Blogi

Dodany 5 lutego 2013
6 komentarzy

O różnych aspektach blogowania Michał Dziwisz rozmawia z Jackiem Zadrożnym, Mikołajem Rotnickim i Michałem Dębcem.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Blogi

Ten podcast był pobierany 4108 razy

Komentarze

  • Pawel pisze:

    Witam,
    Byloby raczej nieladnie gdyby tak interesujacy i fachowo zrobiony podcast pozostal bez zadnego komentarza. Mam przed soba jeszcze do wysluchania wywiad z Magda, ale sadze ze juz dwie godziny wysluchanego materialu pozwalaja mi na pewna opinie. Przede wszystkim ogromne dzieki za to ze zechcieliscie opowiedziec sluchaczom o 'kuchni’ blogowania, i ze bez ogrodek powiedzieliscie ludziom, zeby zabierali sie do blogowania jedynie w tedy kiedy maja rzeczywiscie cos do powiedzenia.
    Juz po kilkunastu minutach podcastu dalo sie zauwazyc, ze biora w nim udzial fachowcy, ale i pasjonaci. Mysle, ze tak profesjonalnie zrobionych blogow przez idywidualne osoby w Kanadzie czy w Stanach bedzie raczej trudno znalezc.
    Zaintrygowala mnie mozliwosc tworzenia postow bezposrednio z pod Worda czy to 2007 czy 2010 i mysle, ze moze to byc calkiem wygodna sprawa dla osoby niewidomej, bo to co opisal Jacek w kwestii przygotowania samego postow brzialo troche powiklanie, a podpiecie sie w ten sposob do WordPress’a jest dziecinnie latwe. Pomyslalem sobie w pewnej chwili czy niewidomy zamiast motac sie z WordPress’em nie powinien poprostu uzywac nanoblogger’a, ale to mogloby byc skolei zbyt klopotliwe z innych powodow.
    Tak czy inaczej Panowie wielkie dzieki za Wasza prace na blogach i za interesujaco spedzony czas przy odsluchiwaniu podcast’u.
    Serdecznosci,
    Pawel.

  • Podcastofon – Tydzień 6 2013r.- Jak za starych dobrych czasów pisze:

    […] Tyflopodcast – Blogi […]

  • Z tym Wordem to sprawdziłem i się da, ale żeby to było jakoś wygodne, to nie mogę powiedzieć. Za to dzisiaj odkryłem i od razu wrzuciłem na bloga, że wbudowany edytor wizualny jest dostępny, przynajmniej w tandemie Firefox i NVDA. Co zaś do komplikacji procesu, jaki czasem stosuję, to bez przesady:) Pandoc używam tylko wtedy, gdy mam do wstawienia kod HTML. Pandoc załatwia mi całość formatowania. Może jednak od dzisiaj będę używał edytora WP. I jeszcze jedno Pawle – dzięki za dobre słowo.

    • Pawel pisze:

      To nie kwestia dobrego slowa, ale stan faktyczny. Autentycznie podziwiam Wasza profesjonalnosc, a nie ukrywam, ze Ty imponujesz mi najbardziej, bo Mikolaj i Michal moga koniec koncow podejrzec sprawe. Ja sam „obwachuje” sie wlasnie z WP i Twoj twitt o dostepnosci jego wizualnego edytora dotarl do mnie pare godzin temu i zaintrygowal mnie nieco.
      Pozdrawiam,
      Pawel.

  • nadgryziony nowicjusz pisze:

    Zajrzyjcie <a href="wordpress.com" title="tutaj

  • Grzegorz pisze:

    Cześć, Czy któryś z uczestników audycji lub niewidomych blogerów może napisać czy statystyki google analitix są dostępne albo przynajmniej do ogarnięcia przez czytniki ekranu? Apropo maca to podobnym darmowym programem do lifewritera jest mars edit. Nie testowałem, ale na applevis chyba, czytałem, że jest dość dostępny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych