Oprogramowanie Rockbox w odtwarzaczu Sansa Clip Plus

Dodany 14 października 2011
10 komentarzy

Rafał Kiwak prezentuje możliwości tego alternatywnego oprogramowania, które jest w stanie komunikować się z nami za pomocą mowy syntetycznej.

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • Rabbeat pisze:

    Szok! Rewelacja – czekam z niecierpliwością na podcast o instalacji i kupuję sobie ten odtwarzaczyk 🙂

  • Andre pisze:

    Mam ten odtwarzaczyk o pojemności 8 GB i również z niecierpliwością czekam na następny podcast dotyczący instalacji tego cudeńka.

  • waceknh pisze:

    Ja takie coś posiadam, nawet propagowałem ten sprzęt na klango

  • guliwer pisze:

    Rafale nie wiem czy o tym wspominasz w podcaście, nie słuchałem całego ponieważ mam Iaudio X5 na którym działa mi rockbox. Na początku wspominasz że pliki i foldery mogą być tylko literowane przez syntezator a to nie do końca prawda. Istnieje możliwość po wgraniu plików, folderów, aby syntezator czytał te nazwy normalnie.

  • Michał Kasperczak pisze:

    Napiszcie, z jakich korzystacie odtwarzaczy. Mnie interesowałby jakiś z głośniczkiem, najlepiej takim do swobodnego słuchania jednak. Faktycznie too działa super. ZAwsze obawiałem się tegotypu sprzętu, podmian software itp., ale to jest kuszące.

  • Jacek Zadrożny pisze:

    Ja używałem Iaudio X5, Sansa E250 i Sansa Clip. Na wszystkich działało to rewelacyjnie. Iaudio był trochę za ciężki, więc zanabyłem Sansa E250, który wreszcie zarżnąłem i teraz używam Sansa Clip kupiony na Allegro za 89 złotych. Natomiast instalacja Rockboksa nie jest trywialna i w każdym odtwarzaczu robi się to nieco inaczej. Ważna bywa nawet kolejność podłączania zasilania. Niezależnie – ja gorąco polecam Rockboksa.

  • Broken Wings pisze:

    Dość ciekawa alternatywa, warto poczekać na podcast który mam nadzieję że nagrasz Rafale.
    Piotrek

  • trux pisze:

    Dziękuję autorowi odcinek o Sansie. Od kilku tygodni mam wersję ośmiogigową z Rockboxem w wersji 3.10.
    Serdecznie pozdrawiam

  • Dionesque pisze:

    Fajnie, że są te podcasty Rafała i Roberta dla początkujących. Ja korzystam z Rockboxa już od 10 lat, najpierw na Archos Jukebox Recorder, następnie na iRiverze H320 a aktualnie na Sansie Clip Zip. Za każdym razem instalowałam Rockboxa zupełnie samodzielnie i jak dotąd nie miałam z tym problemów i jest to wspaniała pomoc i rewelacyjna alternatywa. Nawet teraz, w czasach gdy możemy muzyki czy książek słuchać choćby na smartphone’ach, ja preferuję moje odtwarzacza z Rockboxem i każdemu gorąco polecam to rozwiązanie jeśli woli słuchać na innym urządzeniu niż Telefon.
    Ja bardzo sobie w Rockboxie cenię, poza udźwiękowieniem oczywiście, zakładki oraz kompresję czasową bez zmiany wysokości głosu, są to jak dla mnie nieodzowne opcje przy słuchaniu książek czy podcastów. Poza tym Rockbox oferuje bardzo rozbudowany Equalizer, zarówno ręczny jak i automatyczny w postaci gotowych stylów, funkcja ta jest o wiele bogatsza niż w oryginalnym oprogramowaniu odtwarzaczy tak więc chyba każde ucho znajdzie tu coś dla siebie i będzie mogło ustawić sobie swój indywidualny Profil dźwiękowy, który rzecz jasna można w dowolnym momencie zmienić.

  • clip hai pisze:

    I’m now not positive where you’re getting your
    information, but great topic. I must spend a while finding out more or figuring out
    more. Thank you for excellent information I was searching for this information for my mission.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych