Native Instruments Komplete, prezentacja

Dodany 21 czerwca 2020
2 komentarze

W niniejszej audycji, rozpoczynającej większy cykl podcastów Tomasz Bilecki i Julia Dzierżek opowiadają o pakiecie Komplete, jego możliwościach i składnikach.

Pliki do pobrania :

Komentarze

  • Łukasz pisze:

    Hej fajna audycja – ciesze się że ruszyliście ten temat.
    Pytania:
    1. Czy klawiaturki mają też tradycyjne gniazda midi?
    2. Tomku czy w twojej klawiaturze tej z symbolem s te pokrętła są z kategorii skokowych czy mają raczej płynną regulacje?
    3. Jak z dostępnością przełączania kanału midi na klawiaturze czy jest to w miare prosto do robienia w locie – myśle pod kątem grania live czyli vst na jednym kanale na kolejnym jakiś syntezator sprzętowy. Czy przełączenie się pomiędzy kanałami jest w miare prosto rozwiązane w przypadku tych klawiatur..
    .

  • Maja pisze:

    Bardzo dobry pomysł na audycję, cieszę się zwłaszcza z tego, że będą audycje o poszczególnych instrumentach. Puki pamiętam napiszę tylko o dwóch niewielkich błędach. Pierwszy wynika z tego, że to się po prostu nie tak dawno zmieniło. O ile wiem, instalacja pakietów komplete jest teraz dużo prostsza, jeśli nie całkowicie dostępna, na macach. Native access nadal nie jest zbytnio zaprzyjaźniony ze zwykłym voice overem, ale można to obejść używając voiceoverowego OCRa, który teraz naprawdę bardzo pomaga przy tego typu programach, nie tylko native access. Więc to na pewno jest lepsze, niż było. Drugi błąd jest może mniej znaczący, to tylko taka ciekawostka w sumie. Klawiatury z serii a oraz klawiatura m mają ekrany, są one bardzo niewielkie i pokazują aktualnie obsługiwany parametr. Właśnie po to pokrętła parametrów mają czujniki dotyku, aby przestawiać te parametry na ekranie, myślę też, że właśnie na tym oparto funkcję accessibility. Klawiatura i tak wysyłała komunikaty o tym, co ma się pokazać na tym ekranie, więc po włączeniu accessibility mode po prostu sapi przejmuje to, co pokaże również ten ekran. Niewidomym jednak to się nie przyda, bo nawet, jeśli ktoś używa jeszcze w jakimś stopniu wzroku, myślę, że ten ekran jest za mały, żeby pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych