Programy Do Czytania Książek w Systemie Android
Dodany 18 sierpnia 2013
8 komentarzy
Rafał Kiwak prezentuje kilka aplikacji dla systemu Android, dzięki którym możliwa jest lektóra różnego rodzaju dokumentów, np. Książek elektronicznych.
Pliki do pobrania :
Pobierz plik z audycją: Programy Do Czytania Książek w Systemie Android
Ten podcast był pobierany 4072 razy
Komentarze
Witam. Wiem, że to pytanie nie do tej audycji, ale nie wiem, pod którą mógłbym je zadać. Mam do wyboru: albo kupno telefonu z IOS (co początkowo zamierzałem zrobić,) albo kupno telefonu z Androidem. Zamierzałem kupić iPhone’a, jednak kolega powiedział mi, że Android dorównuje dostępnością iPhonowi. Podobno wszystkie aplikacje systemowe, umieszczone na telefonie z Androidem są dostępne dla gadaczy. Czy tak rzeczywiście jest? Ponadto, telefon z Androidem jest tańszy od iPhone’e, a jeżeli oba systemy mają taką samą funkcjonalność i są tak samo dostępne to po co wydawać pieniądze na iPhone’a? Będę wdzięczny za odpowiedź, gdyż zagadnienie to jest dla mnie bardzo ważne.Pozdrawiam.Krzysztof
To prawda, że Android bardzo ostatnio goni IOS i bardzo poszedł do przodu. Rzeczywiście androidowe telefony są tańsze od IPhone. Jednakże ciągle dostępnych aplikacji na IOS czyli na IPhone jest więcej, znanych i dobrze dostępnych rozwiązań na ten system też jest więcej. Mam możliwość używać poza IPhone również telefonu z Androidem i w Androidzie jest więcej niespodzianek, dzuznaczności, trudności. Jeśli możesz, to kup jednak IPhone.
generalnie trzeba się podpisać pod tym co napisał michał.
android jest jednak nie tylko trudniejszy ale też wymaga dużej inwencji własnej.
trzeba się tym systemem opiekować bo jest w pełni odwarty czyli trzeba go chronić przed wirusami.
jednak co trzeba podkreślić przepaści między dostępnością ios a androida już niema bo android zrobił niebywały krok w pogoni za iphone.
resztę chyba kolega michał napisał.
pozdrawiam.
Bardzo dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi. Chyba rzeczywiście zdecyduje się na iPhone.
Odnośnie problemów z plikami TXT kodowanymi w UTF-8, to mam pewne podejrzenie. Otóż pliki kodowane w tym standardzie są w dwóch odmianach: z BOM i bez BOM. O ile się nie mylę, to jest jakiś dodatkowy bajt informacji, który może sporo namieszać. Wiele narzędzi, z których korzystam jest wrażliwych na tę różnicę. To trzeba wypróbować, może do tego posłużyć program Notepad++, w którym można przekodowywać pliki na różne sposoby.
pomyślałem sobie że w tym miejscu warto podzielić się pewną ciekawostką ktura nawet mnie muszę przyznać zaskoczyła.
otuż pdf to speech czyta pedeefy bez ich wcześniejszego oceerowania.
krutko muwiąc czyta obrazki w tym formacie a zatem musi sam ten tekst rozpoznawać.
interface progrtam ma raczej mało przyjemny ale możliwości spore bo ku mojemu zdumieniu przetwarza też pliki docx.
pozdrawiam.
Co do Smart Audiobook Player, gdy go zainstalujemy mamy miesięczną wersję próbną. po tym czasie niektóre opcje np. tak chwalona przeze mnie kompresja czasowa są wyłączane i musimy zakupić pełną wersję, która kosztuje 2.dol.
Jeszcze co do samych czytaczy. Od audycji minęło trochę czasu i teraz z czystym sumieniem mogę polecić PDF To Speech, który co prawda interface ma nieco dziwny, ale najlepiej z prezentowanych przeze mnie programów robi to, do czego jest przeznaczony.