Luomo Toolbox
Dodany 8 grudnia 2024
3 komentarze
Arkadiusz Świętnicki i Dorota Bilecka przedstawiają funkcje Luomo Toolbox – wielofunkcyjnej aplikacji na systemy iOS oraz macOS. Z audycji dowiecie się, jak korzystać z takich funkcji jak OCR, tworzenie notatek w chmurze, śledzenie notowań giełdowych, czytnik PDF, eksport tekstu do audio, generowanie obrazów za pomocą sztucznej inteligencji, generator kodów QR czy czujnik światła. A to tylko część możliwości, dzięki którym ta aplikacja może ułatwić codzienną pracę i organizację.
Audycja dostępna jest również w wygenerowanej automatycznie wersji tekstowej
Pliki do pobrania :
Pobierz plik z audycją: Luomo Toolbox
Ten podcast był pobierany 553 razy
Komentarze
Wielkie dzięki za podcast, gdyż osobiście do wcześniejszego przetestowania narzędzia zniechęcił mnie jego wynik wyszukiwania w AppStore. Po wpisaniu hasła luomotoolbox jedyny słuszny wynik, natomiast z chińskimi krzaczkami. Po wejściu opis również po chińsku. Brak informacji o j. polskim a jedynie o wsparciu dla chińskiego i angielskiego. Wzmianki o nowości do wydań to jeszcze jestem w stanie powiedzmy zrozumieć iż są po chińsku, jednak mimo wszystko bardziej profesjonalnym byłoby jeśli już nie po polsku, to jednak zamieszczenie ich po angielsku, gdyż jak dla mnie, po prostu źle to wygląda.
W samej aplikacji też nadal ta sekcja rozmowy z botem nie jest odpowiednio zaetykietowana. Nazwy silników do rozpoznawania jeśli możliwe, również wypadałoby w przypadku tych w j chińskim dokonać transliteracji na alfabet łaciński tak, aby nasze VoiceOvery mogły je normalnie odczytywać, zamiast anonsować nam jedyną i słuszną ciszę i aby nie trzeba było przestawiać głosu na domyślny systemowy, by ten przełączał się specjalnie na tę okazję na chiński, ale by po prostu wszystko było nam elegancko odczytywane.
Być może zakupię miesięczną wersję premium aby tak pobieżnie przetestować poblokowane funkcjonalności, jednak szkoda iż brak chociażby dziennego lub siedmiodniowego okresu próbnego, bez wydawania cennych złociszy aby przekonać się czy aby na pewno chcemy angażować się w rozwój programu.
A propos funkcji: Jak rozpoznaje się kody Captcha? Przyznam, iż nie wychwyciłem tego. Jakoś tak przelecieliście szybko przez cały temat przy okazji po macoszemu traktując tę Captchę a uważam, iż to jeszcze temat niestety ważny i aktualny.
Będę wdzięczny za przybliżenie rozpoznawania Captch.
Pozdrawiam was serdecznie.
Dziś na ten przykład pojawiła mi się nowa wersja apki i żeby zapoznać się z nowościami, trza było przeklejać chińskie znaczki do DeepL i sobie tłumaczyć. Przyznam iż nieco to upierdliwe.
Hej Maciek,
dzięki wielkie za feedback. Generalnie problem z przetłumaczeniem nazw silników jest taki że serwer aplikacji był projektowany z myślą o jednojęzycznym interfejsie. Są plany na zmianę ale to wymaga dużo pracy.