Programy Do Czytania Książek w Systemie Android

Dodany 18 sierpnia 2013
8 komentarzy

Rafał Kiwak prezentuje kilka aplikacji dla systemu Android, dzięki którym możliwa jest lektóra różnego rodzaju dokumentów, np. Książek elektronicznych.

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • Krzysiek pisze:

    Witam. Wiem, że to pytanie nie do tej audycji, ale nie wiem, pod którą mógłbym je zadać. Mam do wyboru: albo kupno telefonu z IOS (co początkowo zamierzałem zrobić,) albo kupno telefonu z Androidem. Zamierzałem kupić iPhone’a, jednak kolega powiedział mi, że Android dorównuje dostępnością iPhonowi. Podobno wszystkie aplikacje systemowe, umieszczone na telefonie z Androidem są dostępne dla gadaczy. Czy tak rzeczywiście jest? Ponadto, telefon z Androidem jest tańszy od iPhone’e, a jeżeli oba systemy mają taką samą funkcjonalność i są tak samo dostępne to po co wydawać pieniądze na iPhone’a? Będę wdzięczny za odpowiedź, gdyż zagadnienie to jest dla mnie bardzo ważne.Pozdrawiam.Krzysztof

    • Michał Kasperczak pisze:

      To prawda, że Android bardzo ostatnio goni IOS i bardzo poszedł do przodu. Rzeczywiście androidowe telefony są tańsze od IPhone. Jednakże ciągle dostępnych aplikacji na IOS czyli na IPhone jest więcej, znanych i dobrze dostępnych rozwiązań na ten system też jest więcej. Mam możliwość używać poza IPhone również telefonu z Androidem i w Androidzie jest więcej niespodzianek, dzuznaczności, trudności. Jeśli możesz, to kup jednak IPhone.

  • bogdan pisze:

    generalnie trzeba się podpisać pod tym co napisał michał.
    android jest jednak nie tylko trudniejszy ale też wymaga dużej inwencji własnej.
    trzeba się tym systemem opiekować bo jest w pełni odwarty czyli trzeba go chronić przed wirusami.
    jednak co trzeba podkreślić przepaści między dostępnością ios a androida już niema bo android zrobił niebywały krok w pogoni za iphone.
    resztę chyba kolega michał napisał.
    pozdrawiam.

  • Krzysiek pisze:

    Bardzo dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi. Chyba rzeczywiście zdecyduje się na iPhone.

  • Odnośnie problemów z plikami TXT kodowanymi w UTF-8, to mam pewne podejrzenie. Otóż pliki kodowane w tym standardzie są w dwóch odmianach: z BOM i bez BOM. O ile się nie mylę, to jest jakiś dodatkowy bajt informacji, który może sporo namieszać. Wiele narzędzi, z których korzystam jest wrażliwych na tę różnicę. To trzeba wypróbować, może do tego posłużyć program Notepad++, w którym można przekodowywać pliki na różne sposoby.

  • bogdan pisze:

    pomyślałem sobie że w tym miejscu warto podzielić się pewną ciekawostką ktura nawet mnie muszę przyznać zaskoczyła.
    otuż pdf to speech czyta pedeefy bez ich wcześniejszego oceerowania.
    krutko muwiąc czyta obrazki w tym formacie a zatem musi sam ten tekst rozpoznawać.
    interface progrtam ma raczej mało przyjemny ale możliwości spore bo ku mojemu zdumieniu przetwarza też pliki docx.
    pozdrawiam.

  • Rafkiw pisze:

    Co do Smart Audiobook Player, gdy go zainstalujemy mamy miesięczną wersję próbną. po tym czasie niektóre opcje np. tak chwalona przeze mnie kompresja czasowa są wyłączane i musimy zakupić pełną wersję, która kosztuje 2.dol.

  • Rafkiw pisze:

    Jeszcze co do samych czytaczy. Od audycji minęło trochę czasu i teraz z czystym sumieniem mogę polecić PDF To Speech, który co prawda interface ma nieco dziwny, ale najlepiej z prezentowanych przeze mnie programów robi to, do czego jest przeznaczony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych