Syntezatory Mowy

Dodany 29 stycznia 2013
11 komentarzy

Michał Dziwisz i Patryk Faliszewski rozmawiają o sprzętowych, jak i programowych syntezatorach mowy, przedstawiając głosy niektórych bardziej i miej znanych.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Syntezatory Mowy

Ten podcast był pobierany 5268 razy

Komentarze

  • welka11 pisze:

    witam mam pytanko do Michała dziwisza powieMam pytanko do ciebie Michale powiedz czy wiadomo kiedy tyflopodcast będzie pojawiał się na antenie radia en będą nowe audycje? pozdrawiam serdecznie.

  • welka11 pisze:

    Michale to jeszcze raz welka11 powiedz na jakiego maille można do ciebie na pisać bo mam kilka pytań. pozdrawiam

  • Pitermach pisze:

    Moja styczność z syntezatorem mowy poraz pierwszy była dosyć późno, chyba w poraz pierwszy w 2003 we wrocławiu na wystawie ECE z kajetkiem. Byłem bardzo zaciekawiony a rok później dostałem wlasnego kajetka i window-eyesa 4.5 (jeszcze wtedy był on zabezpieczony przez dongle na USB. Z laptoptem z jednym portem nie było ciekawie.) Mniej więcej ten dawny realspeak ma teraz u mnie specjalne miejsce w sercu. Jeszcze wtedy nie rozumiałem różnicy między screen readerem a syntezatorem (nazywałem go po prostu Agatą), a jak usłyszałem Ivonę pierwszy raz pod koniec 2005 roku i na onlinowym demo spędziłem dużo czasu. Potem było demo, które używałem uparczliwie do upadku mojego pierwszego komputera mimo to, że zastępowało u na o i co jakiś czas mówiło że to demo. Potem było Loquendo, a teraz używam Vocalizera dla NVDA (bardzo fajny sterownik, za 300 zł dostajemy wszystkie głosy, więc jak ktoś się uczy języków albo po prostu jest ciekawski jest w czym przebierać. Jest chyba nawet szybszy od sterownika JAWSA, no i oczywiście wyraźniejszy od espeaka, którego polska synteza jakoś mi nie przypadła do gustu. Co do innych Polskich syntezatorów, raz na jakiś czas używam SMP, spikera czy syntalka 2. Chyba należe do nielicznych, którzy nie lubią syntalka 1.x, bo na wolnych prędkościach jest po prostu za wolny, a na szybszych po prostu nie mogę dugo słuchać jego wysokiego tonu.
    Co do syntezy Angielskiej bardzo długo używałem Eloquence, do momentu gdy kupiłem Vocalizera dla NVDA. Na Androidzie korzystam z syntezy Acapela (którą z resztą używam również w Polskim)

    A tak pszy okazji, czy ktoś wie gddzie można ściągnoć readboarda dla dos? Dosbox ma emulacje covoxa, i jest sporo gier tekstowych pracujących w wierszu polecenia których nie da się odpalić na 64-bitowym Windowsie a to było by całkiem fajne rozwiązanie.

  • Midzi pisze:

    O ile wiem ReadBoard nie został nigdy oficjalnie udostępniony za darmo, a dyskietki były zabezpieczone przed kopiowaniem. Ciekawe, czy zechcieliby udostępnić go za darmo DOSowym zapaleńcom, przecież raczej na zyski z tego programu nie ma już co liczyć.

  • swego czasu bardzo się interesowałem syntezatorami mowy polskiej, więc dorzucam kilka zapoznanych i to słusznie syntezatorów: Lektor (bez SAPI, odczytywał tekst ze schowka, formantowy), Dante (też bez SAPI i fatalnie pocięty), Rsynth (Linuksowy, bardzo prościutki), Festival (mega biblioteka do tworzenia syntez, której sama instalacja była wyzwaniem), Mbrola (właściwie końcówka z difonową mową polską przygotowana przez p. Szklannego z PJWSTK). Się działo…

  • wredny pisze:

    dla wszystkich którzy potrzebują vocalizera dla NVDA https://vocalizer-nvda.com/
    dodatkowo byłem bardzo zaskoczony gdy dowiedziałem się nie dawno że firma harpo wprowadziła do sprzedaży głosy NUANCE dla WINDOWS więcej informacji http://harposoftware.com/pl/s-1/categories-glowna/marka-nuance
    osobiście nie mogę się doczekać kiedy wreszcie w Polsce będzie można kupić INFOVOX produkt ACAPELA GROUP acapela dla NVDA jest pod adresem http://www.acapela-nvda.com/ się rozpisałem ale syntezatory to mój konik.

  • DJ Graco pisze:

    U mnie to było tak:
    Najpierw jak miałem windows 7 i Jaws 12 to oczywiście Agatki Realspeak się używało, potem Jacka od Ivony na prawdę używałem dość długo. Gdy w 2015 roku przesiadłem się na NVDA dalej używałem Jacka od Ivony do 2017, potem przesiadłem się na SpeechPlayera, którego używałem aż do 2020 roku. Od tego roku używam eSpeaka w wariancie sandro i jest to najlepszy syntezator jaki używałem.

  • DJ Graco pisze:

    Ja to tam posiadam readboarda, co prawda nie na dosa, jakąś starą instalkę z 2000 roku na Windę pod sapi4, ale jest o wiele lepszy Speak II Jan v3 na sapi5, który działa i elegancko z nvda jak i zdsr.
    Testowałem również Orpheusa, nie jest to zła synteza, ale czyta zet zamiast igrek no i panel konfiguracyjny przynajmniej u mnie jak wprowadzam jakiekolwiek zmiany i daję OK te zmiany się nie zapisują.
    Miałem również styczność z syntalkiem 1.5 build cośtam, 1.6 Bogdanem, 2.0 Kasia i Bodek, Spiker Anna i Maciej.
    Syntezy idealnej to jak dla mnie szukać bardzo ciężko. Orpheus nie byłby zły, ale jest mało responsywny z NVDA, z ZDSR już bardzo, ale ogólnie ZDSR to nawet z Agatką jest responsywny, więc tu nie ma nic do gadania.
    2 gdyby nie czytał z zamiast y to by może był, co wprowadza ludzi w błąd no i gdyby dało się wprowadzać zmiany w tym nieszczęsnym panelu sterowania, a tak to naustawiam się a to i tak się nic nie zapisze.
    Ja mam wersję 2.08 a najnowsza 2.10 chyba nie jest dostępna na sapi tylko z poziomu sama.
    Speechplayer był spoko, i chętnie bym do niego wrócił, już podobno ma być w nowym NVDA 2021.
    Ludzkich syntów do pracy nie lubię, tylko do ksiażek. Do pracy na kompie preferuję mechaniczne głosy

  • realiza un article de robar un banco

  • fjwdfjsdfkasjd;fkjfkjkdjwkjekj pisze:

    jerzeli chodzi o ciekawe syntezy moy to ostatnio jest gregor i to jest polska synteza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych