Braille Music Editor

Dodany 23 listopada 2016
7 komentarzy

Milena Wiśniewska opisuje możliwości tego programu, przeznaczonego do komputerowego zapisu nut przez osoby niewidome.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Braille Music Editor

Ten podcast był pobierany 4806 razy

Komentarze

  • Przemek pisze:

    Fajna audycja. Ciekawie przedstawiony program.

  • Leszek pisze:

    świetny debiut! oby więcej było takich prezentacji, i choć żaden ze mnie muzyk to programem napewno się pobawię.

  • Barbara pisze:

    Również mnie ten podcast zainteresował . Synteza mogłaby być wolniej , bo czasami trzeba się domyślać , poza tym czytelnie i przejrzyście .

  • Pawel pisze:

    Witam,
    Rzetelnie wykonana praca; podcast tak poprowadzony, ze naprawde mozna sie czegos nauczyc od osoby prowadzacej. Gratulacje. Czy mialas okazje popatrzec na oferty http://www.dancingdots.com?
    Pozdrawiam,
    Pawel

  • W uzupełnieniu mojej audycji garść informacji dla użytkowników programu NVDA:
    Jak się okazuje, istnieje wtyczka dla tego czytnika ekranu, dzięki której możliwe jest komfortowe korzystanie z BME. Plik pobrać można pod następującym adresem:
    http://www.nvda.it/system/files/plugin/bme2nvdasupport.nvda-addon?download=1
    Dodatek zachowuje się nieco inaczej niż skrypty dla JAWSa, mianowicie nie odczytuje wpisywanych znaków, nie powinno to jednak być wielkim problemem szczególnie dla osób korzystających z linijki lub dla tych, którym wystarczy posiłkowanie się odgrywanymi dźwiękami. Kiedy przemieszczamy się po znakach używając klawiszy kursora, są odczytywane identycznie jak w przypadku JAWSa. NVDA ma także problem z odczytywaniem okna „Wybierz Partię”, tu znaki wyświetlane są prawidłowo tylko i wyłącznie na linijce, synteza milczy. Prawdopodobnie sprawę rozwiązałby słownik, może kiedyś ktoś znajdzie odrobinę wolnego czasu i go stworzy?
    Jeśli chodzi o konwerter on-line to niestety, jest on niedostępny, domena projektu music4vip wygasła, być może komuś przyjdzie do głowy by ją odnowić, jednak przynajmniej na chwilę obecną jedynym sposobem na eksport do Music XML jest skorzystanie z opcji programu, która nie zawsze działa.
    Pozdrawiam i bardzo dziękuję za pozytywne komentarze pod audycją, mam nadzieję, że okazała się przydatna.

    • Artur Dolecki pisze:

      Dziękuję za doskonały program i przylbiżenie aplikacji. Czy można pisać nuty dla wokalistów i chórów? oczywiście z opcią poprawnego wydruku w xml?

  • Patryk pisze:

    Czy rzeczywiście oznaczenia artykulacyjne nie są respektowane po konwersji z bmml na czml? Przymierzam się do zakupu i używania programu i zastanawiam się właśnie, jakie ewentualne błędy lub niezgodności mogą się pojawić, zwłaszcza w wypadku konwersji z bmml do xml… Serdecznie pozdrawiam, podcast świetny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych