Comica CVM-D02

Dodany 25 lutego 2025
5 komentarzy

Kamil Kaczyński opisuje wygląd i funkcje mikrofonu Comica CVM-D02. Jest to podwójny mikrofon krawatowy o charakterystyce dookólnej, przeznaczony do nagrywania dwóch źródeł dźwięku jednocześnie. Urządzenie wyposażone jest w metalowe osłony mikrofonów, które zapewniają ochronę przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Dzięki dołączonym adapterom, mikrofon jest kompatybilny z różnymi urządzeniami, takimi jak kamery DSLR, smartfony oraz kamery sportowe GoPro. Dodatkowo, w zestawie znajdują się osłony przeciwwietrzne oraz etui ułatwiające transport i przechowywanie.
Audycja dostępna jest również w wygenerowanej automatycznie wersji tekstowej

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Comica CVM-D02

Ten podcast był pobierany 803 razy

Komentarze

  • Exterminator pisze:

    Witam! Dzięki za audycję, ale akurat ten mikrofon nie jest pożądanej przezemnie jakości. Nagrywam dyktafonem olympus dm-720. Potrzebuję mikrofonu pojedyńczego, do nagrywania dźwięków otoczenia, pociągów ptaków itp. Chciałbym go trzymać w torbie, tak by sobie wystawał. Co polecasz? powinien być do 400 złotych.

  • Exterminator pisze:

    A czy mógłbyś taki zademonstrować?

    • Kamil Kaczyński pisze:

      Aktualnie nie jestem niestety w stanie, gdyż dysponuje wprawdzie kilkoma mikrofonami Krawatowymi takiej klasy, ale mają już kilkanaście lat i nie ma ich już na rynku, A od kilku lat nie możemy nagrywać audycji o rzeczach, których nie można kupić i są uważane za sprzęt retro, drugim problemem jest fakt, iż wszystkie eksponaty, jakie prezentujemy, autorzy audycji pozyskują na własną rękę skąd tylko mogą, w moim przypadku czasem jest tak, że bez względu na audycję już wcześniej czymś dysponowałem, albo ktoś coś fajnego miał, a ja wiedziałem że coś jest fajne ij pożyczyłem od kogoś celem zrobienia prezentacji za czyjąś uprzednią zgodą, innym razem mogłem skorzystać w pracy, co tyczyło się przede wszystkim tych najdroższych mikrofonów neumana, Jednego gramofonu, jednej Kabiny, zamkniętych słuchawek, które prezentowałem, Ale ponieważ mam dobry mikrofon wysokiej klasy, ale nie można go kupić i nie mogę zaprezentować, nie mogę zaprezentować go teraz, ale jeśli będę miał możliwość skorzystania z jakiegoś dobrego współczesnego mikrofonu Krawat owego, to będę miał na uwadze, aby go wziąć na warsztat i zrobić prezentację.

  • Kamil Kaczyński pisze:

    Ewentualnie ze starszych modeli, ale nie wiem jak aktualnie już z możliwością kupienia, dobre całkiem fajne mikrofony do takich celów były z takich firm jak: Roland, albo Olympus. tym bardziej, że posiadasz dyktafon Olympus. firma ta miała swojego czasu w swojej ofercie szereg różnych mikrofonów przeznaczonych do konkretnych celów, między innymi monofoniczny mikrofon, albo stereofoniczny zestaw reporterski, To by było dobre, ale modeli dokładnie nie pamiętam. innymi wybieranymi często przez Niewidomych mikrofonami były Mikrofony tzw. binauralne, mające w sobie również słuchawki, które mogłeś włożyć do uszu. Były zdaje się wersję na Lighting nawet, ale na pewno był Jack, To nawet do nagrywania jakichś odgłosów w terenie, tudzież środków lokomocji byłoby nawet o wiele lepszym, niż Sam mikrofon wystający z torby. innym ciekawym rozwiązaniem też już nie występującym, były kapsułki mikrofonowe Panasonic, o modelu wm–61. to były tzw. mikrofony do samodzielnego montażu. Kupowało się jakby same Mikrofony zupełnie bez niczego i można było z pomocą osoby widzącej zrobić sobie w dowolnej konfiguracji. Mogliśmy kupić np. Kabel stereo, wtyczka mały Jacq, gąbki, jak do małych przypina Nych mikrofonów, taśmę samoprzylepną i kawałek rurki termokurczliwej, A następnie na jednym i na drugim kanale kabla przylutować takie Mikrofony, można było też kupić jakieś tanie słuchawki i wykorzystać z nich Pałąk, z obu stron wkleić Mikrofony na zewnątrz i w ten sposób zrobić takie binauralne. jeśli chcieliśmy mieć bez kabla, można było jeden taki mikrofon przylutować do wtyczki bezpośrednio, Nałożyć na niego gąbkę do słuchawek pcheł ek, następnie skręcić wtyczkę, zamykając całą konstrukcję w jej obudowie i mieć wkładany do dyktafonu mikrofon dookólny mono i np. dokupić przedłużacz Jacq – Jacka. Wtedy zrobić sobie do tego przedłużający Kabel. to było tanie rozwiązanie i dobre, ale to były lata 2009 – 2012, wówczas jedna taka kapsułka kosztowała 15 PLN. Można było sobie również stworzyć kilka innych pokrewnych konfiguracji w ten sposób. można było kupić dwie wtyczki rca, Do których można było przylutować Mikrofony, tak jak w poprzednim przypadku, a do tego dokupić przejściówkę, wyglądającą w ten sposób, że z jednej strony były gniazda RCA kanał lewy kanał prawy, a z drugiej wtyczka Jack stereo 3,5 MM. Więc mieliśmy Mikrofony bez kabla na stereo, ale siłą rzeczy stereo to było wtej chwili dosyć wąskie. Możliwości niniejszą można było bardziej rozszerzyć, dokupując zamiast wyżej wspomnianego rozdzielacza kanałów, zwykły Kabel, z jednej strony dwie wtyczki RC A, z drugiej wtyczka Jacq 3,5 MM stereo. do tego dwa połączenia, składający się po dwóch stronach z gniazda RCA mono, dwa gniazda z jednej strony włożyć do wtyczek, z drugiej do spreparowanych mikrofonów, a następnie Kabel na dowolną odległość rozszerzyć i ustawić Mikrofony względem siebie na odpowiednią odległość, w zależności od warunków, w jakichsię nagrywało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

TyfloPodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak i przedstawiają metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych