Aktywny Samorząd 2016

Dodany 17 maja 2016
5 komentarzy

O zasadach obowiązujących w tegorocznej edycji programu Aktywny samorząd oraz o sprzęcie i oprogramowaniu, o którego dofinansowanie można się ubiegać, rozmawiają Adam Ostrowski, Michał Kasperczak i Michał Dziwisz.

Pliki do pobrania :

Pobierz plik z audycją: Aktywny Samorząd 2016

Ten podcast był pobierany 7344 razy

Komentarze

  • roberth pisze:

    Michale, myślę, że dość subiektywnie potraktowałeś udźwiękowienie Maca. Ja również nie uważam, żeby to był komputer dla wszystkich, ale nie zgadzam się z opinią, że VoiceOver jest jakoś w stosunku do innych czytników ekranu ograniczony. Czytniki różnią się między sobą, ale w mojej ocenie VO bynajmniej nie wypada źle na tle windowsowej konkurencji. Nie mówiąc już o tym, że jest on integralną częścią systemu, co zapewnia dostępność preinstalowanych aplikacji, o czym słusznie wspominał Adam. Po drugie za pełnowartościowy program odczytu ekranu nie płacimy żadnych dodatkowych pieniędzy. MacBook Air w najprostszej konfiguracji kosztuje równowartość zakupu samego Jawsa, co chyba mówi samo za siebie…. .

  • Tomasz Cichy pisze:

    Bardzo ciekawa i przydatna rozmowa dla osób starających się w tym roku o środki w ramach Aktywnego Samorządu. Widzę, że Pan Adam z firmy Rehabit jest człowiekiem rzeczowym i fachowym dla którego nie jest ponad wszystko sprzedać różne nieprzydatne urządzenia, a jak słyszę jest wstanie optymalnie pomóc w doborze sprzętu. Tak powinno być, że dobieramy urządzenia pod konkretnego klienta i jego potrzeby, a nie wpychamy wszystko jak idzie standardowo, żeby tylko wyrwać co do grosika z dofinansowania, bo jak obserwuję rynek to tak się dzieje niestety. Więcej takich gości i audycji Michale życzę sobie, Tobie i reszcie słuchaczy. Pozdrawiam..

  • Asia pisze:

    Witam, w tym roku mam zamiar starać się o dofinansowanie do komputera. mam zamiar kupić stacjonarny z windowsem 10 . rozumiem, że mogę również zakupić drukarkę i niezbędne oprogramowanie np. Office?

  • Mateusz Bobruś pisze:

    Witam!
    Audycja dość ciekawa, zawsze lubiiłem i lubię Pana Adama za to, że potrafi doradzić sprzęt, który będzie służył beneficjentowi przez wiele lat.
    Moim zdaniem, w audycji pojawiła się jedna nieścisłość. Nie zgadzam się, by karta dźwiękowa w przypadku laptopów dla osoby niewidomej miała aż tak duże znaczenie. Niestety- trzeba sobie jasno powiedzieć, że w laptopach żaden producent nie zamontuje nam dobrej karty dźwiękowej z powodu miniaturyzacji sprzętu. Jeśli chcemy już mieć dobrą kartę dźwiękową, to lepiej kupić dobry zestaw kina domowego. Najważniejsze aspekty, jakimi powinniśmy kierować się przy doborze laptopa, to pamięć RAM, dysk SSD, procesor( intel core i 5, lub i 7 i karta graficzna. Tak, jak już wspomniano powyżej, nie musi to być jakaś super wypasiona nvidia, ale na przykład intel HD graphics. Ja akurat posiadam laptopa z subvooferem i nie powiedziałbym, żeby dźwięk, który się wydobywa z głośników JBL był jakichś wysokich lotów, co nie znaczy, że mam pretensję do wszystkich podzesopołów. Naprawdę- nie wymagajmy od kart dźwiękowych zbyt wiele, bo to tylko świadczy o naszym szpanerstwie i pysze.
    Pozdrawiam i to tyle ode mnie.

  • Witam dobra audycja. Ja korzystałam z aktywnego samorządu w roku 2-13 kupiłam wtedy iphona i maca r jestem zadowolona z tego sprzętu. Mi łatwo było przesiąść się z windowsa na maca nauka tego systemu zajeła mi dwa tygodnie. Mam też zainstalowanego windowsa na tym macu. A z windowsa 10 dobrze mi się korzysta mi on przypomina windowsa 8.1. Urzywam na nim jawsa, bo ja dużo korzystam z liniki brajlowskiej i od początku z tym skrymriderem działam historii swojego urzytkowania komputera. Ja oceniam, że zakupiony wtedy sprzęt rozwinął ą pasję jeszcze bardziej i była to dobra inwenstycja w przyszłość. Teraz chciałabym sobie kupić ten monitor brajlowski, który łączy się z pięcioma urządzeniami naraz, ale muszę jeszcze poczekać, bo jak już wspomniałam korzystałam z tego programu w 2013 roku i to była końcówka roku.moj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie nagrania publikowane w serwisie www.tyflopodcast.net są dostępne na licencji CreativeCommons - Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Oznacza to, iż nagrania te można publikować bądź rozpowszechniać w całości lub we fragmentach na dowolnym nośniku oraz tworzyć na jego podstawie utwory Zależne, pod jedynym warunkiem podania autora oraz wyraźnego oznaczenia sposobu i zakresu modyfikacji.
Przekaż nam swoje 1,5% podatku 1,5 procent Logo FIRR Logo PFRON Logo Tyfloswiat.pl

Czym jest Tyflopodcast?

Tyflopodcast to zbiór instrukcji oraz poradników dla niewidomych lub słabowidzących użytkowników komputerów o zróżnicowanej wiedzy technicznej.

Prezentowane na tej stronie pomoce dźwiękowe wyjaśniają zarówno podstawowe problemy, jak metody ułatwienia sobie pracy poprzez korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Oprócz tego, Tyflopodcast prezentuje nowinki ze świata tyfloinformatyki w formie dźwiękowych prezentacji nowoczesnych urządzeń i programów. Wiele z nich dopiero znajduje sobie miejsce na polskim rynku.

Zapraszamy do słuchania przygotowywanych przez nas audycji i życzymy dobrego odbioru!

Tematyka

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych