Praca Na Wielu Ścieżkach w Programie Reaper

Dodany 27 kwietnia 2018
8 komentarzy

Cięcie, składanie prostych materiałów, to potrafi doskonale znany wszystkim Goldwave, czas na coś więcej! W tym odcinku Tomasz Bilecki zaznajamia słuchaczy z pracą na wielu ścieżkach audio, co pozwala na miksowanie i realizację nawet bardzo złożonych nagrań.

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • Sebastian pisze:

    Jeszcze raz umieszczam ogłoszenie. Szukam osoby, która odpłatnie będzie uczyć mnie obsługi Reapera. Nauka może odbywać się na odległość. Kto chętny niech pisze na adres:
    [email protected]

    I jeszcze pytanie do autora podcastu:
    W jaki sposób zainstalować Osarę do wersji Reapera 5.93? Gdy chcę zainstalować najnowszy plik Osary komputer wyświetla komunikat w stylu : nie można odnaleźć urządzenia, ścieżki lub pliku i nic się nie instaluje. Nie ma też wyboru pliku na system 32 i 64 bit. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe, ciekawe pod

  • Sebastian pisze:

    Dokładny komunikat po uruchomieniu pliku instalacyjnego Osary brzmi tak:
    „System Windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu.”

    Co z tym zrobić???

  • Sebastian pisze:

    Na drugim kompie z takim samym Win 7 udało się zainstalować Osarę bez kłopotu, więc wychodzi na to, że problem dotyczy pojedynczego komputera a nie pliku instalacyjnego Osary czy programu Reaper. Daję znać, gdyby komuś pojawił się podobny problem. Pozdrawiam.

  • Kropka pisze:

    Tomku, zamierzasz też zrobić podcast o miksie i masteringu?

  • Tomecki pisze:

    Nie chciałbym robić materiału ogólnie dla dźwiękowców, bo na Youtube i innych takich jest tego strasznie dużo, a nie wiem czy jest coś, co my tj. niewidomi robimy jakoś inaczej. O miernikach powiedziałem, a to jest bardzo ważne przy miksie, w masteringu z resztą też, a reszta to efekty, a tu się sytuacja zmienia co chwila, bo dochodzą nowe, znikają stare, z wersji na wersję może się coś dostępnościowo zmienić itd Routing sygnałów omówiłem,a w miksie to też wybitnie ważne więc nie wiem, czy jeszcze coś zostało takiego dla nas w aspekcie miksu i masteringu, bo tak w ogóle nie ruszyłem w ogóle tematów takich jak chociażby MIDI, instrumenty wirtualne, najczęściej spotykane scenariusze tj dogrywanie wokalu do podkłądu i metody na to, co się z reguły w takich przypadkach robi w rodzaju zmiana tonacji, autotune w trybie MIDI i takie tam.

  • Kasia pisze:

    To ja mam pytanie. Wiem, że podcast nie dotyczył efektów, ale może jakiś dobry człowiek mi pomoże. Potrzebowałabym w eq podbić górę wokalu. Wiem jakie częstotliwości za to odpowiadają, ale nie wiem, gdzie szukać tego w eq reapera. Mógłby ktoś podpowiedzieć co zrobić i gdzie?

    • Sebastian pisze:

      Kasiu, od lipca trochę się podszkoliłem, (choć nikt się nie zgłosił do pomocy 🙁 )więc chyba będę mógł Ci pomóc z tym eq.
      we wtyczce reaeq masz cztery zakładki band. Wybierz sobie np trzecią i przejdź do pola edycji, w którym wpisesz odpowiednią częstotliwość, potem przejdź na typ filtra i wybierz band, następnie przejdź dalej tabem na poziom podbicia gain i ustaw żądaną wartość w db, na końcu określ q czyli bandwidth czyli szerokość pasma – domyślnie chyba jest ustawione 2.0 i to może być o.k. Pozdrawiam

  • Dziękuję za ten podcast.
    Jako realizator ten zawód wykonujący, i jako osoba niewidoma.

    Bez ceregieli i gry wstępnej napiszę:
    track gdy robimy atomatyke

    wstawienie punktu to nowy skrót to klawisz shift plus klawisz e jak ewelina 😀

    na chłopski rozum.
    zmieniła się nazwa z opcjami automatyki i znajdziemy ją co z tomkiem konsultowałem, i obaj uznaliśmy że jeśli ktoś jeszcze nie zrobił sobie własnego skrótu, lepiej w akcjach wpisać np velope i na samym dole jest opcja.
    spokojnie znaje\dziecie i domyślicie się jak ona się nazywa.
    warto potem samemu zrobić własny skrót.

    Zapraszam również do mojego tyflopodcastu o pluginach waves, jeśli jest zainteresowanie, mogę zrobić kilka podcastów o danych pluginach, jakich używamy do obróbki dźwięku.
    Czas się zmienił, i z powodzeniem niewidomi zaczynają pracę w zacnym zawodzie realizatora, tomku filmiki na youtube są, jednak nie zgadzam się, że nie ma sensu po naszemu tego przedstawiać bo są filmiki.

    obejrzałem ich setki, od pokazu pluginów, przez mix i inne.
    1.nie widzimy jaki parametr człowiek naciska, ja, czym jak dokładnie się tym bawi.
    powiedzieć np obecnie pokażę wam compressor, uruchamiam, teraz paramet x, a teraz y

    widzicie różnicę?

    taki pokaz mi wiele nie mówi.
    zdecydowanie lepiej jest pokazać jak wygląda obróbka wokalu, na jakich pluginach ale nie ogólnie a w dokładnym pokazie pracuje pół świata jak wavesy, i drugie pół jak izotope.
    różnica, w dźwięku, i obsłudze, ważne, że izitopy poza tym, że są świetne, tak dla początkującego realizatora na obecną chwilę zniechęcić może tysiące parametrów, bo już nawet ceny są dostępniejsze 😀

    odnośnie jeszcze filmików na outube

    co z tego, że dany realizator opowiada tam o pluginie, jak daje link w opisie, okazuje się, że znajdziemy plugin, pobierzemy go, a jako parametry mamy control 1 control 2 control itp

    a są takie pluginy.
    nie wszyscy mamy kontrolery midi.

    tak więc akurat w naszym przypadku, nie do końca się zgadzam, że jest tego dużo w necie i nam wystarczy.
    tak, jest tego dużo, ale średnio t wystarczy, twój podcast równa się więcej pokazu praktyki od jakiegoś youtubera w stylu super studio online lekcje mixu masteringu nauczymy cię w dwa dni.
    dla nas to kicha.

    Wielu mądrych idzie do krakowa na operatora dźwięku, a kto tam uczy?
    piękni i młodzi, ale widzący.
    a to kolejna zasadnicza różnica.
    ja, ty, i wielu niewidomych, którzy radzą sobie już zarabiając w dźwięku, tych nauczycieli na tnieckiej mogli b uczyć, ja może jeszcze nie, ale ty tomku zdecdowanie tak.
    z praktycznego realizacyjnego punktu słyszenia, konkludując, filmy na youtube a podcasty faktycznie nt obróbki dźwięku dla osob niewidomej w praktyce, bło by innowacją.
    i np potencjalny uczeń tam na tynieckiej więcej by wyniósł niżeli 45 minut gadania o czeronym zielonym przycisku i o pięć db mniej na wykresie.
    amen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych