patrzymy, co to jest.
Kliknąłem sobie w to.
Hasz audiobook. I pojawia mi się taka strona
podobna jak w audiotece, gdzie mamy informacje
o tym audiobooku.
Hasz 5 Gańba. Radio piekary. Serial audio.
Ale jaja. Rafał Kurowski.
Pasek oceny. Ocena 5 gwiazdek na 10 gwiazdek.
2,5. Słuchaj.
Do listy. Do biblioteki.
No i tu są przyciski, które są
anonsowane tylko jako wiadomo
konkretne te… Do listy.
Nie mamy tutaj, że przycisk, tylko po prostu…
Do biblioteki. Tak. Do kolejki.
Udostępnij. Darmowy fragment niedostępny.
Opis.
No i tu już z tego, co
czytamy, darmowy fragment nie jest dostępny
na przykład, tak?
Co jest tam minusem?
Anonim. Ocena 1 b. Średnia ocen. 2,5.
Już patrzymy sobie na… Gańba to wyprodukowany
przez radio piekary serial kryminalny, którego akcja
rozgrywa się w miastach Górnego Śląska w sierpniu
2022 roku i w latach 80 XX wieku.
Nagie ciało mężczyzny spadając
z dużej wysokości na letni ogródek w piekarach
śląskich wprawiło w ruch tryby makabrycznej historii.
Spuścił z łańcucha zło, które warowało u jego stóp
przez blisko 40 lat. Napis gańba na nagich zwłokach
i zielony osad wokół ust zamordowanych osób
były jak kolejne podpisy seryjnego zbrodniarza.
Gdy na jaw wyszła ochyda sprzed lat, ludzie przestali litować się
nad jego ofiarami, bo krzywda dzieci zawsze woła o pomstę.
Autor. Rafał Kurowski. Udźwiękowienie. Karol Mankiewicz.
Narrator. Dariusz Niebudek.
No i tu już mamy całe… Anonim. Ocena 1. Dodaj ocenę.
Pasek oceny. Podobne tytuły.
Podobne tytuły. Za wysokich
ocen to to nie ma. Nie ma.
Właśnie słyszę, że… Pasek oceny. Ocena 0.
Gwiazdek na 5 gwiazdek. No właśnie. I…
Podobne tytuły. Mamy podobne tytuły.
Też taki nagłówek. Szmagier Krzysztof.
I… Szmagier Krzysztof.
Borilind Cilla. Borilind Rolf.
Seydler Zborowski Zygmunt. I są tam…
Seydler Z… Proponowane nam…
Hasz 1. Piekło wciąż płonie. Seria Lord.
Trzeci głos. Borilind Rolf. Borilind Cilla.
Zobaczmy jak to… Słuchaj.
Klikamy sobie w słuchaj, jeżeli chcemy tego posłuchać.
Ja chyba mam cały czas
aktywny abonament.
Z tego tytułu.
Tu Michale słyszysz,
jak brzmi przyśpieszenie. Słyszę.
Nie brzmi to dobrze.
Od razu też powiedzmy sobie szczerze,
że przyśpieszenie w słuchowiskach
jest dobry pomysł.
Dlatego tutaj warto sobie…
Nie wiem, czy mniego kota słychać w tle.
Mam nadzieję, że kota nie słychać,
bo on tam się bulwersuje.
Chcesz słychać, ale zawsze taki
ciekawy odgłos.
Kot się bulwersuje, tak.
Kot się bulwersuje,
a tu obok mnie też siedzi kot,
ale dziś jest cichy wyjątkowo.
Mój kot się bulwersuje,
a ja się zajmuję innymi rzeczami,
a nie nim.
A nie kotem. Skandal.
Dobra.
Zobaczmy w takim razie, jak tutaj wygląda
obsługa tego takiego playera
w Mpiku.
Jest troszkę gorzej niż w Audiotece.
Zauważalnie.
Tu słyszymy jakieś takie rzeczy.
To są przyciski nawigacyjne.
Wiemy, co to jest, niby,
ale to nie jest takie intuicyjne już.
Czyli tutaj sobie po lewej
i po prawej stronie przycisku pauza
przesuwamy sobie czas
o 30 sekund.
Prędkość.
Drzemka, snuz.
Wyłącznik.
Zakładka.
Kolejka.
Ustaw szybkość słuchania.
I powiem tak.
Z komentarzy działa to całkiem przyzwoicie,
natomiast z talkbackiem był problem.
Dajemy jeden.
I fajne jest to, że możemy sobie to…
Zastosuj tę szybkość wszędzie.
Przełącznik włączony.
Jak to damy, to we wszystkich
utworach nam to się zastosuje,
a ja sobie to oznaczę.
Zastosuj tę szybkość wszędzie.
Przełącznik wyłączony.
W tym konkretnym nagraniu.
Pomijaj momenty ciszy. Przełącznik wyłączony.
Ustaw szybkość słuchania.
No i teraz się musimy wrócić.
Suwak, lokalizacja 20.
Tu mamy też suwak, że możemy sobie tę prędkość
regulować suwakiem góra-dół.
Postęp 15, 20.
Sustąpla rybackim CREAS SP X1.
X1 25, X1.
Tak zaznaczyć.
Sustąpla rybackim X1. Ustaw szybkość.
No i tu jest problem z cofnięciem się
wstecz generalnie.
22, 15.
Ustaw szybkość słuchania.
Pomijaj momenty ciszy.
Zastosuj X2.
X1 7, X1, X1, X1.
Sustąpla rybackim CREAS SP 2.
Suwak, lokalizacja.
Sustąp X1. Ustaw szybkość słuchania.
Eksplorację trzeba sobie mniej więcej
w lewym górnym rogu ekranu znaleźć.
Chyba tak.
Sprawdzimy.
Ostatnie przycisk.
Zastosuj ten. Pomijaj momenty.
Ustaw szybkość.
Sustąpla rybackim CREAS SP 2.
X1 2, X1, X1 7, X2.
Zastosuj ten szybkość. Pomijaj momenty.
Informacja.
Panuluj. I tak włącz.
Informacja funkcja wycina fragmenty. Ustaw szybkość.
Suwak, lokalizacja.
Dobra. Ostatecznie cofnąłem się po prostu gestem,
ale nie jest to takie wcale oczywiste.
Zobaczymy, co się…
Wyłącznik.
Zakładka.
Kolejka.
Udało się.
Patio figurki z mieszkania Połęby
znajduje się między godziną 16,
a dzisiejszym porankiem.
Tak twierdziła jedna ze sprzątaczek,
która dokarmia gołębie.
Marcin, jak ja tu sułata kasza, to tego tu nie było.
No na 100%.
Kamera zainstalowana w holu Domu Kultury
obejmowała…
Natomiast jak widać i słychać,
wykonałem teraz gest
tego właśnie
Magic Tapa, czyli dwukrotne
stuknięcie dwoma palcami
i to jak najbardziej zadziałało.
No i tak to wygląda
w tym Empiku.
Wejdźmy sobie z tego playera.
Mamy na samym dole
aplikacji następujące
zakładki, takie przyciski,
które nas odnoszą do…
Szukaj przycisk.
Biblioteka przycisk. Konto przycisk.
Biblioteka przycisk. Szukaj przycisk.
No tutaj szukaj, no to wiadomo,
co będzie.
Mamy tam zajrzeć.
Możemy sobie albo wyszukiwać
poprzez pole wyszukiwania,
albo sobie wyszukiwać
jakimiś tam powiedzmy
komiks, kryminał, sensacja,
kuchnia, diety.
Kategoriami.
No to i tak dalej.
I tak dalej.
W bibliotece
pozostało
50 pasek, wszystkie tytuły.
No bo tak, tutaj
generalnie w tym modelu subskrypcyjnym,
kiedy zapłacimy te niecałe
40 zł na miesiąc, tego
Empik Go
Max, co się chyba nazywa,
no to mamy tak
jak w Storytel, że mamy dostęp do wszystkiego
i po prostu
nic tutaj nie pobieramy
jakby na
swój dysk, tylko po prostu słuchamy,
tylko sobie
po prostu jakby te książki
w tym sensie wypożyczamy.
Oczywiście możemy sobie pobrać też
offline, tak jakby
tak samo jak w audiotece.
Pozostało.
54M41S-1 piekło wciąż płonie.
Serial oryginalny Tomasz Fryjedlich.
I tu mamy tytuł książki.
Pasek postępu lokalizacji.
I obok mamy.
Pozostało.
Jak słyszysz taki przycisk
i on nam pokazuje takie menu.
Dodał.
Libra rybokoption. Dodaj do kolejki odtwarzania.
Pobierz na urządzenie.
Libra rybokoption sinfobutton przycisk.
Pobierz na urządzenie. Dodaj do kolejki odtwarzania.
Dodaj do listy. Oznacz jako ukończone.
Zakładki. Napisz recenzję.
Udostępnij. Usuń z biblioteki.
Zamknij.
No i tu możemy sobie elegancko tę książkę usunąć.
Empik Go.
Pozostało. 54M40.
Pozostało. 54M40.
Pobierz na urządzenie. Dodaj do listy.
Oznacz jako. Empik Go.
I pamiętam, że właśnie
jeżeli chodzi o
wersję
o wersję
iOS-ową
to było troszkę inaczej.
Pozostało. 34M43SH1
Fucking Monterosa. Serial oryginalny Kazeja Kanna.
Kasperasze. Pasek postępu. Lokalizacja 1.
Już sobie sprawdzimy jak to wygląda w Empiku.
Empik Go.
Biblioteka.
Mam nadzieję, że słychać to wszystko.
Tak, tak. Jest to słyszalne.
No i też
oczywiście fajne jest to, że jeżeli mamy
kilka urządzeń
na kilku urządzeniach mamy to konto
no to też te dane się elegancko
synchronizują.
No i tutaj ten przycisk już nie jest opisany, tylko być może więcej.
No i jak z niego kliknie to
pojawiają się te opcje.
I uzamknij.
Tak to wygląda.
Tak to wygląda.
I też tak samo
jak sobie dwuklik z przetrzymaniem
zrobimy to też.
To działa.
Natomiast jeżeli chodzi o
jeżeli chodzi o sam odtwarzacz
no jest taki
troszkę bardziej może
Wydaje mi się, że jest troszkę lepiej opisany.
Że te etykietki są takie troszkę bardziej
troszkę są takie bardziej
te etykietki takie moim zdaniem intuicyjne.
Tak to
tak to
wygląda.
Jeszcze
To one są
dość podobne, bo zarówno
w jednym jak i w drugim one są
po angielsku
po prostu te etykietki.
Tak, aczkolwiek
to też nie są jakoś tak
Tylko, że wydaje mi się, że
na Androidzie było to gorzej troszkę opisane.
No nie wiem, takie miałem
takie miałem wrażenie.
Wygląda mi się, że one są naprawdę bardzo podobne, wiesz?
No ale to
no ty dłużej działasz z tymi aplikacjami.
Regulant x1, x1, x1
x1, x, x, x
Zastosuj tę szybkość wszędzie, zastosuj tę szybkość wszędzie
x2, x1, kropka siedemdziesiąt
x, x, x, dwadzieścia, ADD, remowę, x1
Ustaw szybkość, ustaw szybkość, słuchaj
O, to właśnie tutaj był
ADD, przycisk
ADD, być może dwadzieścia dwa procent
Regulant ADD, remowę, przycisk, ustaw szybkość
Dodaj i usuń jakby, a to tak naprawdę
zwiększ, zmniejsz
Dokładnie
Zastosuj tę szybkość, x2, x1, kropka siedemdziesiąt
x1, kropka pięć, x1, kropka dwadzieścia pięć, x1
Damy sobie 1x
ADD, przycisk, remowę, przycisk, x1
Ustaw szybkość, ustaw szybkość
Tak naprawdę mamy problem
żeby wyjść
z tego okna, tak naprawdę
A bez potarcia dwoma palcami nam nie zadziała?
Nie, nie działa i wiesz co tutaj
trzeba sobie zrobić?
Ustaw szybkość, ustaw szybkość, słuchaj ten dźwięk, język
Na główni, rozpoznawanie, nawigacja, rozpoznawanie ekranu
Aaa
I w tym momencie
O właśnie, lewa
górna jakby
część ekranu
strzałka w dół
i się wycofuje
Czyli to jest kolejna aplikacja, przy której
rozpoznawanie ekranu warto mieć
na pokrętle, bo to się czasem przydaje
To się czasem przydaje, ostatnio właśnie
ze znajomymi rozmawialiśmy o tym
jakie rzeczy mamy na pokrętle
ja w kontekście dwóch aplikacji akurat do czytania
gazet
do miesięcznika presji
do tygodnika
nie, to też mówiłem, że to się akurat przydaje
bo warto
bo po prostu tam do przerzucania stron
trzeba
kiedy trafimy na jakąś pustą stronę
to trzeba włączyć rozpoznawanie ekranu, szukać
grafiki, która wtedy się
pokazuje i wtedy można przesuwać
strony na kolejne
No tak
Tu mamy
jako przykład
dowodny
Takich aplikacji jest całkiem sporo
W tych trzech
tak, czyli
Empik, Storytel i
BookBeat
to je odróżnia od audioteki
że tu mamy też ebooki
w tych abonamentach
mamy też ebooki, możemy sobie
wypożyczać ebooki, natomiast
dla mnie osobiście nie wydaje
się to sensowne
jakby z
perspektywy osoby niewidomej
no bo tych ebooków
za wygodnie sobie nie
poczytamy, my nie możemy sobie ich
nie możemy sobie ich pobrać
na swój telefon
gdyby Kindle był
udziękowiony, no to ten
czytnik Kindle, no to tak, bo to
jest obcie, żeby sobie wyspać na czytnik Kindle
przynajmniej w Empiku tak jest, natomiast
A jest aplikacja
Kindla i ona kiedyś była dostępna
a teraz? O widzisz, ale
na iOS-a
na iOS-a, o widzisz
no to to jest
ciekawa sprawa, to muszę sobie sprawdzić w takim razie
pytanie
czy on, czy można wysyłać
do tej aplikacji?
No wydaje mi się, że tak, bo ten e-mail to jest
jakby powiązany z wszystkim
jak coś tam wyślemy, tak, to
to trafia po prostu do nas i trafia to
też do czytnika i to już
no to już parę ładnych lat temu
ta aplikacja stała się dostępna, mam nadzieję, że
nadal jest. O, widzisz, to jest
rzecz, którą trzeba absolutnie sprawdzić
i ja to sprawdzę, bo to jest fajna
sprawa, bo gdyby tak było, no to rzeczywiście
ty jako Michał, fan
e-booków, mógłbyś sobie tutaj coś
pokombinować, myślę.
Podejrzewam, że tak.
Ok, no i tu mamy
w Empiku
w zakładce
biblioteka
Mamy swoje książki
Pozostało
Pozostało
Pozostało
No i tutaj
trochę to inaczej wygląda niż w audytece, bo on nam
jeszcze podaje
oprócz tytułu, też nam podaje
czas, jak dalej, tak.
Pozostało
Wyrwa. Historia UANA. Produkcja oryginalna.
Empik. Gochmielarz Wojciech. No i właśnie, tych
produkcji oryginalnych rzeczywiście
całkiem sporo jest
w Empiku. To może nie są
jakieś tam tytuły, czy produkcje
najwyższych lotów,
ale na przykład ostatnio słuchałem bardzo fajnego
Wyrwa.
Historia UANA. Ten drugi książę Hary.
H2 z pierwszej piłki oryginalnej.
Ale akurat słuchałem
Ukończono H6. Projekt Riese. Serial oryginalny
Mróz Remigiusz. No właśnie, projekt Riese
Remigiusza Mróza. Całkiem
ciekawy trzeba przyznać.
Całkiem to było fajne.
Wstecz przycisk. Konto przycisk.
I jeszcze aplikacja. Boże.
I jeszcze zakładka konto.
Go Max aktywny. Anulowany.
No właśnie. I to jest
bardzo ciekawa rzecz. Jak to rozumieć?
Aktywny, ale
anulowany. No właśnie.
Aplikacja. Boże.
Abonament Go Max. Go Max aktywny. Anulowany.
Aktywny. Informacje.
Orkiestr Małpa Gmalcon. Mój mail oczywiście.
Informacje o abonamentach. Aktywny.
Go Max aktywny. Anulowany.
H5 Gańba. Radio Piekaryc.
Przycisk.
Go Max aktywny.
Poleć z orkiestr Małpa Gmalcon.
Przycisk.
Aktywny.
Aktywny.
Przycisk.
Twoje konto.
No i tutaj mamy.
Motyw domyślny systemowy.
Takie ustawienia.
Automatyczna synchronizacja postępu. Przełącznik włączone.
Zmiana strony za pomocą przycisków głośności.
Przełącznik wyłączone. Powiadomienia typu PUSH.
Tryb dziecięcy. Przełącznik wyłączony.
Ustaw numer PIN dla trybu dziecięcego.
Najczęściej zadawane pytania. Pomoc.
Zgłoś sugestie.
Go Max aktywny. Informacje. Poleć znajomymi w orkiestr Małpa Gmalcon.
Istotne.
Przycisk.
Rzeczy.
No i co? No jeżeli chodzi o aplikację Empik Go
to co? Myślę, że tyle.
Dwa plany abonamentowe
z czego tak naprawdę sensowny jest tylko ten
ten drugi, czyli
3999.
Ten Empik Go
Go Max, no.
Na pewno dużym plusem tutaj są te
e-booki.
Natomiast
gdybyśmy sobie poszukali
nie wiem czy
chcesz, żebym coś wyszukał, to opowiem Ci,
że widać
różnicę, jeżeli chodzi o tytuły.
Moim zdaniem, jeżeli chodzi o te tytuły,
które mnie interesują,
no to audioteka ma większy zasób.
To może spróbuj czegoś poszukać,
żebyśmy sprawdzili jak to w ogóle działa.
Tylko może jeżeli pozwolisz,
zrobię to na iOS.
Ależ proszę bardzo.
Żeby nam tam coś jeszcze było.
Żeby znowu nie rozłączyć.
No, bo jednak gdzieś tam to USB lubi sobie.
W sumie mógłbyś
chyba wpisać to nawet z klawiatury na
Androidzie, bo mamy to połączone.
Mógłbym, ale chyba
pokaż to też
jak na tym.
Jak to tu działa.
Dobra.
Minimalizujemy sobie.
No i wbrew pozorom trzeba sobie
nie tutaj wejść,
bo tu nam może nie znaleźć
tego, czego szukamy, ale spróbujmy.
No to wpiszemy sobie
wpiszemy sobie
Follet.
Szukaj.
Jest!
Tylko teraz tak, nie wiemy, czy to jest audiobook, czy e-book.
To prawda.
To musimy sobie wejść do środka.
Spotka.
No i to wszystko.
No i zobacz Michał, że nie ma super produkcji audioteki.
To prawda.
Jest tego bardzo malutko.
To jest chyba audiobook
podejrzewam.
Sprawdzimy.
No nie, audiobook.
Audio, audio.
Dobra.
No to spróbujmy sobie jeszcze
wyszukać na przykład Kinga coś.
No King to też taki dość popularny autor.
King Stephen.
Oj, to jak zapisałem.
Dobra, King Stephen.
Zobaczmy, czy tam Stefana jest.
King Stephen, 4.7.
Instytut King Stephen, 4.7.
Później King Stephen, 4.4.
Siostrzeczki z Luli, Roland, Mroczna Wieża.
Dom 1, King Stephen, 4.4.
Oczy Smoka, King Stephen, 4.5.
Wiosna nadziei, skazanie na szafkę.
Znalezienie ukradzione, King Stephen.
Wolek w kości, King Stephen, 4.3.
Marzenie i koszmary, King Stephen, 4.3.
Uniesienie, King Stephen, 4.
Popalaczka, King Stephen.
Coś tam jest, ale…
King Stephen.
Aha.
King Stephen.
I tu już są podcasty.
A zobaczmy na przykład, czy jest ta nowa książka Jakuba Małeckiego.
Mam ten abonament w mpliku.
No to zobaczmy sobie, jak to wygląda.
No i co jest?
Dobra.
No nie ma.
I tu nam też chyba pokazuje od razu właśnie…
Ta książka się powtarza, a więc pewnie coś z audiobookiem,
a coś z ebookiem.
O właśnie, czyli jest ebook.
Wydawnictwo, wydawnictwo, recenzja.
Pokaż wszystkie recenzje.
2000 rok wydania, 242 stron.
Ebook, format, powiedz się więcej.
Ebook, powiedz się więcej.
Ale to tak jak mówię, to warto by było
rzeczywiście sprawdzić, czy ta aplikacja King
będzie dostępna.
Bo jak rozumiem, ta wewnętrzna
aplikacja, to tak
nie bardzo.
No nie, bo to jest bez sensu, no bo co, no bo generalnie…
Wnętrz trzeba przewracać.
Jeżeli tak.
Ale poza tym on…
No nie zablokujesz
nawet ekranu, tak?
Więc jakby to tutaj trochę też
trzeba ci…
No. To jest to
sprawdzenia, jak najbardziej.
Więc no co, tak to z tym emplikiem
wygląda.
Jest to jakaś tam alternatywa.
To też mówię, wszystko zależy od tego,
czego kto słucha. Bo ktoś powie, kurczę,
ja to Volta w ogóle nie lubię, Kinga nie słucham.
No to dajcie mi spokój z takimi…
No trzeba po prostu przejrzeć
katalogi, poinstalować sobie
te aplikacje, nawet na razie bez
wiązania się jakimś
abonamentem i można zawsze sprawdzić,
co jest w jakiej ofercie, co komu
pasuje, jakie treści
są dla kogo interesujące.
Tu mamy teraz komentarz,
który napisał do nas Iwo.
Ja osobiście posiadam
z tego komentarza.
Właśnie, tak.
Właśnie o tym mówimy.
I czy znamy audible też,
Borgamera nas pyta.
Audible, tak, kojarzę.
Kojarzę, kojarzę audible.
Bo tak to się pisze.
Natomiast nie korzystałem nigdy.
Nie korzystałem z Audible.
Nie korzystałem z Audible.
Nie korzystałem z Audible.
Nie korzystałem z Audible.
Nie korzystałem z Audible.
Teraz nie korzystałem nigdy.
Nie korzystałem nigdy.
Kolejna też aplikacja do polecenia, myślę.
Więc jeżeli korzystałeś,
Borgamerze, jeżeli masz
jakieś wrażenia, to
podziel się nimi z nami
i chętnie przekażemy je słuchaczom,
a też i się przy okazji sami
czegoś dowiemy.
Albo zadzwoń.
To jest tak, że
wiadomo,
każdy będzie
chwalił swoje, tak.
Ja tam się nie opieram, bo uważam, że każdy ma
aplikację jakiejś zalety.
Teraz sobie może przejdźmy do Storytel’a.
No i Storytel,
ja przyznam szczerze, wiązałem z nim
duże nadzieje, bo
wiadomo, nowy gracz
swego czasu na tym polskim rynku.
Myślałem, że
też gdzieś tam
naciskałem Michała na jakieś tytuły,
żeby nabył prawa i tak dalej.
Trochę się zawiodłem.
Ja powiem szczerze, że też
i ja na samym początku,
kiedy Storytel wchodził do Polski,
to od razu jak oni
weszli, to
sobie uruchomiłem tę wersję taką
próbną, żeby się
tym pobawić, ale powiem szczerze, ja z tego zrezygnowałem.
Zrezygnowałem
z tego, już nawet teraz to
ciężko mi powiedzieć z jakiego powodu.
Mam takie wrażenie, że
chyba coś z jakością tych materiałów
z Storytel’u też było nie tak.
Nie byłem do końca zadowolony
z brzmienia tych audiobooków.
No więc widzisz,
a ja z kolei zrezygnowałem dlatego, że
dla mnie tam nie było absolutnie
nic ciekawego.
To może
przejdźmy do
ceny. Storytel ma tak naprawdę
taką
główną swoją,
ten ich główny model subskrypcyjny
to jest ta subskrypcja
Unlimited i to kosztuje
35 złotych
i mamy dostęp do wszystkiego.
Oni piszą,
że to jest około 400 tysięcy
audiobooków i e-booków,
no,
ale tam też mamy dostęp do
audiobooków i e-booków
anglojęzycznych. Nie to, żeby nie było
ich w MPEGO
czy w Auditece, no, ale
tak jak wspomnieliśmy, to jest zagraniczna
platforma. I tego
jest tam znacznie więcej. Powiem
szczerze, że na samym początku, kiedy
Storytel startował, to
zdecydowanie łatwiej było znaleźć coś
angielskiego niż po
polsku.
Dokładnie, tutaj pełna
zgoda.
Mają natomiast też jeszcze
dość taką ciekawą rzecz, za bodajże
47 złotych,
taki pakiet familijny. I tam już,
że tak powiem, bez kombinowania podłącza się tam
bodajże dwa albo trzy konta
i w rodzinie jakby płacimy
te
46 złotych.
Trochę tak jak,
no, nie wiem, gdzie tak jest.
Jak Netflix chyba, tak, bo to
myślę, że to stąd brzali
te wzorce trochę.
No i tutaj już
tak samo jak
w MPQ, nie
kupujemy poza abonamentem
nic, czyli możemy sobie
pobrać offline, jasne, ale
jakby niczego nie możemy
kupić
na własność.
Czyli nie możemy też tego wyeksportować
z tej aplikacji. On
trzyma te pliki wewnątrz.
To, że pobieramy te pliki, to
tylko po to, żebyśmy mogli
słuchać sobie, kiedy nie mamy połączenia
z internetem, ale w żadnym
wypadku nie możemy z tym nic więcej zrobić.
No na iOS-ie to tego nawet pewnie
nie wyciągniemy, a na Androidzie
to po prostu będą jakieś zaszyfrowane dane.
Tak, one będą zaszyfrowane,
więc tutaj jakby, no to też właśnie o to chodzi.
Znaczy też, żeby
tutaj
nie popełnić błędów, w MPQ możemy
każdą książkę kupić jeszcze osobno.
No nie? Możemy ją kupić sobie
poza abonamentem.
Możemy sobie, nie? No bo to jest, no bo MPQ
to jest tak naprawdę
sieć sklepów, tak? No w MPQ
takim stacjonarnym, to możemy sobie
kupić różne rzeczy.
Tam nie tylko są książki,
tam są gry i tak dalej, i tak dalej, nie?
Muzyka na przykład.
Dokładnie, muzyka właśnie.
Nie wiem, czy o tym nasi słuchacze
wiedzą, ale kto nie wie, no to już się
dowiedział.
No a w Storytelu nie,
tylko, tylko sobie
pobieramy, słuchamy. Jest jeszcze
opcja dla studentów,
bo oni piszą nawet, że uśmiałam
się z tego, że studia to jest ciężki
okres i trzeba go sobie umilać,
więc, kto przeżył
to wie, więc, więc
za chyba 18 zł
jest tam
jakaś tam weryfikacja pewnie jest
i wtedy mamy opcję studencką.
Unlimited. No to fajna
sprawa, nie? W sumie. Chyba.
Pewnie, że tak.
Zresztą te zniżki studenckie to
w niejednej platformie są.
No tak, tak, bo i Spotify’u
i w Apple Music widziałem,
że jest, więc
to jest fajna.
Na te ciężkie czasy.
Na te ciężkie czasy, no to
zareklamuję, że jak ktoś ma
sobie chciałby Apple Music posłuchać,
no to trzeba wypróbować to z Shazam.
Są trzy miesiące, jak sobie powieszcie
aplikację Shazam, to sobie
można
jakby, no, można sobie wziąć
trzy miesiące Apple Music, tak, że jak ktoś
coś to polecam skorzystać.
To jest opcja, tak. Póki, póki ten.
No, natomiast
powiem szczerze, że
ostatnimi czasy Storytel
tworzy
takie własne nagrania
niszowe,
no bo też każda jakby,
znaczy każda,
te platformy, o których mówię, czyli
Audioteka na pewno, Empik,
właśnie Storytel. Nie wiem, czy Michale
zauważyłeś, że jak słuchasz, to jest tam na przykład
Storytel Przedstawia albo
Empik Go coś tam, nie?
Czyli nawet w tych nagraniach już oni
zaznaczają, że to jest ich nagranie.
Tak, jest to wszystko obrandowane.
Tak, tak, dokładnie.
I
w Storytelu na przykład
ja słuchałem,
słuchałem swego czasu,
nie wiem, czy kojarzysz, też był
taki film na Netflixie
Diana Gabaldon,
to ona te książki, że tak powiem,
stworzyła, tam był
taki cały długi cykl, cykl
obca i to
była na przykład właśnie
nagrana specjalnie przez
Storytel, cała ta
saga, bo tam
było 8 albo 9 tomów.
Więc oni mają takie,
trochę takie, nie wiem, czy niszowe,
ale mają takich dużo
jakichś
powieści z gatunku
romans,
tego typu.
Zaraz też zobaczymy,
co tam ciekawego
jest. Ja się przyznam,
że tak przygotowując się do programu, to musiałem
w ogóle dzisiaj sobie konto tam na nowo
stworzyć, bo właśnie
dawno mnie tam nie było.
22, 42, poziom naładowania baterii,
rekomendowane dla Ciebie.
Ok, więc się przenosimy
do Storytela.
Storytel.
No tak,
ciemka, to takie miłe powitanie.
I tu
od razu mamy główny ekran.
Osobiste rekomendacje. Zobacz wszystko.
Agame of Thrones. Autor Georg R. Martin.
Lektor Rory Dotrice. Audiobook.
A no właśnie. I to o czym mówiliśmy.
Tak, a propos tych
polskich książek. Gdzie one są?
Nie no, będą gdzieś.
Hitwar. The fight for the world is most critical.
Technology. Emotional intelligence.
Relax sampers. 20 propozycji
na ten tydzień. Zobacz wszystko.
To są takie nagłówki, wiecie. One nie są
anonsowane, ale tak bym to określił.
Wszystkie grzechy nieboszczyka. Autor Iwona Mejza.
Lektor Lidia Sadowa. Audiobook.
Proszę bardzo. I tu już mamy Michał.
Ja ci powiem tak.
O NFMP było tak sobie
z tą dostępnością. To tu mi się wydaje,
że ma to już taki sens.
Masz konkretnie audiobook i book.
Chirurg. Autor Magdalena Wilk.
Lektor Filip Kosior. Audiobook.
No i jest to tak fajnie.
Rzeczy samej. Autor Stephens Larke. Lektor Kamil Wróba.
Audiobook.
Kłamca 3. Ochłap Sztandaru. Abrelich.
Tylko w Storytel niedostępne.
No i to jest nagłówek oczywiście, wiadomo.
Dram Spinners 01001.
Where Drammers met. Autor Rachna Machadewan.
Lektor Stephanie Canno.
To jest akurat po angielskiemu.
Dram Spin 1984.
Autor Anna-Lea Georgiorwel.
Top nr 1. Karty zła. Autor Top 50 książek w Polsce.
Zobacz wszystko. Pewnie jakbyśmy tam
poprzewijali, to byłyby polskie tytuły.
To jest tak, że to są same angielskie, nie?
Słuchaj, czytaj, zapisz.
Proszę, cofniemy. Dram Spinners
Książek w Polsce. Zobacz wszystko.
Nr 1. Karty zła. Autor Mariusz Kanios.
Lektor Filip Kosior. Audiobook.
Nr 2. Ludzie zmbły. Autor Izabela Janiszewska.
Lektor Filip Kosior.
Nr 3. Uczynkiem i zaniedbaniem. Autor Mariusz Kanios.
Lektor. Nr 4. Brelich. No i tak dalej, i tak dalej.
Nr 4. Brelich. Nimbra.
Top 50 książek. Nr 4. Poleca.
Okej. Bohomas. Autor Jacek.
Polecane nowości. Zobacz wszystko. O, polecane.
Bohomas. Autor Jacek Ostrowski.
Lektor. Noc kupały. Autor Katarzyna Berenika.
Autor. Nr 5. Storytel.
Nr 6. Rok w Paryżu. Storytel poleca. Niedostępne.
Nr 7. Rok w Paryżu. Średnia ocena. 4.05.
Powieść. Dobra.
Nr 8. Rok w Paryżu. Średnia. Wybrane dla Ciebie.
Dla dzieci. Afryka Kazika. No i tu mamy wybrane.
A. Rekomendacja niedostępne.
Twardy orzech do zgryzienia. Twardy orzech do…
Rekomendacja. Twardy orzech do zgryzienia.
Dla dzieci. Nie dla mnie.
Nr 9. Karty zła. Najczęściej wyszukiwane. Zobacz wszystko.
To też jest ciekawa opcja.
Nr 10. Karty zła. Autor.
Perfumeria na rozstaju dróg. Autor. Magdalena Witkiewicz.
Lek. Brelich. Nim braknie tchu. Autor. Jakub Ćwiek.
Lektor. Filip Kosior. Audio.
Ta chwila jest nasza. Autor. Agata Przybyłek.
Lektor. Magda Karel. Audio. Wszystkie grzechy nieboszczyka.
Au. Merde. Rok w Paryżu. Okej.
Najbardziej wyczekiwane premiery. Zobacz wszystko.
O. No i tutaj też ciekawa sprawa.
Demon z bramy. Zemsta i partnerzy.
4. Autor. Roberto Staszewski. Lektor.
Filip Kosior. Audio. Book.
Otulone ciemnością. Autor. Hanna Greń.
Lektor. Maciej Kowalik. Audio.
Wilcze kobiety. Autor. Hanna Greń.
Lektor. Maciej Kowalik. Au. Popielate laleczki.
Autor. Hanna. Krwawe kinki.
Zemsta jest ukryty wśród cieni przeszłości.
Sekrety i namiętności H6.
Autor. Mechan Mark. Lektor. Monika Bednarek.
Audio. Book.
To jest siatka.
Czyli to się przesuwa tak jakby w prawo.
Jak my sobie jedziemy palcem, to to się nam przesuwa
sukcesywnie jakby w prawo.
Czyli się po prostu rozwija.
Tak, jakby taka rolka.
Tak, tak.
Lektor. Przycisk.
Lektor. Rekomendacja niedostępne. Szukaj.
Lektor. Rekomendacja nie przyci.
Lektor. Rekomendacja nie. Detektywów para.
Lektor. Jacek i Barbara. Żółta walizka.
Lektor. Detektywów para. Co? Nie dla. Co? My.
Lektor. Popularne w kategorii. Dla dzieci. Zobacz wszystko.
Okej, no i tutaj już przebijamy cały czas.
Lektor. Wybrane dla Ciebie. Fantasy list.
Lektor. Zobacz wszystko.
Lektor. Wybrane dla Ciebie. Agame of Thrones.
Lektor. Wybrane dla Ciebie. Fantasy list.
Lektor. Zobacz wszystko.
No i tu mamy wybrane dla mnie tam z działu fantastyka.
Lektor. Polecane. Szukaj.
Pewnie jest tego więcej.
Lektor. Półka. Wstecz przycisk.
Takie karty są na samym dole ekranu.
Lektor. Ostatnie przycisk.
Lektor. Przycisk. Szukaj. Polecane. Szukaj.
Lektor. Półka. Profil.
Okej. Weźmy sobie jeszcze na samą górę.
Lektor. Dobry wieczór.
Jasne, że tak.
Lektor. Osobiste powiadomienia. Zero nowych.
Lektor. Dobry wieczór.
I tu od razu mamy też fajną rzecz, czyli…
Lektor. Powiadomienia. Zero nowych.
Jakby coś było, to…
Lektor. Osobiste rekomendacje. Zobacz wszystko.
Lektor. Osobiste rekomendacje. Zobacz wszystko.
Lektor. Powiadomienia. Zero nowych.
Lektor. Dobry wieczór.
Okej.
Lektor. Ostatnie przycisk.
Lektor. Szukaj. Szukaj.
Lektor. Topowe.
I tu…
Lektor. Storytel original.
Tak, siatka i tu mamy gatunki.
Fantastykę właśnie.
U góry mamy…
Lektorzy. Autorzy. Książki.
Topowe wybrane. Odkrywaj.
Też bardzo fajny taki podział.
To ciekawe, że możemy sobie to
jakby posortować.
Posortować konkretne kryteriów.
Storytel original. Kryminał.
Storytel original. No i co mi najbardziej interesuje,
czyli właśnie kafel storytel original.
Chirurg. Autor. Magdalena Wilk.
Lektor. Filip Kosior. Audiobook.
To są tylko audiobooki, które są
dostępne w storytelu.
Chyba, że ktoś tam sobie wykupi prawa do nich,
ale z tego co ja wiem, to one są właśnie w storytelu.
Kruk. Słuchowisko. Autor.
Aleksandra Zielińska. Jakub Korolczuk. Lektor.
Random. Autor. Natasza Parzymię. Salicja Sokuł. Lektor.
Miłogostreczek. Wymazany archiwum.
Zła woda. Autor. Igor Brejdygant. Lektor.
Sylwian Niekompetentni. Autor. Gabriela Łazarkiewicz.
Stelarz. Autor. Łukasz Orbit.
Szara strefa. Autor. Piotr Rogorza. Lektor.
Szymon Bobrowski. Audiobook.
Życie na sprzedaż. Autor. Magdalena Wiłł. Lektor.
Chania i kudła. Ty pies.
Słuchowiska.
I mamy też pod spodem słuchowiska.
Słuchowiska.
Stop chirurg. Autor. Storytel. Oryginal. Zobacz wszystko.
Słuchowiska.
Wszystkie tytuły. Wymazany archiwum.
Zła woda. Audiobook. Autor. Robin Hołodisz.
Maragdowy król. Audiobook. Autor. Jakub Ćwiek.
Czyta. Sylwia Nowiczewska. Julia Kamińska.
Mirosław Zbroje.
No właśnie, ileś osób, więc to
faktycznie może być słuchowisko.
Robin Hołodisz. Maragdowy król. Słuchowisko.
Audiobook. Autor. Aleks… Co tu jeszcze jest fajnego?
Król. Random. Audiobook. Autor. Natasza…
Random. Audiobook. Przypadek sercowy.
Audiobook. Autor. Michał Sufin. Mateusz Lewandowski.
Kinga Kosik-Burzyńska. Bartosz Młynarski.
Czyta. Wojcie… Ok, ok, ok.
Przypadek sercowy. Audiobook.
Między listami. Doem. Audiobook. Ali. Powstaniec
z Nigerii. Warszawiak z wyboru. Audiobook.
Autor. Aleksandra Zbroja. Czyta. Sylwia Nowiczewska.
Miłogostreczek. Przemysław Bluszcz. Aleksandra Zbroja.
Średnia ocena. 4-3 kategoria.
Ale powiem tak, czy to są jakieś takie…
takie…
Znanych rzeczy to
ja tu nie widzę, to znaczy…
pokrywa się trochę to, co
pokazywałeś na początku audioteka, tam
pani Miszczuk
też gdzieś tam było dość wysoko
i tu też jest, ale to tak mam wrażenie,
że jedyne, a za wiele więcej
inna.
Szara strefa. Słuchowiska.
Ale tu coś mówię. Zależy,
co kto lubi.
O, no to są podcasty.
Też takie ich oryginalne.
No i tutaj są takie jakieś już…
Maciej Kowalik. Audiobook.
Jej historia. Portret.
Są tu wszystkie ogólnie oryginalne
ich produkcje jakoś tam
pokategoryzowane.
Kryminał. Romans. No i są tutaj…
Skipfi. Powieść obyczajowa.
Skipfi. Biografie.
Triller. Tam sobie każdy jakoś…
Literatura faktu. Erotyka. Biznes i ekonomia.
Rozwój osobisty. Dla dzieci.
Historia. Triller.
Roman Triller. No to co tu mamy na przykład?
Małe miasteczko. Autor. Adam Zalewski.
Ebook. O, i tu mamy
już informację,
że to jest ebook. Od razu
nie musimy się zastanawiać. Audio.
Nie audio. Małe miasteczko.
Heading. Okładka.
Pasek postępu. Lokalizacja. Zero.
Książka nie jest pobrana. Autor.
Autor. Adam Zalewski. Czytaj. Zapisz.
Przeczytaj książkę. Zapisz na półce.
Brak ocen. Zero. Zero. Średni.
Język polski. Kategoria Triller.
Opis. Równo… Zobacz. Opis.
Równo przystrzyżone trawniki i szerokie uśmiechy.
Co kryje się za fasadą bestroskiego miasteczka?
Nowo mianowany szeryf małej miejscowości Abraham spodziewa się
lekkiej służby. Uprzejmi mieszkańcy.
Zadbane posesje. Malownicze widoki. Czego chcieć więcej?
Sielanka mija, gdy w niewyjaśnionych okolicznościach
znika małe dziecko, a w uroczym ogródku odnaleziony
zostaje jego bucik. Śledztwo pozwala wniknąć głębiej
w tkankę miejskiej społeczności i dostrzec istniejące
w niej rany. Brak ocen. Zero. Zero.
Opis. Równo przystrzyżone.
Oceny i recenzje. Coś poszło nie tak
przy próbie aktualizacji wystąpił błąd.
Spróbuj ponownie. Coś poszło nie tak
przy próbie. Coś poszło nie tak.
Przeczytaj, czytaj, zapisz. Ja tu nie pobiorę.
Małem. Przeczytaj książkę. No bo przecież nie mam
aktywnego abonamentu. Zobaczymy, co się stanie.
Anuluj. Bek. Po tysiące. Zawsze w Storytel.
Historię. Nie przejmuj się. Sub. Rozpocznij subskrypcję
i wejdź do świata niezwykłych historii. No i właśnie.
Nie przejmuj się. Subskrypcję można łatwo
anulować na swoim profilu.
Unlimited.
Siedem dni za darmo. Czyli trzydzieści pięć złotych.
Nie. Historie na każdą chwilę. No i tutaj mamy.
No i. Anuluj w dowolnym momencie.
Wróć. Gdybyśmy
chcieli, moglibyśmy sobie kliknąć przycisk.
Nie. Trzydzieści cztery dziewięć PLN miesiąc.
Siedem dni za darmo. Nielimitowane.
Phis. Nie. Phis. Unlimited. Siedem dni za darmo.
Mam też siedem dni za darmo.
Trzydzieści cztery dziewięć. Albo.
Wypróbuj teraz. I mamy.
Przycisk. Nielimitowane słuchanie
i Phis. Siedem dni za darmo.
Nielimitowane słuchanie i przycisk.
Wypróbuj teraz.
No i jak w to kliknę.
Gdy. Zgadzam się z storytelu. Kontynuuj niedostępne.
No to musimy sobie regulamin
zaznaczyć i nas przerzucić do
płatności.
Tak to. Zawsze w storytelu.
Mniej więcej wyglądało. Małe miasteczko.
Cofamy się wstecz.
Cofamy się wstecz.
Ekran startowy. Przycisk. Półka.
Profil. Półka. Półka. No na półce nic nie ma.
Wygląda na to, że
twoja lista tytułów do przeczytania jest pusta.
A no właśnie. Gdy zapiszesz nowe tytuły
na swojej półce pojawią się tutaj.
Ale. No właśnie.
Emotional inteligence. Głamca 3.
Ochłap sztandaru. Autor.
Słuchaj zapisz.
Słuchaj zapisz.
Posłuchaj książki.
Jeśli dobrze myślę.
Zawsze w storytel.
Nielimitowane słuchanie i czyta.
No właśnie. Dobrze sądziłem, że
niestety tutaj jest tak, że
jeżeli nie mamy tej subskrypcji aktywnej
to sobie nie posłuchamy nic.
No tak, no bo oni nie dają nam demka.
Wychodzą z założenia, że
to Cię nie będzie aż tak wiele kosztować
ten abonament miesięczny.
A zresztą dajemy Ci możliwość
przetestowania tego przez
ileś tam czasu. Nawet za darmo.
Przez 7 dni. Więc no
spróbuj, a w razie czego
no to zawsze możesz anulować.
Liczymy, że zapomnisz to anulować.
No właśnie. Więc no moim zdaniem
kolejna przewaga audioteki jest taka, że
tutaj czy masz abonament, czy nie masz
abonamentu. Zresztą
no abonament tą
klubową też da się
wypróbować przez 2 tygodnie, więc
no takie tutaj są smaczki.
Ale tak jak mówię, no
to już co kto lubi.
Słuchaj zapisz.
Posłuchaj zapisz.
Posłuchaj książki.
Ekran z powierzchni zawsze w storytę.
Słuchaj zapisz.
Czas trwania 8 godz. Język polski.
Język polski. Kategoria fantasy.
Czas trwania 8 godz. Język polski.
Język polski. Kategoria w opis.
Czy zobacz więcej przycisków.
Posłuchaj fragmentu.
Zobacz więcej opis. Kategoria w polski.
Język polski. Czas trwania 8 godz.
Posłuchaj fragmentu przycisków.
Posłuchaj fragmentu przycisków.
Od skórzanego kapelusza.
00010259
00030259
Oceny i recenzje zobacz wszystkich.
00070259
Oceny i recenzje zobacz.
00070259 przycisk.
Twierdziła jedna ze sprzątaczek.
00070259 przycisk.
Zobacz więcej przycisk.
00070259 przycisk.
Oceny i recenzje zobacz wszystko.
3 tygodnie temu.
Oceny i recenzje zobacz.
Kategoria fantasy.
Daj się posłuchać.
Muszę się uderzyć w piersi.
Daj się fragmentu posłuchać.
00070259 przycisk.
To nie jest fragment od początku.
To jest jakiś randomowy fragment.
Jakiś losowy.
Opis.
Język.
Czas trwania.
Zapisz na półce.
Lektor.
Obserwuj przycisk.
Jacek Rozenek.
Co akurat jest
oryginalne dla storytellera,
że możemy sobie
tego autora
zaobserwować.
Bo ja go lubię.
Wszystkie tytuły.
Lektora.
I można go sobie zaobserwować
i jakby sobie
jego tytułu śledzić.
I tak samo.
Książka.
Autor.
Obserwuj przycisk.
Też go lubię.
I tu mamy jego inne książki.
No i tak dalej, i tak dalej.
No także z tym fragmentem
to oczywiście
dobrze, że to jest.
Trochę trzeba się naszukać
tego przycisku, ale…
On jest też taki troszkę nieintuicyjny, bym powiedział.
Troszkę taki właśnie…
No i ostatni zakład.
Półka.
Profil.
Moje recenzje.
Cześć.
Profil.
Przycisk.
Profil.
Przycisk.
Ustawienia.
Ogólne.
Ustawienia aplikacji konto.
Ustawienia aplikacji aplikacja.
Ustawienia aplikacji subskrypcja.
Ustawienia aplikacji prywatność.
Ustawienia aplikacji konto.
Storytel.
Możesz zwiększyć bezpieczeństwo hasła,
używając małych i wielkich liter.
Zmień hasło.
Nowe pole edycji.
Zmień hasło.
Moje recenzje.
Co obserwuję?
Przycisk.
Ustawienia.
Ustawienia aplikacji aplikacja.
Ustawienia aplikacji konto.
Ogólne.
Nie słyszymy, że to jest przycisk.
Nie ma żadnej etykietki
w opisie tej kontrolki.
Ustawienia aplikacji aplikacja.
Ustawienia aplikacji konto.
Storytel.
Po prostu kliknięcie wyczaić.
Pobieraj tylko przez Wi-Fi, aby ograniczyć pobieranie danych.
Nie pobieraj książek podczas połączenia sieci mobilnej.
Dla tych aplikacji, czy ma pobierać przez Wi-Fi,
czy nie przez Wi-Fi.
Wyświetla audio Booki.
Wyświetle Booki.
Języki. Wygląd.
To jest akurat dość fajne,
że można sobie,
bo jak rozumiem w tych językach,
można sobie wybrać, jakie książki w jakich językach
będą wyświetlane.
Wziąwszy pod uwagę, że Storytel ma jednak międzynarodową
tę ofertę,
to fajnie, że tu sobie można to skonfigurować.
Tak.
Jak najbardziej.
Albo też sobie można wyrzucić audio Booki
albo e-Booki.
Dołącz do fanów Storytel.
Otwórz stronę diagnostyczną.
Informacje i pytania na tym o aplikacji.
Wersja Storytel.
Polecane.
Moje recenzje. Co obserwuję?
Moje recenzje. Co obserwuję?
Jacek Rozenek, lektor.
Jakub Ćwiek, autor.
Co obserwuję? Wyzwanie audio Bookowe.
To jest też ciekawe.
Podczas słuchania i czytania będziemy automatycznie
aktualizować postępy w realizacji wyzwania.
Utwórz nowe wyzwanie. Przycisk.
Tak jak rywalizacja trochę.
Tak, właśnie.
Utwórz nowe wyzwanie.
Wyzwanie audio Bookowe. Statystyki.
Ja się w to akurat nie bawię, ale no.
No i są statystyki tego, co słuchamy, ile słuchamy
i tak dalej.
Wyzwanie o statystyki.
Kłamca 3. Ochłap sztandaru. Autor.
Wstecz przycisk. Profil.
Moje recenzje.
Ustawienia aplikacji.
Ustawienia aplikacji.
Ustawienia aplikacji.
Ustawienia aplikacji.
Rozpocznij subskrypcję teraz i wejdź do świata
niezwykłych historii, gdzie chcesz i kiedy chcesz.
My nie mamy żadnej subskrypcji, więc…
Rozpocznij subskrypcję.
Rozpocznij.
To by trzeba było kliknąć, żeby się tam przenieść.
Wyzwanie audio Bookowe.
My sobie wracamy na…
Profil.
Moje recenzje. Co obserwuję?
Tak to mniej więcej…
Tak to mniej więcej wygląda.
Tu sobie możemy skonfigurować nasze dane,
imię, nazwisko, etc.
No i tak.
Tak to mniej więcej wygląda.
Tyle chyba myślę o Storytelu.
Czy dla użytkowników iOSa
jest coś innego?
Coś nietypowego?
Na co warto zwrócić uwagę?
Nie.
Tylko tak jak mówię, etykietki tych przycisków
czasami mogą być troszkę inne.
Jakoś tam inaczej poetykietowane.
Ale zasadniczo to tam się raczej nic nie…
aż tak bardzo nie różni.
Okej.
I co? No i teraz został nam…
BugBeat.
BugBeat, słuchajcie, który mnie zdziwił bardzo,
bo nie sądziłem, że
w dzisiejszych czasach coś takiego jeszcze jest
popularne. A mianowicie
BugBeat
poszedł w zupełnie inny model subskrypcyjny
niż właśnie te trzy
aplikacje,
które omawialiśmy.
Bo tu się, słuchajcie, wykupuje
godziny. Godziny
słuchania bądź też
czytania.
Ciekawe, co Michał? Bo jak dla mnie to bardzo dziwne.
Ciekawe, tak. Ale to właśnie
ja zastanawiałem się
i tak sobie myślałem,
że te godziny
to są dostępne tylko w jakimś właśnie
takim promocyjnym pakiecie,
bo a propos BugBeata,
to warto powiedzieć, że
zwłaszcza jeżeli korzystacie
z różnych
true crime’owych kanałów na YouTubie,
albo jakichś podcastów,
bo to jest ostatnio bardzo, bardzo
modne. My sobie często włączamy
coś takiego na dobranoc.
Ojoj, to nie jest dobry pomysł.
Wiesz co, akurat nie mamy
z tym najmniejszego problemu.
Może to dziwne,
ale bardzo często sobie
akurat z moją Moniką zasypiamy
przy jakichś true crime’ach
i tam dosyć
często autorzy
tych podcastów współpracują
z BugBeatem i dla swoich
czytelników mają na przykład jakiś kod
na tam 30 dni
darmowego słuchania,
ale właśnie też w trakcie tego
tej informacji
pojawia się też wiadomość
o ilości godzin,
jakie można w trakcie
tego wysłuchać, korzystając z tego
kodu, więc tak sobie myślałem, że to może
właśnie dlatego, że to jakaś taka
po prostu promocja, a tu się okazuje,
że nie, że to oni tak sobie wzięli
ten pomysł tak w ogóle do serca.
No ciekawy,
ciekawy model, moim zdaniem
chyba najmniej opłacalny, no bo jeżeli,
to tak powiedzmy, są
dwa modele. Mamy albo model,
gdzie kupujemy sobie 20 godzin
i to jest aktywne
przez miesiąc,
albo model ten wyższy,
on kosztuje 30 zł,
który ma 100 godzin.
Ten pierwszy model
kosztuje,
nie chcę teraz gadać głupo,
to jest do sprawdzenia, bo teraz mi to wypadło z głowy,
natomiast mamy dwa
modele, 20 i 100 godzin.
Co jest dla mnie minusem,
że nie ma kumulacji,
czyli albo wysłuchamy wszystko,
albo jeżeli nam tam zostanie coś, to to nam
wpada.
Wygląda to w ten
sposób, że oni sobie
liczą,
i to może jest dobre nawet,
bo oni sobie liczą
w ten sposób, że
ujmują
nam z tego limitu, który mamy,
tylko to, co wysłuchamy.
Tak, czyli jeżeli książka,
nawet jeżeli książka ma tam
załóżmy 40 godzin,
to oni nam dopiero
odliczają to w momencie słuchania.
No więc, jeżeli
tak sobie myślę,
jeżeli ta książka nam się znudzi,
to my już nie mamy tylko 20,
inaczej, załóżmy, że mamy
100 godzin, no i kupujemy
książkę, która ma godzin 40,
więc oni nam
nie odliczają tych 40,
że mamy 60, tylko
odliczają nam z tego pakietu
dopiero w momencie, kiedy zaczniemy słuchać.
Posłuchamy godzinę, odliczą godzinę.
Dokładnie, mamy 99.
Jeżeli już tą książkę od
deski do deski wysłuchamy,
to owszem, te 40 godzin
nam spadnie, czyli mamy 60.
Natomiast, no to jest jakiś plus,
że powiedzmy, że
kupuję książkę, jest fajna,
o, masz
40 godzin, czyli
podoba mi się, bo ja lubię długie książki,
ale okazuje się, po 10 godzinach
to lipa, jak flaki z olejem,
no i mam jeszcze cały czas
minus 10
ze 100, czyli mam tych
godzin 90, tak?
Czyli to nie jest takie głupie wcale,
tak naprawdę. Natomiast…
Z drugiej strony zastanawiam się, na ile jest to opłacalne
w kontekście konkurencji.
Wydaje mi się, że
z czymś takim, jeżeli
chcieliby zawojować
rynek, to musieliby być,
to musieliby mieć naprawdę jakąś
potężnie bogatą ofertę tego katalogu.
No i tak jak
mówi, no Michale, jeżeli mamy
100 godzin, to kosztuje 30 złotych,
no to
nawet jeżeli
uśrednimy, że książka ma, nie wiem,
20 godzin, tak?
No to mamy, to mamy 5 książek,
tak? A jeżeli, no
uwierz mi, że na przykład
Gaijin, którego słucham, ma,
trwa 60 godzin.
Więc zakładając,
że całą tę książkę wysłuchamy,
no to już tylko nam zostaje tych godzin
40, tak? No to
dla mnie to takie trochę nieupłacalne jest, nie?
No dokładnie.
No tylko, tak jak mówię, tu można by
było wojować kontentem, tak? Czyli
mam naprawdę w ofercie jakieś
ekskluzywne treści,
które są fajne, które są
interesujące
i chcę je dystrybuować
w ten sposób. No to jak znajdę klientów,
to okej, ale jeżeli to są treści,
które dostępne są też w innych
miejscach, a tylko
po prostu na gorszych warunkach, no to słabo.
Słabo
też jest to, że nam się znowu rozłączył
mój
telefonik,
dlatego sobie pozwolę
włączyć
już jest okej. Już się słyszymy.
Jest. Niestety
poruszenie, musi być jakiś tam,
no, jakieś styki muszą
być porównywane, bo jak czasami się kablem
to ten, no to. No, więc tak to
wygląda. Zajrzyjmy do środka tego BookBeata.
BookBeat. Natomiast
wiesz, co mi się spodobało?
Logowałem się na Androidzie
dzisiaj do tego BookBeata,
bo konto założyłem przez iOSa,
no i zapomniałem hasła.
Jakoś to hasło, które miałem zapamiętane
w pęku kluczy iCloud mi nie pasowało.
No i myślę sobie
kurczę, co tu zrobić.
I BookBeat ma bardzo fajną opcję,
że przypomina ci,
nie tyle ci hasło przypomina,
co pozwala ci wygenerować link
i dzięki temu
klikając ten link
z maila na danym
urządzeniu, w tym przypadku
na moim Samsungu, mogłem się
normalnie do aplikacji zalogować.
A to jest tak, to bardzo fajna opcja.
Coraz więcej serwisów
z czegoś takiego korzysta, też bardzo to lubię.
Super, także tak, że tak.
No i okej, mamy sobie
główną,
główny ekran BookBeata.
Na dole mamy takie
standardowe
kontrolki, które
nas przyznam przeniosą
w takie miejsca.
O właśnie.
Jak słyszeliśmy,
co my tu mamy na
usuń.
Czytaj.
Okej, i tutaj
czytaj.
Tutaj sobie pobrałem
jedno właśnie e-booka.
Takie sobie pobrałem. Czyli też
słyszymy od razu, ile przeczytaliśmy
z danej książki.
Dobra.
No i tutaj
tę książkę mam
na swoim urządzeniu.
Anuluj.
I te książki możemy
sobie też stąd
po prostu.
Anuluj.
No właśnie, usuwam.
Pojawia się
komunikat.
No właśnie, ale ja
tę książkę nie chcę mieć na półce,
więc sobie po prostu
usunąłem.
Które naszym zdaniem mogą Ci się spodobać.
Co tydzień znajdziesz tu nowe propozycje wybrane dla Ciebie.
Pokaż, w kome wybrane.
Zobaczmy, co to.
O, i to jest akurat coś, co mi się
podoba w Bukbicie, że
po pierwsze, słyszymy od razu, że mamy
e-booka i audiobooka do dyspozycji,
a po drugie, że
mamy rok wydania.
No tak, to wiemy,
czy to jest nowość, czy to jest
coś nowego.
I tu już słyszymy, że mamy tylko audiobooka.
Część dziewiąta, czyli tam
ich cykl pewnie, nie?
Niebieski Agnieszka Lis.
Zobacz naszą ciekawość.
49, cześć.
Korkozowicz był taki płodny dość, więc…
Ten symbol oznacza, że automatycznie znajdziemy
Twoją pozycję w książce, gdy przełączysz się
między słuchaniem a czytaniem.
Tak, bo to jest też fajna sprawa, że generalnie
czytając w aplikacji e-booka
albo audiobooka, możemy się
synchronizować, tak? Czyli jeżeli
skończymy w danym miejscu w audiobooku,
otworzymy sobie e-booka,
e-booka z tego tytułu,
to będziemy jakby w tym samym
miejscu.
Możemy sobie na dysk pobrać.
No i oczywiście.
No bo to jest seria nie tyle
Korkozowicza, co po prostu seria chyba
jakichś książek, wiesz?
A, być może.
Jakaś seria wydawnicza.
Powiem szczerze, może wyjdę na
ignoranta w tym momencie, ale
mam wrażenie, że w Bukbicie jest
zdecydowanie mniej
takich znanych autorów, a więcej
jakichś takich mniej
popularnych nazwisk.
O, widzisz, wachcik.
To mi umknęło. Kryminał z myszką.
To jest takie dość popularne teraz.
No i tam.
5 godzin. Audiobook. 5 godzin.
59 minut. Audiobook.
5 godzin. E-book. 161 stron.
E-book.
161 stron. Synchronizacja plików
audio i e-booków.
Język polski. Język
polski. Data wydania
29032023.
To mi się podoba. Tego mi brakuje właśnie
w innych aplikacjach,
bo
dla mnie to jest akurat ważne,
kiedy książka się ukazała na przykład.
Data wydania.
20. Kryminały. Powieści kryminalne.
Kryminały klasyczne. Inni też lubią. Pokaż wszystko.
Waza z epoki Ming. Tadeusz Kos.
Waza z epoki Ming. Kazimierz.
Urwany ślad. Kazimierz Korkozowicz.
Pokaż wszystko. Urwany ślad.
Kazimierz Korkozowicz.
Słuchaj. Była mowa o tych e-bookach.
Ja tutaj to sprawdzałem na przykładzie
na przykładzie. Czytaj.
Właśnie.
Mamy słuchaj, a mamy też
czytaj. No i sobie klikamy.
No.
No i zobacz, co się stanie.
Mamy tu okładkę.
Urwany ślad. Zakładki przycisk.
Spis treści przycisk. Ustawienia
e-czytnika przycisk. Pokaż więcej opcji przycisk.
Start. Ustawienia e-czytnika. Jasny.
Jasny wybrane. Motyw akurat.
Ciemny. Ciemny.
Sepia. Standard wybrane.
Selif. Sans selif.
Zmniejsz rozmiar czcionki przy 1.00%.
Tutaj są tylko, wiesz, takie opcje dla osób raczej
widzących, nie? Zwiększ rozmiar. Zgadza się.
Nic tutaj więcej nie ma.
Natomiast przesuwając się
o, dwoma palcami w dół.
Kryminał z myszką, tom 49.
Jakoś tam.
Wydawnictwo Estymator.
www.estymator.net.pl
Warszawa 2022. A teraz się przesuwam po prostu
palcem od lewej do prawej.
No ale czy takie czytanie ma sens?
Nie, ale takie czytanie to nie ma sens.
Szczerze się przyznam, że też nie
pamiętam w tym momencie skrótu
jakiejś komentary do czytania
tekstu, tak jak w voiceoverze.
No, ale to…
Ale nawet gdyby, to to by musiało
chociaż tę stronę automatycznie
przerzucać.
No, wiesz…
Powinno takie coś tu…
Nie znaczy to wszak, że nie miał swoich
i to nawet stałych klientów. Poza poradami prawnymi
nie unikał też innych możliwości zarobkowania,
które jednak niczym fotograficzne błony, były wrażliwe
na światło dzienne.
Był to starszy, szczupły, niskiego wzrostu człowieka.
Mecenas Szymon…
Kapitany.
W stosunkach z…
Pokój służący. Cofnij przycisk. Urwany ślad.
Zakładki przyć. Spis treści przy. Ustawienia e-czyt.
Pokaż więcej opcji przyć. Start.
Pasek postępu. Pokój służący do przyjmowania
klientów miał wejście wprost z obecnych…
No, bo tutaj się przesuwa jakby
w prawo palcami, tak? Tak jakbyś
przerzucał sobie stronę powiedzmy w książce, że
przywracasz, nie? No, no.
No nie no, dla mnie to nie ma sensu
jakiegoś większego, nie? Mówię, jak są osoby
widzące, które wolą czytać, to
okej, nie? To tam…
Pasek postępu. Lokalizacja. Jeden. Pasek. Pożywka
z trudem przełknął. Pasek postępu. Lokalizacja. Pożywka
z trudem przełknął ślinę i mając przed oczami już
tylko cyfrę ofiarowanej kwoty, rzucił z determinacją.
Book. Beat. Słuchaj. Ale
jest to zawsze jakaś alternatywa moim zdaniem.
Dwa. Dwa. Słuchaj. A słuchaj.
Zobaczymy sobie jak to się stanie. Ładuję.
Znaleźliśmy twoją pozycję ze Booka.
Nie używaj. U. Znaleźliśmy twoją pozycję
ze Booka. O, i to jest właśnie to,
o czym mówiliśmy, że… No, bo
całkiem teoretycznie wyobraźmy sobie,
że na przykład z kimś widzącym sobie tę książkę
czytamy, nie wiem, z żoną,
tam z kimkolwiek, ktoś nam czyta,
a potem czytamy sobie sami, tak?
Dokładnie. Więc
w tym… Ja powiem wam tak szczerze,
no, takie sytuacje miałem wbrew pozorom,
jak byłem jeszcze troszkę młodszy,
że moja wychowawczyni w szkole
mi czytała książki, no i to
wtedy, gdyby
taka sytuacja miała miejsce, no to po prostu
sobie… To jest fajne.
Użyj. Nie używaj. Użyj.
No i to jest sobie użyj, załóżmy, i przeniesie
mnie Book Beat. Mam nadzieję.
Czy rozmawiał już pan z Żerdowiczem?
Przyjmuje pan propozycję?
Tak.
Był. Rozmawiałem z nim.
Odpowiedział z wahaniem
pan pożywka, po czym jakby zdobywając
się na odwagę, dorzucił.
Przepraszam pana, ale
pragnąłbym wiedzieć, z kim mówię.
No i jest.
Zastopowałem sobie.
O, no i zobacz, że tutaj też te przyciski są.
Tak, bardzo fajnie.
Do tyłu 15 sekund przycisk.
Poprzedni odcinek przycisk. Elegancko.
Opisane. Do przodu 15
sekund przycisk. Następny odcinek przycisk.
Mimo, że aplikacja chyba nie polska.
Zmniejsz odtwarzacz przycisk.
Pokaż odcinki przycisk.
Zarządzaj zakładkami przycisk.
Ustawienia prędkości przewijania przycisk.
O, i tutaj to naprawdę fajnie chodzi.
15, 30, 1, 2,
5, 10,
5, 2, 1,
30, 15, 15,
15, 30, 1, wstecz przycisk.
1, 15 sekund. Wybierz długość przewijania.
Nie, nie, nie.
Pauza przycisk. Do przodu następny.
Zmniejsz odtwarzacz przycisk.
Pokaż odcinek. Zarządzaj zakładkami. Ustawienia prędkości.
Pokaż ustawienia prędkości. Wybierz długość przewijania.
15, 15 sekund.
Wybierz długość przewijania.
Do tyłu ekran startowy. Wstecz przycisk.
Chyba po prostu
krok o jaki ma
przesuwać
tę ścieżkę audio.
Właśnie.
Wyłącznik czasowy przycisk.
Prędkość odtwarzania jeden z przycisk.
Wyłącznik czasowy przycisk.
Tu mamy też fajnie, bo jest wyłącznik czasowy.
Prędkość odtwarzania.
I prędkość.
1, 1, 1, 1, 2,
1, 3. I też fajnie, bo możemy
sobie, nie, 1, 0,
1, 25, 1, 50,
tylko mamy taką większą
możliwość kombinacji.
1, 4, 1, 3,
1, 4, 1, 5.
Ja daję przeważną na 1, 5.
Ekran startowy przy 1, 6, 1,
1, 2,
1, 9, 1, 8,
1, 1, 1, 1,
1, 0, 9, 0, 8,
0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 8,
0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0.
I tutaj się po prostu cofamy
przyciskiem wstecz.
Wyłącznik czasowy, 0, 3,
prędkość odtwarzania, 1, 5, X, przycisk.
Zapamiętał. Pauza, przycisk.
W odpowiedzi usłyszał ironiczne parę sknięcia,
a potem opryskliwe słowa.
Bez wygłupów, idioto. Albo przyjmujesz
propozycję na podanych warunkach, albo kończmy rozmowę.
Ale wydaje mi się, że jakość jest gorsza
niż na przykład… Tak, ten dźwięk
się troszeczkę bardziej gotuje,
mam wrażenie. Gotuje się. Jest taki…
Tak coś widać, że tam
ktoś przyoszczędzał na
miejscu. Kompresji,
czy tam jakoś tak…
No ogólnie sama jakość audiobooka jest taka
mi się wydaje. Tak.
Więcej opcji, przycisk. Ustawienia prędkości, przewijania
przycisk. No, ale wydaje mi się, że tak.
Taki
minimalistyczny jest ten odtwarzacz,
może nie ma tutaj jakichś wodotrysków,
ale, no popatrz, w porównaniu do
tego
Empica, no to
moim zdaniem jest o wiele lepiej.
Zgadza się.
No, tylko wiadomo, no tytuły,
tytuły i jeszcze raz tytuły.
Ostatnie przy… Urwany ślad minus pięć,
pauza, przycisk. Autor Kazimierz Korko.
Urwany ślad minus pięć.
Urwany ślad minus pięć.
Inspiracje.
Tu mamy inspiracje, czyli tam pewnie
będzie coś. I polecane.
Kryminalne nowości pokaż. Jak myśleć o sobie lepiej.
Ocena kryminalne nowości.
Pokaż wszystko. Mordercze instynkty.
Urwany ślad minus pięć pięćdziesiąt.
Kategorie.
Inspiracje.
Szukaj. Profil.
Informacje o Twoim koncie. Przycisk.
Kon. Wojciech Orkistr Małpa Gmajlcom.
No pokazuje.
Wojciech Orkistr Małpa Gmajlcom.
Moje godziny. Przycisk. Informacje o Twoim koncie. Przycisk.
No i tu jest właśnie słuchajcie to, o czym
na początku mówiłem, czyli żeby
zorientować tak naprawdę ile nam z tych godzin
jeszcze zostało, nie?
Moje godziny. Przycisk. To jest ważne myślę.
Book Beat. Moje godziny.
Bieżący okres. Godziny
do wykorzystania do dwa zero dwa trzy minus zero cztery
minus dwadzieścia sześć. Czyli do kiedy?
Osiemnaście. Czyli zostało mi jeszcze
osiemnaście godzin.
Do dwudziestego szóstego
kwietnia. Tak, tak.
Bo ja mam tam jakiś darmowy okres
próbny. Osiemnaście.
Mój abonament. Basic dwadzieścia
ha. Basic dwadzieścia ha.
Dwadzieścia godzin. Wykorzystanie
abonamentu. Przycisk. Pytania i odpowiedzi.
Przycisk. No i tutaj. Wykorzystanie
abonamentu. Przycisk. Też możemy sobie zobaczyć w tym momencie.
A tutaj możesz zobaczyć
wykorzystanie swojego abonamentu.
Wojciech. Czas. Używamy pliku. Czas
słuchania i czytania użytkownika. Wojciech. W okresie kończącym
się dwadzieścia sześć zero cztery dwa tysiące
dwadzieścia trzy. Jeden godz. Dwadzieścia jeden min.
Z limitu dwadzieścia godz. Pozostały czas
w tym okresie. Osiemnaście godz. Trzydzieści dziewięć
min. Pokaż książki. Przycisk.
Link do strony głównej. Link.
No. Także. Pytania i
odpowiedzi. Przycisk. Też nie jest tak, że nie mamy nad tym kontroli.
Wszystko jest jakby jasne, czytelne. Moim zdaniem.
Pytania i odpowiedzi. Przycisk.
Informacje o Twoim koncie. Przycisk. Ustawienia.
Filtr książek. Przycisk.
Pobrane książki. Przycisk. Ustawienia.
Ustawienia. Filtr książek. Przycisk.
Tu mamy sobie właśnie tych książek.
Polski. Twój wybór wpływa na to, które książki są
pokazane w aplikacji. No i super. Język.
Polski. W. Niedostępne.
Englisch. W. Dansk. W.
Polski jest niedostępny,
bo on jest jakby domyślnym językiem.
Eng. Polski. W. Niedostępne.
Tak. Angielski też
masz włączony, ale możesz go
wyłączyć.
Englisch. W. Dokładnie. W.
Dansk. W. Deutsch. W.
Espanol. W. Francais. W. Italiano. W.
Magyar. W. Nederlands. W.
Norsk. Nynorsk. W.
Jest tam tych języków jeszcze.
Ustawienia.
Filtr książek. Przycisk. Pobrane książki. Przycisk.
Powiadomienia. Przycisk. Pobrane książki.
Urwany ślad. Kazimierz Korkozowicz. Audio.
Bokeh. Bokeh. 100%. 189 KB.
Książki. 189 KB.
Wolne. 103 GB. Urwany ślad.
Kazimierz Korkozowicz. Audio. Bokeh. Bokeh. 100%.
189 KB. Bokeh.
Filtr. Pobrane książki. Powiadomienia. Przycisk.
Pomoc.
Bokeh. Przejdź do ustawień.
Powiadomienia. W.
Przejdź do ustawień urządzenia, aby zarządzać powiadomieniami.
No tak. Przejdź do ustawień.
Wkrótce w Bokeh. Audio. Bokeh.
Przełącznik włączone. I tu możemy
sobie właśnie, co tam.
Bokeh. Przełącznik. Powiadomienia. Gdy
zapisana przez Ciebie nowa książka pojawi się w aplikacji.
Też fajne. Obserwowane.
Serię audio Bokeh. Przełącznik
włączone. Serię e-Bokeh. I powiem
tak. To jest coś, na przykład,
co wyróżnia też BookBeata na
tle
innych aplikacji. Że są też serie, tak?
Znaczy, nawet
serię swoją drogą, ale że możemy sobie skonfigurować,
jakie chcemy powiadomienia, tak?
Na przykład, że… Audio Bokeh.
Wkrótce w Bokeh. A to będzie wkrótce
w BookBeat, tak? Audio Bokeh. Audio Bokeh.
Przełącznik włączone. E-Bokeh.
Przełącznik powiadomienia. Gdy zapisana przez Ciebie
nowa książka pojawi się w aplikacji.
Obserwowane. Serię audio Bokeh.
Przełącznik włączone. Te serie, tak?
Serię e-Bokeh. Przełącz powiadomienia
o dodaniu książki do serii, którą obserwujesz.
No, czyli załóżmy serię
z myszką, sobie ją obserwujemy i jakaś
nowa, pięćdziesiąta pozycja
wpadła do serii z myszką. Cyk.
Wiemy o tym. To jest fajne. Aktualizację
BookBeat. BookBeat info.
Przełącznik włączone. Rekomendacje
książkowe. Przełącznik wyłączone.
Oferty marketingowe. Przełącznik
powiadomienia o… Powiedzmy.
Przełącznik w… Powiadomienia o ofertach marketingowych,
rabatach, konkursach, aktualizacjach aplikacji,
informacjach i rekomendacjach książek od BookBeat.
Ustawienie te można zmienić w dowolnym momencie.
Jak kod się promocyjnie pojawi, czy jakaś taka
inna ta, to też warto
o tym wiedzieć. BookBeat.
Ale teraz myślę, że
też ważna. Filtr. Pobrane książki.
Przyj. Powiadomienia. Urwany ślad. Minus. Inspiracje.
Na koniec, czyli… Kone. Inspiracje.
Zobaczymy tego foleta.
Już tego męczymy.
Czy tu będzie?
Co tu będzie? Czy tu będzie?
Yyy…
Sugestie dla wyszukiwania. Wojt. Akcja Chirurg.
Okno czasu. Umarli nie składają
zeznań, czyli modestwo po polsku.
Szukaj pole edycji. Nie wiadomo, ale my sobie mam nadzieję,
że się nie rozłączy telefon.
Polisk grade jeden załadowany. F. O.
L. L. E. T. T. Dobra.
Wyczyść historię wyszukiwania. Sapkowski.
Historia wyszukiwania. No i foleta
nie ma. Sapkowski. Wyczyść historię wyszukiwania.
Był Sapkowski, bo go szukałem, ale…
Sapkowski. Historia wyszukiwania. Szukaj pole edycji.
Foleta? No nie ma.
Sapkowski. Sapkowski jest, oj owszem.
Andrzej Sapkowski, autor.
Andrzej Sapkowski, autor. Jest.
No, także…
To już sobie jest… Każdy sam
sobie musi odpowiedzieć na to pytanie,
co się bardziej opłaca.
Na całe szczęście w przypadku…
Tak naprawdę…
Wszystkich tych platform
są dane nam
te dni
takie próbne, tak?
Tak, tylko po prostu wystarczy pamiętać o tym,
żeby jeżeli nam faktycznie coś
nie po drodze jest z daną aplikacją,
to żeby zrezygnować z tego
okresu testowego,
żeby po prostu nam
potem nie naliczało niepotrzebnie
dodatkowych
pieniędzy, no i wtedy
dzięki temu można sobie to porównać,
można sprawdzić, co gdzie jest,
gdzie są jakieś rzeczy,
którymi się interesujemy,
bo tak naprawdę
to chyba w większości
tych aplikacji, nawet kiedy
się zarejestrujemy, a jeszcze nie zaczniemy
korzystać tak
słuchając
tych książek,
to możemy sobie tak czy inaczej
przeglądać katalogi.
Tak. Nie no, jasne, że tak, oczywiście,
tylko właśnie o czym polega największy problem?
Problem polega na tym, że nie ma
miejsca, gdzie są te książki wszystkie razem.
To prawda. No to jest tak samo jak w
streamingu wideo, tak, jak chcesz
obejrzeć dany film czy serial, to
musisz mieć Netflixa. Gdzieś tam
jak masz inne,
no to Disney. Tak, tak, tak.
Coś tam jest na HBO.
Teraz oni
chyba się będą Max nazywać.
Max, od
maja w Stanach,
w następnym roku w Polsce
i też to jest takie,
a propos HBO Maxa, czy tamtego
Maxa, że no w Stanach
to będzie streaming
różnych koncertów, różnych
transmisji sportowych. U nas w Polsce
to pewnie będzie mocno okrojone.
Zgadza się, bo też
ze względów licencyjnych.
No ale tak naprawdę, to ja
jeszcze zapytam, tak, Proforma,
czy na iOS-ie na coś w przypadku
BookBeata trzeba zwrócić uwagę,
czy to jest raczej podobne, to się
w szczegółach różni?
W jakichś tam pewnie drobnych szczegółach tak,
ale to nie jest tak, że musimy na coś
uwagę
zwracać.
Natomiast ja bym chciał jeszcze uwagę
zwrócić na tego
BookBeata i na ten model subskrypcyjny,
bo o tym nie powiedziałem, że jeżeli
jakąś książkę przesłuchamy,
no to te godzinki nam pobierze,
ale jeżeli mamy aktywny
model subskrypcyjny,
bo to jest miesiąc,
czyli w tym danym miesiącu
możemy tę książkę jeszcze raz
słuchać, nawet jeżeli nam godziny już
się wyczerpią.
Czyli jeżeli chcemy posłuchać jeszcze raz,
jakby nie liczą nam się te godziny
ponownie. Tak, z tego
samego audiobooka, nie?
No to też jest dobre, jeżeli
coś nam się tak bardzo spodobało, że
chcemy do tego wrócić, no to
nie jesteśmy za to jakoś
karani zużyciem tego
transferu.
Też mają swój przelicznik na
czytanie e-booków.
To też tam jest jakoś przeliczane,
że e-booki oni też przeliczają
na godziny, tak?
Tak to wygląda.
Jeszcze słuchajcie a propos audioteki,
no powiem o tym, bo może kogoś to
zainteresuje, może ktoś tak jak ja
w sumie, nie jestem teraz
obiektywny, jestem całkowicie subiektywny,
a co tam,
może kogoś to zainteresuje, że
audioteka ma słuchajcie, taki bardzo
fajny, no nie
konkurs, tylko taką fajną ofertę,
że jeżeli zapłacimy sobie blikiem
za 6 lub 12 miesięcy
z góry, to w przypadku
12 miesięcy,
mowa tu oczywiście
o audiotyce Klub,
tak, czyli tym modelu subskrypcyjnym,
to
za 12 miesięcy słuchajcie,
zamiast 24, no
25 złotych zapłacimy 18,
60. No to jest
różnica. No to jest, wiesz co,
no 7 złotych, nie, prawie.
Zgadza się.
No tak, no. A w cyklu
rocznym, no to już się robi ładna sumka.
No i w cyklu rocznym to,
wiesz co, to jest
224 złotych, zamiast
tam 300 złotych praktycznie, no czyli…
Jest
o czym pomyśleć.
A jeżeli chodzi o pół roku,
to jest bodajże 150 złotych.
Także
tak to wygląda.
Czy ja kogoś zachęcam
do używania tego, tak jak powiedziałem,
dla mnie to jest wygoda, często gęsto
i ja jestem
też taką osobą niecierpliwą.
Jeżeli wychodzi książka, to
mnie się nie chce czekać, aż ona gdzieś się pojawi,
tylko no po prostu ja… Tylko chcesz ją
czytać, dokładnie. Chcę ją czytać.
I tym bardziej, że te
narzędzia, no
są po prostu dostępne.
Co prawda, większa
szansa jest na to, że trafi
do nas e-book prędzej
niż audiobook, no ale
jeżeli ktoś właśnie audiobooki
lubi, no
to ma w czym wybierać.
No tak.
No niestety tak dobrze
nie ma, żebyśmy mieli dostęp do
zazwyczaj, żebyśmy
mieli dostęp do jakichś właśnie
e-booków w takiej
postaci, że płacimy na przykład
jakiś tam abonament i możemy
sobie pobierać te pliki
i wrzucać na przykład do
VoiceDreama. To by było rozwiązanie, wiesz,
idealne.
No ale to niestety, no
tak dobrze to nie ma.
No mówię, ale to rozwiązanie
może być ten Kindle, o którym ty mówiłeś,
o czym ja nie wiedziałem.
No, natomiast, no mówię,
tutaj wiadomo, że to nie może być
poza aplikacją, tak? No bo tutaj, no tak to…
No niestety, no jest to pewne
ograniczenie i z tym się trzeba
liczyć. Problemem
audiobooki nie są, no z
książkami elektronicznymi to
już jest inna sprawa. Ale
przedstawiliśmy wam dziś kilka aplikacji.
Jeżeli wy macie jakieś
inne typy i chcielibyście
coś o nich opowiedzieć, no szkoda,
że nie zadzwoniliście, ale zawsze
możecie uzupełnić naszą wiedzę
w komentarzach pod audycją, kiedy
ta audycja okaże się na stronie
tyflopodcast.net, a
uczynię to niebawem
w sensie jej publikacji,
więc będziecie mogli coś jeszcze dodać,
może jakimiś swoimi własnymi
wrażeniami się podzielić odnośnie
dostępności tych aplikacji, o których tu dziś
opowiadaliśmy. No, sekcja
komentarzy jest dla was
w każdym razie. Zapraszamy serdecznie.
I co Wojtku, czy coś jeszcze miałbyś
na koniec do dodania?
Nie no, ciekawe jak tam
Lech sobie poradził dzisiaj.
A jeżeli chodzi
o książki,
nie no, myślę, że ogólnie
warto czytać książek, warto
słuchać książek.
Dzięki temu nam się język wzbogaca,
przede wszystkim. To też,
można się osłuchiwać.
Warto sobie to wypróbować, tym bardziej,
że te aplikacje, tak jak mówię,
niektórych to czasami przeraża, że trzeba
zapłacić, ale z drugiej też strony
Michał, jak tak sobie na to popatrzymy,
no to zobacz,
zobacz,
najdroższa,
najdroższy model,
czyli te 46 zł
dla rodziny
w Storytelu.
Za 46 zł, no
zjemy już jakiś obiad,
ale na przykład 24 zł
miesięcznie, no to jest, nie wiem,
jakaś tam pizza, czy, czy, czy.
Na przykład taki
dwudaniowy obiad
w bardzo budżetowej opcji
dla jednej osoby,
no to 20, to jakieś
24, 25 zł,
na jakimś takim barze.
No nawet, wiesz co, powiem Ci, nie wiem, czy dwudaniowy,
no. To znaczy, akurat,
akurat mówię o
sytuacji bieżącej,
bo mam dane,
bo ostatnio korzystałem, no to taki
dwudaniowy obiad, to za 25, 50
się udało, ale to,
to rzadko się tak zdarzy.
Więc ja myślę, tak jak mówimy,
no zdecydować się
na jakiś abonament też można,
więc
to jakby przestawiliśmy o wy,
różne, różnego, powiem,
możliwości, a co,
kto sobie wybierze, to już jest
jego sprawa, ale my, ja, ja,
ja, ja na pewno polecam coś,
coś wybrać sobie.
Tak, książki warto czytać,
to podkreślamy. Aplikacje
do strumieniowego
odczytu, odsłuchu audiobooków
dziś na antenie Tyflo Radia
prezentował Wojciech Dulski. Dzięki Wojtku
za dzisiejszą audycję. Ja również
dziękuję za uwagę. Michał Dziwisz,
kłaniam się, do usłyszenia, do następnego spotkania
na antenie Tyflo Radia.

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych