MIDI w Programie Reaper

Dodany 21 marca 2019
6 komentarzy

Reaper to doskonałe narzędzie nietylko dla osób obrabiających dźwięk, ale również dla tworzących muzykę. O tym, jak zacząć opowiada Tomasz Bilecki.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: MIDI w Programie Reaper

Ten podcast był pobierany 4256 razy

Komentarze

  • Julia pisze:

    Ogromnie dziękuję za tE audycję i poruszenie kwestii midim w programie reaper. Jako stary użytkownik programu Cakewalk sonar poważnie zastanawiam się nad przesiadką własnie na reapera, gdyż sonar i windows 10 bardzo się nie lubią.

  • Tomecki pisze:

    Właśnie na spontanie rodzi się pomysł na audycję porównującą oba wspomniane programy. Może być ciekawie!

  • Łukasz pisze:

    Cześć Tomek super że poruszasz temat Midi w reaper. Mam nadzieje, że będziesz kontynuował wątek i pojawi się nagranie o modyfikowaniu zdarzeń midi i kontrolerów. Fajnie by było . na przykładzie wybranego midi pokazać jak w programie ustawić brzmienie na poszczególnych trakach czyli zmiana tego MSB LSB i Prog. Jak podzielić ścieżke perkusji by wydzielić na oddzielne traki wybrane elementy, Jak zmienić velocity dla wszystkich nut z jakiegoś zakresu itp. Jak zmienić transpozycje poszczególnych traków a jak poszczególnej note z wybranego zakresu utworu midi, To tak na szybko z tematów które mogłyby być ciekawe z mojego punktu widzenia. Program QWS niestety nie radzi sobie z tym dobrze i pomimo jego dostępności z poziomu klawiaturki to zniechęcił mnie przy problemach związanych z podziałami np. ścieżki perkusyjnej – gubi jakieś informacje co przy pliku wynikowym jest czymś niepożądanym.
    .

  • Artur pisze:

    Z ostatniej chwili:
    Pojawiła się nowa wersja Reapera 6.0
    Moja prośba o krótką audycję z omówieniem nowości w tej wersji i poruszeniem w niej następujących kwestii:
    Czy plik „Osara” nadal jest funkcjonalny,
    Czy pliki Lang Pack z polskim tłumaczeniem ograniczają funkcjonalność programu, lub np. powodują zmianę skrótów.
    I pytanie techniczne: Jak zamknąć Teapera po zapisaniu projektu, bo u mnie da się to zrobić tylko po uprzednim zminimalizowaniu okna alt+tab.
    Pozdrawiam

    • Leszek pisze:

      Zarówno w wersji sześć zero jaki zaktualizowanej do sześć.zero dwa bodajże, wszystko działa jak w poprzedniej wersji. Nie ma problemu z Osara a spolszczenie jest podobny, czyli średnie, jak w innych wersjach.

  • Artur pisze:

    Gratuluję audycji rzeczowa konkretna mam pytanie jak mac radzi sobie z reaperem czy się lubią czy nie bardzo artur

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych